Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rorząd

106 odpowiedzi na ten temat

#1 Share URSUSC4011

URSUSC4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 maj 2009 - 22:43

Rorząd Witam mam problemy z rozrządem c 4011 kupiłem nowy rozrząd i złożyłem ale jak popracuje troche to traktor po zgaśnięciu nie zapala i trzeba czekac aż ostygnie co z tym zrobic czy byc może rozrząd od c-360 i c-4011 różni się

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rorząd Dzisiaj, 17:18
  •  

#2 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 maj 2009 - 00:13

Rorząd Rozrzad w c-4011 i c-360 jest taki sam. A chociaz dobrze zlozyles kola rorzadu wedlug znakow, i ustawiles luz zaworowy, bo zle wyregulowane zawory moga byc przyczyna nieodpalania goracego silnika.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#3 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 19 maj 2009 - 08:21

Rorząd sprawdz luzy zaworowe, oczywiscie na zimnym silniku, może poprostu rypnąłes sie na kolejnosci ustawiania, lub na znakach rozrzadu, ..ja tez roobilem rozrzad tzn. wymienilem walek rozrzadu, bo stary miał widocznie lekkie skręcenie, bo stale wypychalo uszczelke zpod 1 i 2 głowicy, a teraz juz jest spokoj
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#4 Share Korpi

Korpi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 18:35

Rorząd Witam, zgodnie z tematem, chciałem zapytać czy zna ktoś wysokość krzywek wałka rozrządu w 60? Bo robie remont spowodowany ukręceniem wału i zastanawiam się nad wymiana wałka. I jeszcze jedno pytanie jakie zestawy naprawcze polecacie do 60?

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7603 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 19:52

Rorząd Wątpę żeby kto kolwiek był w stanie udzielić ci odpowiedzi na twoje pytanie. Sam je kiedyś zadałem i.... echo. Ale jest sposób. Weź nowy wałek dobrego producenta w sklepie i wal do gościa z tokarką. na tokarze zmierzysz wznios krzywek na nowym wale i to samo zrobisz w ciągniku obracając wałem na popychaczach. tyle.
KPK Kumurun Team

#6 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 02 lipiec 2012 - 20:24

Rorząd Temat o remoncie http://www.agrofoto....post__p__963776
Temat o częściach http://www.agrofoto....__fromsearch__1
Wystarczy poszukać a nie zakładać nowy temat

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7603 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 20:35

Rorząd Po części racja kolego ale pytanie jest szczególne. Wszyscy gadają, doradzają wymianę ale kto powie ile ma być? Korpi jako jeden z niewielu chce sprawdzic czy element wymaga wymiany a nie bezmyślnie wymieniać po kilku poradach 15-letnich forumowiczów. Bo ostatnio mam wrażenie że tacy właśnie mają najwięcej do powiedzenia na temat na który najmniej wiedzą.

Edytowany przez seweryn20, 02 lipiec 2012 - 20:36.

KPK Kumurun Team

#8 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 02 lipiec 2012 - 20:48

Rorząd Wysokość krzywek i w nowych będzie różna u różnych producentów. Nie widzę sensu w wymianie wałka bo jest okazja że remont. Jeżeli sterował zaworami dobrze i wizualnie nie widać znacznego zużycia to po co szukać w du%%e miodu? To prosty traktor nie samochód wyścigowy.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7603 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 20:54

Rorząd W nowych może i są różne wysokości ale napewno mieszczą się w tolerancji pod warunkiem że firma jest solidna. Różnice między nowym a 40-letnim mogą być znaczące i w tym momencie twój miód nie ma tu nic do rzeczy a sam post jest jak najbardziej na miejscu. Poza tym niezbyt uważnie czytasz. Kolega chcąc zmierzyć oceni czy neleży go wymienić a nie jak ty stwierdziłeś... robi remont, jest okazja to wymieni i tak nic to nie da. Totalny brak logiki, sam też o tym wspomniałem posta przed twoim.

Edytowany przez seweryn20, 02 lipiec 2012 - 20:57.

KPK Kumurun Team

#10 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 09:23

Rorząd Wymiana wałka w 40 letnim ciągniku da mu drugą młodość,to temat warty zainteresowania.Mój znajomy pracował w fabryce fiata 126p przy składaniu silników,mówił że kto chciał mógł samodzielnie złożyć silnik dla swego auta od podstaw,wałki rozrządu toczyli nie standardowo tzn,3mm wyższe od fabrycznych prędkość maksymalna wzrastała ze 120 do 130km/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Korpi

Korpi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 09:41

Rorząd Dzięki za tak wielkie zainteresowanie, właśnie tak jak seweryn20 pisze nigdzie nie ma dostępnych danych na temat wysokości krzywek, a patrzenie na oko czy dobrze zawory chodza to sobie mozna... Skoro nie ma dostępnych takich informacji chyba wezme stary wałek i skocze do sklepu i porównam z nowym wałkiem z dobrej firmy. mariusz93 nie wiem czy wiesz ale odpowiedni wznios krzywek ma dosyć duże znaczenie w silniku spalinowym. Nie dostateczna ilość powietrza spowodowana właśnie zużyciem wałka, może być jedną z przyczyn nadmiernego dymienia, także jak już za coś sie bierzemy to zróbmy tak aby to chodziło latami...

#12 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 10:41

Rorząd Pomierzenie i porównanie z nowym wałkiem to chyba najlepsze rozwiązanie. Teoretycznie powinien być wykonany tak samo jak oryginał i pomiar największej średnicy krzywki powinien wystarczyć. Chociaż wałek o mniejszej średnicy krzywki może dać większy wznios i czas otwarcia zaworu przy odpowiednim zaprojektowaniu. Jeśli chcemy zmierzyć wznios powinno się mierzyć odległość osi obrotu wałka do najdalszego punktu krzywki ( gdy zawór jest maksymalnie otwarty ) i odjąć od tego pomiar do najbliższego punktu krzywki (gdy zawór jest zamknięty), dobrze byłoby zmierzyć kształt krzywek, bo mimo tego samego wzniosu mogą być inne czasy otwarcia zaworów i na dokładkę mogą być inaczej ułożone względem siebie krzywki zaworów wydechowych i ssących.( Przy obecnym wykonaniu części niestety wszystko jest możliwe).

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 11:00

Rorząd Tu
http://instrukcja.pl...rukcja_napraw_1
rzeczywiście nie ma podanego wzniosu, może znajdą się inne źródła , a ta instrukcja będzie pomocna.

#14 Share Robert19

Robert19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 20:39

Rorząd Mam problem z 60 robiłem remont wszystko zostało wymienione tylko wałek rozrzadu zostal stary pompa sprawdzona na innej 60 do pewnosci a ciagnik słabo sie wkreca na obroty i cały czas dymi na czarno podczas pracy.Czy wałek miał by taki wpływ

#15 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 21:13

Rorząd A czy wcześniej też tak słabo wchodził na obroty???
Czy to jest C-360 czy C-360 3P?
Grzebałeś coś przy pompie oprócz przekładania do innego ciągnika?

#16 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 22:30

Rorząd A rozrząd dobrze ustawiłeś? Bo coś mi sie wydaje ze gdzieś sie o jeden ząbek pomyliłeś albo na wałku albo na pompie.

#17 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 25 sierpień 2012 - 12:09

Rorząd NA pewno coś na rozrządzie przestawiłeś.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#18 Share Robert19

Robert19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 15:48

Rorząd Przed remontem wchodzil na obroty ale mocno kopcil a teraz to jest taki słaby czarny dymek.Pompa i wtryski były robione u pewnego goscia ale do pewnosci tak jak pisałem zamontowałem ja w drugimc360.Zauwazyłem ze jak sciagne waz który łaczy filtr powietrz z kolektorem to jest troche lepiej,dodam ze filtr jest prawie nowy montowalem go 3 miesiace przed remontem

#19 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 sierpień 2012 - 17:53

Rorząd wyczyść filtr i kolektor i zobacz co będzie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Robert19

Robert19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 18:57

Rorząd <p>Układ dolotowy jest czysty. Rozrzad napewno jest dobrze złożony tylko myśle że krzywki na wałku są podjechane i zawory sa za krótko otwarte. Kolega miał taki sam problem tylko dodatkowo ciagnik mu się grzał, u mnie z temperatura jest ok. Po wymianie wałka ciągnik niegrzał mu sie i chodził dobrze ten problem wystapił mu również po remoncie.Moze ktos wie jak stwierdzic bez rozbierania czy walek jest dobry

Edytowany przez Robert19, 25 sierpień 2012 - 20:38.