Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360

166 odpowiedzi na ten temat

#101 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 13 styczeń 2014 - 19:45

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Skoro dużych obciążeń nie będzie to po co kombinować z dodatkową pompą ??

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Dzisiaj, 12:08
  •  

#102 Share peter855

peter855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:24

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 A po to że nawet ta zetorowska od podnośnika wytrzymuje max 2 lata w turze i komfort pracy jest praktycznie zerowy. Z tego co wiem obciążenie pompy jest tym większe i większe jest ciśnienie na pompie, A ja zamierzam ustawić na zaworze 16 MPa. Łyżka miału, jakieś 600kg jak jest nowa pompa dźwiga ok, a po roku bez dodania gazu łyżka zamiast w górę idzie w dół. Ponadto chodzi o wydajność, większa wydajność krótszy czas podnoszenia, nie trzeba gazować mogę pracować na wolnych obrotach i podnosić w trakcie jazdy. Na ciasnym podwórku nie przejmując się że w coś wjadę z pedałem gazu wciśniętym w podłogę.

#103 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 14 styczeń 2014 - 07:26

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Jeżeli dla ciebie 300 zł z groszami co 2 lata to za duża inwestycja to kombinuj :P
Obecnie do tura producent pomp zaleca zawory 17,5MPa
http://sklep.hylmet....6310-p-104.html

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#104 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 07:47

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Z mniejszymi pompami w granicach 60 litrów klin daje sobie rady. Na moje oko to ty trochę z wielkością przesadziłeś.
KPK Kumurun Team

#105 Share peter855

peter855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 08:16

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 mariuszd93

Dobra pompa ponad 400 kosztuje, poza tym Masz rację nie pieniądze, ale to nie robota kiedy wydajność Ci spada, Poza tym nie opłaca się za robotę ta wymiana co 2 lata, a umnie pompa po 2 latach to na prawdę totalny złom.
seweryn20

przesadziłem wiem , po prostu mam taką nową pompę i pomyślałem że ją wykorzystam, ale teraz zastanawiam się co ja z tym olejem zrobie jak przez żadem rozdzielacz nie dam rady takiej ilości przepuścić a dzielników za 700- 800 zeta nie będe kupował żeby wypuścić nadmiar do zbiornika. Pomyślałem nad pompą od ostrówka 69l/min.

Edytowany przez peter855, 14 styczeń 2014 - 08:17.

#106 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 08:22

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 No właśnie. Najtańszą alternatywą są chyba ruskie pompy. Może warto im się przyjrzeć.

http://www.hydrotor....dg=Pompy z�bate

http://allegro.pl/li...szystkie działy

i większa
http://allegro.pl/li...szystkie działy

Edytowany przez seweryn20, 14 styczeń 2014 - 08:27.

KPK Kumurun Team

#107 Share peter855

peter855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 09:49

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Dzięki za podpowiedź. Jednak muszę zrezygnować z białoruśki, po prostu chciałem zredukować koszty. A wiesz może skąd dorwać taki wał do napędu? Od ostrówka kosztuje ok 300 zeta.

#108 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 09:56

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 W sumie znów wypadao by sie wspomóc ruskimi częściami.
http://allegro.pl/no...3849648044.html
Ten kardan to nic innego jak skrócony wał przedniego napędu mtz-ta.
http://allegro.pl/wa...3882036459.html
Te same krzyżaki.
KPK Kumurun Team

#109 Share peter855

peter855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 12:16

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Fakt, niedrogi , tylko nasuwa się pytanie czy zmieści się on pod chłodnicą? chłodnicy nie chciałbym przestawiać ze względu na wentylator. Zastanawiam się czy nie zrobić tam jakiegoś sprzegła w osi wału korbowego i zamocować wałek na łożyskach bez krzyzaków, wtedy mógłbym połączyć wałek pompy zkołem pasowym przesuwną tulejką frezową od od opryskiwacza (łączy ona 2 pompy w opryskiwaczu ślęza) i wyłączać napęd wtedy kiedy się nie używa Tura, Czyli praktycznie całe lato.

I kolejna zagadka : gdzie dostać taką tulejkę na wałek wielowypustowy na nsz 50. Z tego co zauważyłem to nie jest taki wałek jak końcówka WOM i tu się pojawia problem..... Szukałem w sieci ale niewiele można znaleźć na ten temat. Tuleja pasująca na wom co prawda wchodzi na wałek pompy nsz 100 ale niestety pozostaje luz więc odpada.

Edytowany przez peter855, 14 styczeń 2014 - 17:39.

#110 Share peter855

peter855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 17:02

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Już coś znalazłem jeżeli źródła nie kłamią to do nsz 50 będzie pasował wałek napędu pompy od mtz 82. Jak dostanę pompę tp podjadę z nia do sklepu i sprawdzę.

I niespodzianka. Na wałek pompy pasuje trójnik wału napędowego od FSO Polonez, Fiat. wyjście ze skrzyni jest zrealizowane takim samym frezem jak pompa nsz 50.

Edytowany przez peter855, 17 styczeń 2014 - 15:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share peter855

peter855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 23:07

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 mam jeszcze jedno pytanie, jakie dać przewody od pompy tej nsz 50 żeby nie dławić przepływu?

#112 Share peter855

peter855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 14:54

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Witam mam taki rozdzielacz,
WP_20140128_004.jpg
Przenieś do galerii
niestety nie znam marki, ani pochodzenia, prawdopodobnie z wóżka widłowego , ale nie jestem pewien. nie wiem jaki ma przepływ, może wie ktoś, lub poznaje taki sprzęt? Chciałbym go zastosować do sterowania ładowaczem czołowym.
proszę o pomoc..
WP_20140128_004.jpg
Przenieś do galerii

Edytowany przez peter855, 28 styczeń 2014 - 15:16.

#113 Share peter855

peter855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 01:13

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Witam wszystkich!

Udało mi się ukończyć mój projekt. Zamontowałem pompę nsz 50, napęd własnej konstrukcji rozłączany wykonałem z wałka sprzęgłowego c 360, wałka napędu pompy nsz 32/50, środek tarczy sprzęgła c 360. Zbiornik zrobiłem ze zbiornika powietrza z jakiejś ciężarówki. Po pierwszych próbach mogę dojść do wniosku że pompa znacznie za duża, myślę że wystarczyła by nsz 32, na wolnych obrotach można zgasić traktor, dlatego włozyłem stary dzielnik z ostrówka i skierowałem część oleju bezpośrednio na przelew. wpinałem w rozdzielacz manometr i po podaniu ciśniena zegar pokazywał 13 MPa podkręcałem zawory na rozdzielaczu i na dzielniku , ale to nic nie dało , może kiepski manometr, albo niska temperatura spowodowała że źle wskazywał, ponieważ tak jak pisałem traktor po podaniu oleju na zaślepioną sekcję, potrafi na niskich obrotach zgasnąć. Dla ciekawskich dołączam film

Edytowany przez peter855, 31 styczeń 2014 - 01:15.

#114 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 07:30

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 http://tablica.pl/of...57-ID4GJnw.html bedzie dobra jako pompa zewnetrzna do C-360?

#115 Share peter855

peter855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 11:15

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Kolego musisz przemyśleć kilka kwestii:
1. jeżeli montujesz na wale z przodu to pompa musi mieć kierunek obrotów lewy
2. obroty pracy pompy muszą być dopasowane do napędu, (na wale korbowym nie mniej niż 2400/min
3. Wydajność - Wydajność zależy od obrotów, wydajność przy pełnych obrotach nie powinna przekraczać ok 70 l, ponieważ ciężko będzie przepuścić olej przez rozdzielacz, a poza tym im większy przepływ tym większy przekrój węża , U mnie pompa jest trochę za duża i zastosowałem dodatkowo dzielnik i zawór przelewowy. Tu masz tabele z doborem przekroju
https://sklep.dzwigi...raulicznych.pdf
4. Obciążenie wałka, musisz sprawdzić czy pompa może przenosić siły wzdłużne na wałku, jeśli nie, trzeba zastosować łożysko.

Jeżeli szukasz info na temat pomp zerknij na te strony:

http://www.hydrotor....lKategorie&id=1

http://www.wph.pl/produkty.htm

A jeżeli chodzi o pompe, to w stosunku do ruskich pomp, droga, o jakości nie będe mówił bo nie porównywałem i porównania nie mam, u mnie nsz50 na razie chodzi, zobaczymy jak długo, a poza tym ja mam napęd pompy odłączany, nie pracuje wtedy kiedy nie jest potrzebna.

Edytowany przez peter855, 31 styczeń 2014 - 11:18.

#116 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 luty 2014 - 12:48

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 witam podepnę się pod temat . Otuz dziś przy "sobotnich pracach" cos mi c-360 nawalila tzn wyworzac od bykow obor.... tur przestal pracować na wonnych obrotach wręcz opada przez biegi tak samo gdy dodam gazu max to jakos idzie natomiast podnośnik działa bez zarzutu na pusto macie jakies rady co moglo wysiasc???

#117 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 16 luty 2014 - 10:10

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Na pusto...podepnij tylko z 600kg..Zawór bezpieczeństwa na pompie hydraulicznej zaciął się.Jeżeli pompa do końca pracowała dobrze to na 80% zawór,oczywiście wymieniając zawór będziesz miał też pompę na wierzchu,jak chcesz możesz ją wymienić po drodze.Nie wiem jak Ci spisywała się w pracach polowych..

#118 Share GrzesiekK4

GrzesiekK4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 14:45

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Witam, aktualnie w swojej c 360 mam pompę jakąś zetorowska 26 cm i przy turze 3 sekcyjnym z hydrometalu szału nie ma, dlatego myślę nad zamontowaniem pompy z przodu.Mam dylemat co do wyboru pompy jaką założyć nsz 32 czy nsz 40. Za nsz 40 przemawia niższa cena i większa wydajność tylko czy nie będzie za duża i lepiej zostać przy nsz32. Dodam że wspomaganie mam na pompie z rozrządu także dodatkowa byłaby tylko do tura, a pracując turem mam zwykle ok 1000 obr/min silnika. Czekam na sugestie.

#119 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:24

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Pasował by wał od ostrówka bo na jednym klinie to troche mało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share robert1100

robert1100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 18:14

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360 Koledzy.
Stoję właśnie przed wyborem pompy hydraulicznej do C-360 z turem.
Znalazłem pewną nowość która mnie zaciekawiła.
Pompa hydrauliczna oznaczona jako Oryginał Ursus wyprodukowana przez firmę Waryński o wydajności 36 L/min !!
http://farmexpert.pl...odukt12717.aspx
Zastanawiałem się wcześniej nad pompą firmy Zetor (33,5L/min) ale chętnie wypróbowałbym tą od Waryńskiego.
Firmę kojarzę z większych pomp więc chyba mają jakieś doświadczenie w hydraulice siłowej.
Ktoś może oglądał ją na żywo albo montował u siebie?
Pozdro
Ursus C-360
Zetor 7211