m11031993

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360

Polecane posty

corrado    401

Hmm... Trochę problemów to sprawi. Po pierwsze i to jest najłatwiejsze to potrzebny będzie ci drugi rozdzielacz, drugie i o wiele trudniejsze jest zdjęcie pokrywy tej pod siedzeniem i podłączenie się pod hydraulikę ciągnika. Łatwiej było by kupić rozdzielacz taki jak ........ chyba przy prasie sipmie i podłączyć się pod wyjście hydrauliki ciągnika.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

kolego m11031993 a jak chcesz wykożystywać te 3 wyjście, a czy te wyjście nie mogło by być jak w zetorze że poprostu takie przelewowe( nie wiem jak się mówi fachowo ale chodzi mi o te którym olej sobie tylko wraca). to by było proste i tanie rozwiązanie no bo obok tego pomysłu kolegi z zaworem od prasy jest założenie na błotniku rozdzielacza dwu sekcyjnego i jego zasilić ot hydrauliki zewnętrznej ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

No dobrze, ale niech ktoś dokładnie opisze jak wyjść z hydrauliki w 360, żeby zastosować rozdzielacz dwu sekcyjny. Jest to dla mnie istotne bo zależy mi na 2 wyjściach dwustronnego działania, ponieważ potrzebne jest mi to do rozsiewacza nawozów, żeby zamykać osobno na klinach lewą i prawą stronę.

Może ktoś ma już tak przerobiony i mógłby oprócz opisu dodać fotki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Najprościej to zastosować rozdzielacz 2 sekcyjny od cyklopa, podłączasz zasilenie z 1 gniazda a powrót do drugiego, blokujesz dzwignię na wywrot i rozdzielacz zasilony na rozdzielacza montujesz 2 gniazda a 2 pozostałe podłączasz do powrotu i powinno to działać. Ale zapewne chodzi ci o zamykanie to nie taniej wprowadzić 2 przewody do kabiny od siłowników i zamontować na nich zawory kulowe i tym sterować zamykanie, bo z otwarciem jest gorzej. Te zawory które widać na zdjęciu zamontować w kabinie.

 

Zawory w rozsiewaczu RNZ 2


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

gazi chyba wykorzystam Twój pomysł- ciekawe czy to jakieś obciążenie dla ciągnika że ciągle chodzi na wymuszeniu(zablokowana dźwignia na wywrot). To się przyda bo można włączać i wyłączać rozsiewacz tak jak pasuje na klinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

czy obciążenie dla ciągnika to ci do końca nie powiem, u nas prawie ciągle chodzi na zablokowanym do tura i narazie nic mu nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

W sumie jak długie pole to można wymuszenie wyłączyć i włączyć pod koniec.

Podoba mi się to Twoje rozwiązanie na rozdzielacz dwusekcyjny, bo będzie można otwierać i zamykać każdą ze stron.

I jak by się uparł to można zrobić to na wężach ze szybkozłączkami i taki rozdzielacz użytkować np w dwóch ciągnikach w razie potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Obciązenie znikome bo rozdzielacz ma powrót i podczas gdy nie będziesz używał rozdzielacza to olej będzie krążył tak jak byś te dwa wyjścia złączył przewodem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3
;) dzisiej podpinam do przyczepy do kupru jedno działa a drugie nie to z prawej strony nie działa odkręciłem siedzenie tam są takie dwie rurki i zjednego jak palcem przytkam to się utrzyma a to co dobre to aż palca odrzuci co robić pomóżcie bo mi jest do prasy poczebny czy to może rodzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Napisz, czy jak bez podpinania węży dasz dźwignie na wywrot to odzywa się pompa olejowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

możliwe ze pompa siadła ewentualnie rozdzielacz


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

pompa olejowa działa bo to drugie wyjście hydrauliczne działa tylko to jedno nie chodzi chyba musze ściągać cały dekiel pewnie rodzielacz ale nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

to w c-360 2wyjscia pchaja olej ja myslałem ze tylko jedno a na drugim jest powrót do dodatkowych rodzielaczy <lol>

jak to wkoncu jest ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

a wiesz że jedno gniazdo działa jak dajesz rączkę w górę a drugie jak dajesz do dołu. Jak jednym daje olej to drugim wraca w zależności od tego w którą stronę dasz rączkę ale z tego co pamiętam to nie ma pełnego przepływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu12512    2

my zrobiliśmy do c-360 z turem żęby podłączyć jeszcze wybierak tak, że wzieliśmy przełącznik od hamulcy c-4011 i podłaczyliśmy do jednego z wyjść


ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prase rolujaca welger rp12. Chodzi mi o to ze w 360 jest z tylu kilka wyjsc. jesli chce podlaczyc podbierak i klape to nie moge. Nie dzial pewnie ten przelacznik ktory jest obok wajchy podnosnika. czy moze ktos to rozbieral i wie co tam moglo sie stac?Jesli sie nie myle to sluzy on do przelaczania oleju z jednego do drugiego wyjscia tak? czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

najpierw to weź instrukcję obsługi od 360 skoro nie wiesz do czego służy jakaś wajcha. to o czym piszesz jest od podnośnika regulacja siłowa-mieszana-pozycyjna. w 360 wyjścia są 2 a nie kilka i sterujesz nimi wajchą z kulką na końcu chyba prościej nie da się napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Witam nie moge dojść do ładu z wyjsciami Jedno miałem a drugie jest zaślepione teraz potrzebuje oby dwa, kupiłem drugą rurke ale cosik nie pasuje mi. Patrząc od tyłu to na którą dziure powinna być przykręcona ta krórta rurka? Na pierwszą czy na drugą od tyłu http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/20852


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
    • Przez sznajdik
      Zagadka dla wtajemniczonych bardziej niż ja, cały czas wysiada mi jedna sekcja pompy od hydrauliki coś jest nie halo skoro tak się dzieje tylko co i gdzie tego szukać? Dodam że do oleju zastrzeżeń mieć nie mogę bo go przejrzałem zarówno dno skrzyni pod kątem czystości obejrzane a wspomaganie osłabło po 10 miesiącach od założenia pompy (w tym zimą ciągnik prawie nie używany stał) hydraulika zewnętrzna bez zarzutu. Pompa wyjęta pojedzie do reklamacji żeby poznać opinię zakładu, gdzie szukać przyczyny? co męczy tak tę pompę że ta sekcja zdycha?
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj