m11031993

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360

Polecane posty

bronek102    0

Niestety,koledzy ale to nie jest wina szybkozlącza.Dziś kupiłem nowe szybkozłącze ale przyczepa nadal nie opada w dół.Zauważyłem jednak że blokuje się tylko gdy podniosę wywrotke na "MAX'a" w góre,a gdy podniosę tylko trochę to wtedy normalnie opada skrzynia. Sprawdziłem na drugiej wywrotce -sytuacja jest identyczna.

 

   I teraz pytanie .Może ktoś z Kolegów miał już taki lub podobny problem i napisze jak sobie z tym poradzic.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Panowie co może być przyczyną popuszczania oleju na wyjściach hydraulicznych. Tzn jak sieję nawóz i otworzę zasuwę, to powoli olej się cofa i zasuwa przymyka i muszę otworzyc. Dodam że siłownik nigdzie nie cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nieszczelny rozdzielacz. Musisz podnieść lekko dźwignię lub opuścić, bo nie wiem pod które masz podłączony wąż i zablokować ją kołkiem. Mam tak w 904 w beczce, bo też się zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

mam podłączone pod lewe gniazdo, czyli jak podnoszę dźwignię to daje ciśnienie oleju. Z tego co mówisz to muszę lekko podnieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi03    0

Witajcie :)

 

Jak wymienić klin od kipru?, obędzie się bez zdejmowania podnośnika?

 

Edytowano przez Norbi03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Do wymiany tego klina trzeba zdjąć cały podnośnik , dopiero da się to rozebrać i wymienić.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Witam

Moja sytucja wygląda następująco:

mam tura z  rozdzielaczem dwusekcyjnym który zasilany jest oczywiście z obu wyjść hydraulicznych. Dzwignia kiprowania zablokowana na stałe do góry. I teraz zastanawiam się jak dołożyć jeszcze dwa wyjścia aby można było podłączyć np. owijarkę i sterować jej pracą za pomocą rozdzielacz od ładowacza? Nie chcę co chwile odkręcać węży i zakręcać innych. Moja pierwsza myśl to taka aby wstawić na wężach trójniki z zaworami i tak zawór w pozycji 0 praca tylko tura, 1 praca tylko dodatkowych wyjść. Tylko problem czy to zda egzamin i na które weżę wstawić te trójnik?

Dodaje zdjęcie rozdzielacza

http://zapodaj.net/52e3e2005d3e3.jpg.html

 

1 zasilanie rozdzielacza z prawego wyjśca

2 wyjście na gora - dół tura

3 i 4 wyjścia na sterowanie wychyleniem osprzętu

5 zasilanie rozdzielacza z lewego wyścia

6 dzwignia góra-dół

7 dzwignia pracy ospzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zawory trójdrożne wstaw. Ma jedno wejście i dwa wyjścia. W zależności co będziesz chciał robić tak przestawisz zawór bez rozłączania czegokolwiek.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Zaw%C3%B3r+kulowy+tr%C3%B3jdro%C5%BCny&search_scope=category-99022&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-3-mt-0113

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

ok tylko na który wąż/węże wstawić ten zawór Po wystawieniu tego zaworu chce sterować maszyna za pomocą wajchy rozdzielcza tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pomiędzy rozdzielaczem tura a jego siłownikami. Olej ma płynąć z sekcji albo do siłownika albo do wyjścia zewnętrznego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie : posiadam ciagnik c360 z przednim tuzem z siłownikiem dwukierunkowym, który miałem podłaczony jeden przewód pod jeden wywrot a drugi przewór pod drugi wywrot, było fajnie bo mogłem podnosik tuza i opuszczać z dociskiem do czasu a dokładniej do wczoraj bo hydraulika przestała mi działać. Przedni tuz nawet nie miał siły mnie podnieś, wiec wymieniłem pompe hydrauliczna zawór bezpieczeństwa przy niej i  górny zawór bezpieczeństwa przy cylindrze tłoka  razem z uszczelniaczami, ale znajomy sprzedawca części twierdzi że tego tuza mam źle podłaczonego, że nie wolno tak podłaczać jak ja mam że powinno iść to przez oddzielny rozdzielacz jedno sekcyjny a powrót oleju zrobiony przez bagnet od sprawdzania oleju w skrzyni, ma racje czy nie? Bo nie wiem czy mam przerabiac czy zostawic jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Twojemu znajomemu coś się pomyliło. Rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej 60-ki służy do sterowania siłownikiem dwustronnego działania lub dwoma jednostronnego działania.

Wszystko masz dobrze podłączone nie potrzebujesz żadnego dodatkowego rozdzielacza. Sprawdź ciśnienie na wyjściach zewnętrznych. Jeśli jest to sprawdź szczelność siłowników, szybkozłącza. Jeśli nie ma to rozdzielacz, jego sterowanie, zawór, pompa lub jakiś wyciek po drodze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no ja już kolego seweryn nareperowałem wymieniajac tamte części tylko namotał mi ten znajomy że jak mam tak podłaczone to że rozdzielacz mi to psuje, dlatego wolałem sie upewnić i szczerze mówiąc czekałem na twoją odpowiedź ;) trochę żałuje że kupiłem pompe hylmet zamiast dołozyc i kupic zetorowską może żywotniejsza by była od tej, kosztowała mnie 224zł. Stara pompa była z 1986r masakra że tyle wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Korzystaj z tego rozdzielacza i niczym się nie przejmuj. Kilka lat dźwigałem nim pług śnieżny w ponad 40-letnim ursusie 4011 i nigdy mi problemów nie przysporzył.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

witam

Chce załozyć do prasy kostkującej siłownik hydrauliczny (jednostonnego działania - opuszczenie pod cieżarem). Teraz moje pytnia:

- podlaczam w c355 przewód do lewj strony - (wówczas dzwignia do konca i wówczas podnoszenie, pozycja neutalna czyli siłownik nieruchomy, do przodu siłownik opada brak cisnienia) - dobrze to rozumiem?

 

- a jesli chciałbym załozyć sobie rozdzielacz przy kierownicy to wówczas podłaczam go pod lewą stronę pod prawą powrot i wjacha do tyłu zablokowana tak?

- jaki to musi byc rozdziecz ( sekcja pływające musi być) jakiej wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Podłączał ktoś może rozdzielacz tur'a lub samego tur'a pod wejście hydrauliczne pod skrzynią? Są tam dwa dystanse gdzie jeden z nich jest dłuższy. Myślałem nad zastąpieniem tego dłuższego, krótszym dystansem i dołożeniu tam przewodu zasilania tur'a tak aby nie ciągnąc przewodu na tył i co chwilę go odpinać w razie kiprowania przyczepy. Śruby przelewowe/przelewu są dostępne dłuższe ale czy te dystanse czymś się różnią prócz długości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jakie dystanse? jakoś nie przypominam sobie tam nic takiego pod co można by się wpiąć. jedyne to zakorkowany otwór po wierceniu kanału w talerzu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Pod siedzeniem w miejscu wyjścia przewodów hydraulicznych są tuleje dystansowe wkręcone w plecak. Do tych tulejek dystansowych są wkręcone przewody  hydrauliczne wyjścia zewnętrznego (te metalowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No to jak pod skrzynią jak to na samej górze na plecaku. 

Pewnie że możesz podłączyć tam bezpośrednio nie ma ty najmniejszego problemu. Zakuwasz węża z okiem lub przykręcasz oko z końcem na węża popularnie stosowanego 22x1,5.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Tylko czy czymś te dystanse wychodzące z plecaka się różnią prócz długością? Z tego co wiem to kiprowanie podłącza się pod prawe gniazdo patrząc od tyłu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mozesz podłączać kiprowanie  pod które  gniazdo  chcesz - przy  założeniu że  hydraulika  sprawna.  Ale  po  co  chcesz tam podłączać rozdzielacz  tura ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Koledze nie podoba się podłączenie pod tylne wyjścia. A przyczepę faktycznie możesz podłączyć do którego ci się podoba różnica będzie tylko taka że pakę wywalisz sterując rozdzielaczem w tył lub przód.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale  jeśli sie  wepnie  równolegle  rozdzielacz i  gniazdo  - to  gniazdo i  tak  będzie  nieczynne 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
    • Przez sznajdik
      Zagadka dla wtajemniczonych bardziej niż ja, cały czas wysiada mi jedna sekcja pompy od hydrauliki coś jest nie halo skoro tak się dzieje tylko co i gdzie tego szukać? Dodam że do oleju zastrzeżeń mieć nie mogę bo go przejrzałem zarówno dno skrzyni pod kątem czystości obejrzane a wspomaganie osłabło po 10 miesiącach od założenia pompy (w tym zimą ciągnik prawie nie używany stał) hydraulika zewnętrzna bez zarzutu. Pompa wyjęta pojedzie do reklamacji żeby poznać opinię zakładu, gdzie szukać przyczyny? co męczy tak tę pompę że ta sekcja zdycha?
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj