Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego wytrząsacze nie chcą ciągnąć słomy ?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marekkucybala2

marekkucybala2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 14:05

Dlaczego wytrząsacze nie chcą ciągnąć słomy ? Koledzy posiadam Claasa 98sl i mam problem gdy szybciej chcę jechać młocarnia przerabia, odrzutnik odrzuci i coś się dzieje tam z tyłu, że nie chce zabierać słomy. Nie wiem co to jest, wygląda na to że wytrząsacze nie zabierają jej tak jak powinny, chodź przykręciłem dodatkowo grzebienie i nic nie to dało. A najgorzej jest, wtedy gdy słoma jest lekko wilgna, to wogóle nie mogę ujechać. Potrafi się zapchać zaraz na wytrząsaczach, za odrzutnikiem i muszę ręcznie wybierać słomę bokami. Ale też podczas tego zapychania, jak szybciej jadę zapala mi się czerwona kontrolka, mrugnie tak kilka razy, lekko przystanę, wyrzuci słomę i jadę dalej, ale muszę bardzo wolno jeździć. Napiąłem pasy, jeden wymieniłem na nowy i żadnej poprawy. Czy mogłaby być taka przyczyna: że na wytrząsaczach są zaokrąglone ranty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego wytrząsacze nie chcą ciągnąć słomy ? Dzisiaj, 07:27
  •  

#2 Share kalino30

kalino30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 19:52

Dlaczego wytrząsacze nie chcą ciągnąć słomy ? A czy przy zmianie pasa dobrze go zlozyles :)

#3 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2014 - 20:15

Dlaczego wytrząsacze nie chcą ciągnąć słomy ? No raczej, że dobrze założył, przecież to żadna filozofia.. Może fartuch jest za nisko, i przytrzymuje słomę za odrzutnikiem przed wytrząsaczem intensywnym ( tymi palcami )?

#4 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 20:24

Dlaczego wytrząsacze nie chcą ciągnąć słomy ? Masz wspomaganie wyrzutu słomy? Moze faktycznie źle założyłeś pasek chociaz nie wiem czy tak by sie dało :) . Ale na wszelki wypadek sprawdź czy wszystko chodzi w dobra stonę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marekkucybala2

marekkucybala2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 20:34

Dlaczego wytrząsacze nie chcą ciągnąć słomy ? Pasek to ja już sprawdzałem i jest wszystko okej :) Czerpałem różne informacje, od kolegów, którzy mają takie same modele i tego problemu nie mają. Chodź mierzyłem palce wygarniaczy nad wytrząsaczami przy nowym Claasie to u mnie są o 5cm krótsze, czyli muszą być wytarte. Ale mój kombajn jest 90 roki stan jego jest dobry, tylko ten jeden problem. Miałem różne kombajny, ale czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem.

#6 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 20:47

Dlaczego wytrząsacze nie chcą ciągnąć słomy ? Kolego nie jestem pewien jak jest w 98 ale niewiem czy pas od wytrzasaczy sie nie krzyżuje zeby zmienić obroty w druga stronę, pas jest tak jakby w 8
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 21:30

Dlaczego wytrząsacze nie chcą ciągnąć słomy ? Kiepski pas założyłeś i nie daje rady ciągnąć z odpowiednią siłą.