Zaloguj się, aby obserwować  
kosaaa

Utrzymanie sie z owiec

Polecane posty

kosaaa    0

Witam zastanawiam sie nad hodolą owiec mam na to przeznaczone okolo 3-4 ha łak jest to wojewodztwo małopolskie które jest objęte dofinansowaniem 30euro w tym roku czy w nastepnym nie wiem. Doswiadczenie w hodowli mam,na ten moment posiadam 15sztuk. W glowie mam bardzo optymistyczny obraz: przejecie gospodarstwa na własnosc(zobowiazanie sie do zrobienia wykształcenia rolniczego),start w jakims programie rozwojowym,chodzi mi o jakies dofinansowanie do budowy owczarni oraz do ogrodzenia terenu. Mam tutaj kilka pytan do tych ktorzy siedza w temacie, jaka jest sytuacja z tymi dofinansowaniami do zachowania genetycznego jakie sa wymogi ile mozna miec max maciorek a ile tryków ? Ktore z tych ras bedacych w tym programie idzie najłatwiej zakupic w duzych ilosciach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja nie w temacie ale jak chcesz się utrzymać z 4 hektarów? sery chcesz robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosaaa    0

Zadne sery.glownie zastanawiam sie nad rasami chronionymi gatunkowo przy tym obrot jagnietami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

:lol:

rasy chronione już dawno pozamiatane a obrót jagniętami to już zupełny dowc*p

Edytowano przez krzysztofk9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Jak to jeden z użytkowników forum kiedyś dawno napisał "Jeśli wydaje ci się że każdy twój pomysł jest genialny to dokończ pic tą wódke i idź juz spać" Ten twój pomysł to chyba z gatunku scienne fiction jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

już dawno pozamykane są limity na tworzenie stad zachowawczych, nie da się kupić i utworzyć takiego stada- chyba ze ktoś sprzedaje całe i likwiduje ale i tak wtedy związek w 1 kolejności dysponuje limitem- więc zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosaaa    0

Dzieki krzysztofk9 juz wiem o co chodzi. A wiec w kwesti owiec zostaje jedna opcja, dopłata w moim rejonie 30eu do owcy gdzie przy 100sztukach daje juz cos, Sa juz jakies wiadomosci na ile lat w przod bedzie obejmywał ten projekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ja w tym roku kupiłem całe stado owiec z limitem w programie ochrony genetycznej rodzimych ras, przejąłem całe zobowiązanie rolnośrodowiskowe i na razie jestem na etapie grodzenia 2,5 ha


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosaaa    0

Grodze okolo 5 ha i wpuszczam 100 sztuk,do każdej po 30euro co daje na rok 12000zl orientuje sie ktoś z rejonów malopolski gdzie skupuja jagniecine\baranine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Hrycu
      Koledzy czy obcinacie ogony owcą. Jeśli tak to jakie macie sposoby???
       
      U nas się obcina i jestem ciekaw czy ktoś zna jakiś inny sposób
    • Przez Hrycu
      Witam. Mam pytanie głównie do hodowców owiec. Jakie macie sposoby na kulawkę u owiec?? Jakie stosujecie leki?
    • Przez Hrycu
      Witam. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest hodowca który ma stado owiec. Jest doświadczonym hodowcą i w tym roku w jego stadzie wystąpiły liczne poronienia u owiec. Owce wyrzucają martwe, szare ,, przygnite ,, płody. Wszystkie poronienia występują u owiec, które są w początkowej fazie ciąży. Jaka może być tego przyczyna??? Czy ktoś słyszał o jakiejś chorobie wśród owiec związanej z poronieniami??? Dodam, że owce wypasa od lat na tych samych pastwiskach, kosi te same łąki i karmi owce sianokiszonką w balach jak co roku, a nigdy nie występowały poronienia. Znam tego hodowcę i chciałbym mu jakoś pomóc. Zgłosił się do weterynarza ten stwierdził, że trzeba owcą podać jakąś szczepionkę. Zaszczepił owce wziął ponad 2 tyś a problem z poronieniami się nie skończył tylko nadal występuje. Mówił jeszcze coś o jakiś gazach które się ulatniają chyba z tej kiszonki nie wiem dokładnie. Czy ktoś coś słyszał na ten temat???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj