Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, kto pisał i mi pomoże ?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stajniabagieniec

stajniabagieniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 12:11

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, kto pisał i mi pomoże ? WItam, założyłam tu konto, w poszukiwaniu pomocy co do olimpiady, którą bym chciala napisać. Chodze do LO, nie mialam nigdy żadnych lekcji w związku z rolnictwem, ale interesuje się tym, tato ma gospodarstwo, a za kilka lat chciałabym je przejąć.

Nie znalazlam nigdzie informacji z jakich materiałów można się przygotowywać, kiedy podchodziłam do Olimpiady Geograficznej, dostalam cały wykaz z jakich lektur będą pytania. Nie wiem też na czym polega pierwszy etap. Czy juz na tym poziomie wybieramy jeden blok, któym jesteśmy zainteresowani, czy jest to egzamin ogolny. Prosze o pomoc, jeśli ktoś coś wie na ten temat :)

Pozdrawiam, Marysia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, kto pisał i mi pomoże ? Dzisiaj, 13:42
  •  

#2 Share marot10

marot10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2014 - 15:07

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, kto pisał i mi pomoże ? Hej,
Tak, na samym poczatku musisz już zdecydować czy chcesz pisac z bloku roślinnego, zwierzęcego, czy machanizacji rolnictwa.
1 etap na poziomie szkolnym składa sie z 2 części - test + praktyka, który odbywa się zazwyczaj w szkole. czas trwania to 1 dzień.
2 etap na poziomie wojewódzkim składa sie z 2 części - test + praktyka, który odbywa się w wybranej szkole rolniczej w Twoim województwie. (jakie woj Ty reprezentujesz?). czas trwania to 2 dni, pierwszego test a drugiego część praktyczna.
3 etap na poziomie krajowym składa sie z 2 części - takie same zasady jak wyżej.czas trwania to 2 dni, pierwszego test a drugiego część praktyczna.

Jeżeli chodzi o materiały to jest szereg ksiązek o tematyce rolniczej. Zależy z jakiego bloku Ty chciałabyś pisać OWiUR? podaj to postaram Ci coś zapropoować. Ja pisałem kiedyś z bloku roślinnego, ale to było 6 lat temu, ale bardzo dobrze wspominam ten czas :)

#3 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2014 - 15:47

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, kto pisał i mi pomoże ? z tego co mi wiadomo, to mogą tą olimpiadę pisać tyko uczniowie szkół rolniczych.... ( sam brałem udział i zdobyłem 3 miejsce w kraju w bloku mechanizacji)
chyba, że chodzi Tobie o olimpiade poza szkołą która jest organizowana przez Ośrodki doradztwa rolniczego... to w takim razie musisz się udać do Twojego ośrodka... ale z tego co mi wiadomo to eliminacje były w czerwcu... (tez miałem isc , ale była robota i nie udało się ;) )

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, kto pisał i mi pomoże ? Dzisiaj, 13:42
  •  

#4 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2014 - 19:01

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, kto pisał i mi pomoże ? W tym roku pisałem OWiUR z produkcji roślinnej ( zostałem zmuszony ).
Pierwszy etap polegał na pisaniu testów w szkole na lekcji, i trwało to z 15 minut a odbył się jakoś chyba na jesieni. Wtedy się niby zakwalifikowałem jako jedyny ze szkoły na etap 2 ,, okręgowy ''. Obejmował on bodajże 6 województw, a podchodziło nas do tego bloku 15 chłopaków i jedna dziewczyna.
W tym drugim etapie najpierw były testy, a potem część praktyczna która składała się z 3 części.
W pierwszej części na biurku było rozłożone z 15 traw i nasiona które trzeba było rozpoznać i podać przykłady mieszanek traw.
W drugiej części, było rozpoznać szkodniki występujące w magazynach zbożowych i jak się je zwalcza.
W trzeciej części, trzeba było wymienić po kolei wszystkie czynności które należy wykonać po zbiorze ziemniaków aby zasiać owies.

To wszystko odbywało się w osobnych pomieszczeniach, a gdy się przechodziło od jednego do drugiego, to wtedy cały czas ktoś z tobą chodził i pilnował, abyś się w żaden sposób nie mógł się porozumieć z osobą, która była przed tobą ( głównie chodziło o komórkę ).

75% pytań które się znalazły na części teoretycznej, to są na internecie z ubiegłych lat.

#5 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 25 lipiec 2014 - 22:02

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, kto pisał i mi pomoże ? Na początku wybierasz blok w którym startujesz w olimpiadzie .I na każdym z etapów masz testy i praktykę tylko z tej dziedziny ,

Z tego co mi wiadomo, to mogą tą olimpiadę pisać tyko uczniowie szkół rolniczych.

A z tego co mi wiadomo,to mało Ci wiadomo :P
''10. W eliminacjach olimpiady mogą brać udział uczniowie średnich stacjonarnych szkół rolniczych dla młodzieży. Uczniowie średnich szkół nierolniczych pragnący uczestniczyć w olimpiadzie zgłaszają się na eliminacje szkolne do najbliższego Komitetu Szkolnego przeprowadzającego zawody. ''
Tylko jestem ciekaw jakie podejście mają takie Komitety Szkolne do takich ''podrzutków'' z innych szkół.Czy będą przygotowywać ich tak jak swoich uczniów ;)

sam brałem udział i zdobyłem 3 miejsce w kraju w bloku mechanizacji

I nie chwal się tak :P
Co do materiałów to jako takiego spisu niema.... Dużo się powtarza z wcześniejszych lat,a resztę musisz umieć.Niema tam nic co by wykraczało poza program nauczania dla danego kierunku .