Skocz do zawartości

Zdjęcie

straty ziarna na wytrząsaczach lexion

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nabogato

nabogato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 17:57

straty ziarna na wytrząsaczach lexion Jakie mogą być przyczyny gubienia ziarna na wytrząsaczach?? aby nie gubić muszę jeździć bardzo wolno. Słomy jest sporo 4-5t/ha ale i tak wydaje mi się że powiano iść to szybciej. Rożne ustawienia kombajnu nie przynoszą większego skutku. Jedyne czego nie ustawiałem to fartucha za odrzutnikiem, cały czas jest ustawiony luźno w najniżej pozycji. może podnieść go wyżej? macie może jakieś inne pomysły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
straty ziarna na wytrząsaczach lexion Dzisiaj, 23:22
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 19:26

straty ziarna na wytrząsaczach lexion Ile tych strat?

#3 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 19:27

straty ziarna na wytrząsaczach lexion Dociągnij klepisko... a sugerujesz sie czujnikiem czy sprawdzales straty?

#4 Share nabogato

nabogato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 19:56

straty ziarna na wytrząsaczach lexion klepisko dociągnięte do końca a straty były sprawdzane pod pokosem i do nich ustawiona czułość czujników. Co do ilości strat to zależą one od prędkości z jaką jadę, a jadę powoli żeby nie gubić za wiele. Dodam jeszcze że domłaca dobrze,problem jest tylko z tymi startami. jakieś pomysły?

Edytowany przez nabogato, 23 lipiec 2014 - 21:52.

#5 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:34

straty ziarna na wytrząsaczach lexion a jaki masz heder? i jak szybko jedziesz?

#6 Share nabogato

nabogato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:53

straty ziarna na wytrząsaczach lexion 6,60 i żeby nie gubić ładnego ziarna tylko jakieś śmieci jadę maksymalnie 3 km/h plon 7-10 ton z hektara

Edytowany przez nabogato, 24 lipiec 2014 - 14:11.

#7 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 18:46

straty ziarna na wytrząsaczach lexion a podaj jeszcze jaki model masz tego lexa? może masz cepy do roboty? zerknij w jakim są stanie...

#8 Share nabogato

nabogato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 19:33

straty ziarna na wytrząsaczach lexion lexion 460 cepy wyglądają dobrze klepisko czyste. Zastanawia mnie czy ten fartuch ustawiony na samym dole nie robił kup, ale nie wydaje mi się bo podnosi się dosyć lekko, wiec słoma powinna się przecisnąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 19:22

straty ziarna na wytrząsaczach lexion a to kombajn nowy czy wiekowy
bo u mnie kosił sąsiad clasem 78 1 godz i nakosił mi 10 ton pszenicy i żadnych ziaren na polu nie znalazłem

Edytowany przez antoni1, 26 lipiec 2014 - 19:26.

#10 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 19:46

straty ziarna na wytrząsaczach lexion jak masz pszenice około 10t niepopedzisz,przy takim plonie i jeszcze niezbyt dobrej słomie 470-rotory ja musiałem zejść poniżej 3

#11 Share nabogato

nabogato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 21:47

straty ziarna na wytrząsaczach lexion Wydaje mi się że to i tak za wolno, czy możliwe że przyczyna leży w braku wytrząsaczy intensywnych?? chodzi mi o te palce rozluźniające słomę nad wytrząsaczami. Czy one były by aż tak ważne? Czy wszystkie kombajny je mają i czy może ktoś może ma porównanie w koszeniu z i bez nich

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 09:16

straty ziarna na wytrząsaczach lexion Myślę, że są dość pomocne, aczkolwiek nie mam porównania.
A słoma z kombajnu wypada takimi plackami czy ładnie się usypuje?

#13 Share nabogato

nabogato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 16:41

straty ziarna na wytrząsaczach lexion nie zauważyłem żeby robił jakieś kupy. Spróbuje podnieść wyżej fartuch może to coś pomoże. Mam jeszcze jedno pytanie jaki wysoki karb mają nowe cepy? bo moje mają 6 minimetrów.

#14 Share mangusta

mangusta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 20:44

a zatem i ja odnowie temat mam lexa 460 99rocznik z hederem 7,5m sasiad ma mege 218 i mamy te same problemy straty na wytrzasaczach dodam ze jak pokazuje na monitorze tak i leza ziarna za kombajnem faruch wisi swobodnie wytarty to on nie jest klepisko dociagalem na tyle zeby nie lupal ziarna a wciaz nic.dodam ze u nas sa ziemie lekkie 5-6 klasa zbiory max po 4 t pszenzyta z hektara ma ktos jakies pomysly co by tu poprawic zeby mniej gubil? jezdze umiarkowanie mi sie wydaje tak od 4km/h gora do 5.5km/h moze ktos cos doradzic? temat cepow raczej odpada bo sasiad przed zniwami zakladal nowe a jak patrzylem to u mnie wiele gorsze od nowych nie byly.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share VIKTOR7

VIKTOR7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 17:24

a zatem i ja odnowie temat mam lexa 460 99rocznik z hederem 7,5m sasiad ma mege 218 i mamy te same problemy straty na wytrzasaczach dodam ze jak pokazuje na monitorze tak i leza ziarna za kombajnem faruch wisi swobodnie wytarty to on nie jest klepisko dociagalem na tyle zeby nie lupal ziarna a wciaz nic.dodam ze u nas sa ziemie lekkie 5-6 klasa zbiory max po 4 t pszenzyta z hektara ma ktos jakies pomysly co by tu poprawic zeby mniej gubil? jezdze umiarkowanie mi sie wydaje tak od 4km/h gora do 5.5km/h moze ktos cos doradzic? temat cepow raczej odpada bo sasiad przed zniwami zakladal nowe a jak patrzylem to u mnie wiele gorsze od nowych nie byly.

Masz zainstalowany CEBIS ?

Dodaj odpowiedź