Polecane posty

robertmoczko    10

Polecam namysłolandtechnik Sprawdzony diler Jak czegoś szukam to tylko u niego Widziałem że ma ładną 312 z nowszą maską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majsterus    1

Dzięki za pomoc kolego :)

Fendt już kupiony, ciągnik robił u nas w kraju więc powinno być wszystko ok.

Jak zakończę żniwa to zobaczę co i jak :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

PRZEPRASZAM ŻE NIE ODPISYWAŁEM

ale jak na przekór nie pamiętałem hasła ani na agrofoto ani do e-m,ail ale jestem już spowrotem.

Ciekawi mnie ten fendt u niego

http://namyslo-landtechnik.otomoto.pl/fendt-514-A409459.html

Czy u was na zachodzie polski lub na południu płaci się tak mało np za serie 500?

Ta wyżej wymieniona 514 za 90,000 to dośc tanio u nas to ceny tego modelu oscylują w granicy minimum 120,000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Cóz sie dziwisz jak to 94r a nie np 99... To normalna cena, może kosztować 85 a może 120 i ten za 120 może być gorszy, o wszystkim decyduje cena zakupu do, której handlarz dolicza swoj zarobek, jeden na zachodzie sprzedaje takiego za 80 drugi za 120 to indywidualna sprawa... Nigdzie w PL cena za 500 nie wynosi min 120 tys.... Na wschodzie ceny czesto sa niższe bo tam sa tylko golasy z Francji bez pneumatyki, zaczepów, przednich tuzów, na szajsowych felgach itp...

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Teraz piszemy o 500.... A z resztą w DE to całkiem normalna cena za 600 25 tys E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizos    0

Najtrafniej podpowiada Ci JD1052- Slunzok. Ja używam 308LSA i narazie się cieszyłem, dopóki "mądrość" Polaka podpowiedziała mi dolewkę Venola do hydrauliki. MAM PROBLEM BO : Poszukuję używkę orbitrol, zawór rozdzielający i zawór drożny. Koledzy rolnicy pomużcie. Będę wdzięczny. Pozdrawiam. P.s. Dobre te Fendty ale ceny remontu znacznie "lepsze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

Najtrafniej podpowiada Ci JD1052- Slunzok. Ja używam 308LSA i narazie się cieszyłem, dopóki "mądrość" Polaka podpowiedziała mi dolewkę Venola do hydrauliki. MAM PROBLEM BO : Poszukuję używkę orbitrol, zawór rozdzielający i zawór drożny. Koledzy rolnicy pomużcie. Będę wdzięczny. Pozdrawiam. P.s. Dobre te Fendty ale ceny remontu znacznie "lepsze".

witam a co sie stalo ze musisz to wymienic ? daj do regeneracji wyjdzie taniej i powinno byc na 100% sprawne bo z uzywanymi czesciami to roznie jest a jeszcze se cenia jak za prawie nowe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizos    0

witam a co sie stalo ze musisz to wymienic ? daj do regeneracji wyjdzie taniej i powinno byc na 100% sprawne bo z uzywanymi czesciami to roznie jest a jeszcze se cenia jak za prawie nowe pozdrawiam

 

OKi Zenon, dzięki. Jeżeli masz namiary kto i gdzie może to zrobic to proszę o dane. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

OKi Zenon, dzięki. Jeżeli masz namiary kto i gdzie może to zrobic to proszę o dane. Pozdro.

niewien z ktorej czesci polski jestes jezeli chcesz zregenerowac to musisz rozejrzec sie gdzie w twoich stronach robia hydraulike silowa tak zebys mial blisko w moich stronach we WROCLAWIU kilka zakladow robi popatrz na necie gdzie bedziesz mial najblizej a jeszcze dam ci nr tel do goscia co sprowadza czesci i jeszcze ma ceny w miare normalne jak na fenda on jest z pod KRAKOWA to jak chcesz sie zorientowac cenowo to przedzwon733783167 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki21    0

witam kolego Majsterus! napisz jak sprawuje się twój fendt czy jesteś zadowolony . Pytam bo jestem na kupnie takiego własnie modelu(612) . napisz jeśli możeszna co zwrócić uwage prz zakupie pozdrawiam Witek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

hej napisz co kupiles ktory rok ? ile mtg? a przedewszystkim jaki stan ? i model? pozd i dlugiej bezproblemowej eksplatacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majsterus    1

hej kupiłem Fendta Favorit 612 lsa turbomatik e 93r, przebieg to Ci nie powiem bo licznik nie działa :(, stan oceniam na dobry+ :) super maszyna jak narazie, dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majsterus    1

witam kolego Majsterus! napisz jak sprawuje się twój fendt czy jesteś zadowolony . Pytam bo jestem na kupnie takiego własnie modelu(612) . napisz jeśli możeszna co zwrócić uwage prz zakupie pozdrawiam Witek.

 

Witam

Fendt jak narazie sprawuje się b.dobrze, w sumie to jeszcze nim nie robiłem ciężejszych prac. Belarka rotor + 14 noży to nie miał się przy czym zmęczyć. Na co zwracać uwage to już kolega wyżej pisał.

Pojeździj nim i zobacz czy skrzynia nie ma zgrzytów, silnik i hydraulika.

Jak narazie to jestem zadowolony z niego.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wie ktoś czy fendy od 611 do 615 lsa posiadają blokady przednich mostów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Na 99%  blokada przedniego mostu jest - elektro - magnetycznie załączana.   90764236050125249294.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzięki za odpowiedź bardzo mi się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz190    0

Mam Fendta 611 LSA włącznik przedniego napedu przestał działać i nie moge nigdzie znaleść w iternecie takiego samego .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziu89
      Dzień dobry,
      na początek krótka wizytówka, żeby łatwiej było Wam mi pomoc
      Na codzień pracuje w firmie nasiennej. Dodatkowo prowadzę z teściem gospodarstwo na 30ha słabych stanowisk na pograniczu lubuskiego i wielkopolski. Główna uprawa: kukurydza na ziarno (ok 20ha)
      Jednym z glowniejszych kierunków działalności są usługi związane z siewem kukurydzy (ok 800ha) i zbiorów zbóż i kukurydzy (łącznie prawie 1000ha) 
      Jaka suszarnie polecicie przy założeniu ze chcielibyśmy skupować od rolników w sezonie ok 1000-1500t mokrej kukurydzy. Do tej pory korzystaliśmy z usługi suszenia. Lecz wiadomo różnie z tym bywa. 
      Zasilanie suszarni tylko LPG. Przechowywanie suchej kukurydzy tylko hala. Budżet 250tys suszarnia. Kosimy głównie to co siejemy czyli DENTy 
      Rolnicy u których kosimy to maja różne pola, 2/5/10 ha co za tym idzie tracimy czas na przejazdy. Wiec dostawy mokrej na suszarnie o różnych częstotliwościach. Dziennie jesteśmy w stanie skosić 20-35ha
      Co polecacie z praktycznego punktu widzenia? 
      Stacjonarna czy przewożona ?
      porcjowa czy o ruchu ciągłym ?
      chłodnica czy bez ?
      daszkowa?
      Jaka wydajność dobowa? Myśleliśmy ok 120/150t/dobę 
      Drzewicz, Araj, PolNet...?
       
      Dzieki za pomoc!
    • Przez mlody90
      Wraz z rozrostem gospodarstwa idzie potrzeba ciągnika o większej mocy, że jestem zadowolony z mojego Zetka wpadłem na pomysł zrobić z niego małego koksika O ile w temacie samochodów temat jest powszechnie dostępny i z autem już to przerabiałem to w kwestii ciągnika ciężko znaleźć informacje o takich zabiegach 😜
      Od początku:
      WTRYSKI I POMPA
      Nadszedł czas na ich regenerację więc wpadłem na pomysł zmiany końcówek na takie o większej wydajnośći jednak nie wiem od czego mogłyby się nadawać ( Jeszcze nie dzwoniłem i nie pytałem o to specjalistów bo sam chcę trochę zagłębić się w temat)
      INTERCOOLER
      Tutaj zastanawiam się nad zastosowaniem oryginalnego(wodnego) IC z modelu 10540 lub dołożeniem IC z jakiegoś busa dodatkowo dodać wentylator z nadmuchem na niego bo wiadomo, że nie będzie działał tak dobrze jak jest to w samochodach ( IC z auta będzie w fazie eksperymentu czy działa, czujniki temperatury niedługo przyjdą więc sprwadzimy na wiosnę o ile zmniejszy się temp. powietrza)
      TURBOSPRĘŻARKA
      Po oględzinach silnika przez mechanika i stwierdzeniu, że jest zdrowy i wytrzyma ( a nie powinno być problemu bo 6 lat temu był remonet generalny a od tamtej pory, regularne wymiany olejów i filtrów, żadnego pałowania na zimnym i gaszenia zaraz po ciężkiej pracy a nawet po lekkiej ciągnik chwilę postał na niskich obrotach i gaszony) na sma koniec po wtryskach oraz IC zostanie wrzucone ciut większe turbo albo zamówimy hybrydę.
       
      Przedstawiam tutaj plan modyfikacji jednak potrzebuję pomocy w kwestii końcówek wtrysków.
       
      Odrazu podziękuję tylko za komentarze w stylu " to się nie opłaca" , " potrzebujesz więcej mocy to sobie kup większy ciągnik" , " jak się nie znasz to się za to nie bierz". Tak, nie stać mnie na kupno nowego ciagnika z gotówkę, a kredytom mówię nie
    • Przez KubaMF
      Witam, po dłuższym czasie jednak rezygnujemy z poszukiwań zetora i ursusa. Dużo poczytaliśmy na temat wyżej wymienionych casów i fergusonów. I teraz jednak będziemy celować w te modele. I tu moje pytanie co waszym zdaniem będzie lepsze ? Budżet 75000-80000 zł, areał 20 ha z tendencją wzrostową. Ciekawi mnie głównie case, skrzynia jest bardzo fajna bo nie jakoś bardzo rozbudowania jak w mf i myślę że tym samym jest mniej awaryjna. Najbardziej ciekawi mnie silnik bo w każdym mx-ie jest ten sam silnik tam sama pojemność itp. Więc tu moje pytanie na jakieś podstawię jest tutaj zwiększana moc z każdym modelem, dawka paliwa ? Jak oceniacie która marka jest bardziej przyjemniejsza w jakiś naprawach, już przerabiałem tryliard razy który się bardziej psuje ale ja jestem zdanie że wszystko co by nie było się psuje, więc pytam się o koszty takie mniej więcej  Wiadomo że będzie głównym ciągnikiem i przeważnie to jakieś ciężkie prace. Dziękuje za pomoc w wyborze 
    • Przez rex15
      Witam, posiadam agregar uprawowo siewny agromasz sn300 z wałem packera. Posiadam sporo kawałków z lekką ziemią/piachem i ten wał nie nadaje sie do tego zupelnie. Do wyboru przy kupnie mialem jeszcze wał gumowy, ale jest jeszcze ciezszy od pacera oraz dopłata byla spora, a i tak wydaje mi sie, że nie bylby to wał idealny na piach. Zastanawiam sie nad kupnem wału teownikowego lub ceownikowego i nie wiem ktory z nich bedzie miale lepsze parametry toczenia w piachu, z drugiej strony cala masa agregatu spoczywa na wale i nie wiem czy oba z wyzej wymienionych nie topiłyby sie w lekkiej glebie. Myśle, ze ceownikowy z dodatkowym ,,bieżnikiem"(takie jak ma mandam w wale daszkowym) byłby najlepszy, ale czekam na Wasze opinie na ten temat.
       
    • Przez Rybnikrol
      Witam zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika. Miał by to być ciągnik pomocniczy głównie do transportu, opryskow oraz rozsiewacza. Mam trzy oferty case farmall 75a New Holland t4s oraz deutz 4080e. Który z tych ciągników jest najbardziej godny polecenia? Dodam że bardzo cenię sobie prostotę konstrukcji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj