Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Muszol

Muszol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 lipiec 2014 - 08:00

Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ? Witam Co lepsze Ft czy majorek ? porównajcie ceny , częstotliwość awarii i komfort ponieważ planuje kupić na wiosne jednego z nich ale nie jestem pewien którego . Mam jakby co 8 ha

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ? Dzisiaj, 11:11
  •  

#2 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 08:18

Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ? Moim zdaniem lepiej weź Farmtraca sam go posiadam jest dobry 75 km perkins.Co prawda ciągnik jest u mnie pomocnikiem bo główny ma 81 km.No zetor będzie tańszy ale gabaretowo podobnie.Był już gdzieś taki temat poszukaj.

#3 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 18:16

Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ? A może kubota M7060 74KM

#4 Share PawelP

PawelP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 22:56

Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ? Witam
Ciągniki o których piszesz to generalnie konstrukcje bardzo podobne. Jak sprawuje się zetor nie wiem, mam Farmtraka prawie 2 lata i jestem z niego zadowolony. Ciągnik zwrotny, naprawdę mocny, komfort na przyzwoitym poziomie. Najważniejsze zespoły silnik skrzynia i mosty solidnych producentów - Perkins, Carraro. Pozwala to liczyć na trwałość i niezawodność, ale jak będzie czas pokaże.
Cenowo ,Major chyba ciut tańszy, ale to wszystko kwestia negocjacji z dilerem. Co do wyposażenia to na plus Majora - TUZ z hakami i przesuwny zaczep w standardzie (w Farmtracu jako opcje). Zetorek ma też wygodniejsze streowanie rozdzielaczem hydrauliki. Na plus Farmtraca - w wyposażaniu podstawowym 4 wyjścia hydrauliki (zetor 2+1), instalacja pneumatyczna ( w zetorku zwykle jest, ale generalnie występuje jako opcja). Farmtrac ma też chyba więcej możliwości wyboru dodatkawego wyposażenia - opony, tuz, kolor i takie tam.
Farmtrac z tego co czytałem jest o około 500 kg cięższy od Majora co przekłada się na pewno na lepszy uciąg przy ciężkich pracach. Ale i tak do farmtraca koniecznie brać komplet obciążników.
Mam nadzieję, że moja wypowiedź się przyda, ale i tak szukać, pytać, porównywać, żeby po zakupie być zadowolonym :)

#5 Share Muszol

Muszol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 sierpień 2014 - 09:19

A może kubota M7060 74KM

a jaka cena kuboty?

#6 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 10:46

Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ? ok. 160 tyś brutto
moc 74KM
rewers(sprzęgło wielotarczowe mokre)
wydajność pompy 86l/min
udzwig podnośnika 2500kg
klima
komplet obciążników
zaczep dolny, górny zatrzaskowy
instalacja pneumatyczna
fotel pneumatyczny
trzy lata gwarancji

#7 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 14:53

Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ? Za ile ten Farmtrac można znależć ?

#8 Share jeoqba

jeoqba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 08:26

Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ? Również się zastanawiam nad tymi traktorami. Chciałbym nabyć ktoryś z nich z turem.

Posiadam 20h ornych i 2h łąki. Gleby lekki 4-6.
Czy te traktory nadają sie na głowny sprzęt w gospodarstwie?

Chciałbym zakupic sprzęt na lata, tak więc jak najmniej elektroniki.
Żeby po okresie gwaracyjny można była samemu coś przy nim zrobić. I oczywiscie z dobry dostępem do części.

Który polecacie, do cięzkich prac?
Jaki jest koszt serwisu w okresie gwaracyjnym tych ciagników?

#9 Share Pablo9812

Pablo9812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:*Rolnictwo
    *Technologie Stosowane w Rolnictwie
    *Zwierzęta hodowlane
    *Motoryzacja
    *Sport

Napisany 12 sierpień 2014 - 08:45

Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ? Weź pod uwagę Pronara lub Belarusa :) U nas Pronar 82a na lekko ponad 30 ha daję świetnie radę ;) Kupiony był w 2007r. (nowy) do tego czasu wymienione wtryski. Do tego czasu chodzi bez awaryjnie ma teraz ok 1100 mth. Nie ma elektroniki,wszystko mechaniczne,więc da radę. Lejesz i jedziesz,pali też niezbyt dużo, Części tanie i każdy mechanik zrobi ;) Pronar w 4 skibowym idzie jak w masło :) Koszt przeglądu pierwszego to około 800-900 zł :) Szczerze polecam .

#10 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 19 październik 2014 - 15:18

Podepnę się pod ten temat bo mam podobny dylemat przy przyszłościowym wyborze ciągnika jako ciągnik główny. Co lepsze Farmtrac 690DT czy Proxima 90 ?

I czy waszym zdaniem lepiej doposażyć dobrze Proxime 80 czy rozglądać sie za Proximą 90 ? różnica cenowa nie duża. Bo dobrze doposażona Proxima 80 cenowo nawet jest niewiele niższa od Proximy Plus 90 :/ dziwne te konfiguracje Zetora :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 24 październik 2014 - 12:58

Ja też chce kupić coś w stylu - opcja ekonomiczna  - Zetor Major 80 lub wersja nieekonomiczna Zetor Proxima 100. Czyli z zakresu ok 80-100km, 4x4, do orki, agregatu uprawowo siewnego i transportu, może do tura też . Mam jeszcze jedno pytanie jakie ciągniki można kupić które mają jeszcze zwyczajne pompy wtryskowe i wtryskiwacze i są bez tych super systemów wyłapywania zanieczyszczeń spalin??? I co polecacie do ok 140 000 brutto.

#12 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 24 październik 2014 - 14:40

A Ursus H? jeszcze jak by był z nowa 4 słupkowa kabiną. Pepiki niech sie wypchają swoimi Zetorami .

#13 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 24 październik 2014 - 15:27

Ja też chce kupić coś w stylu - opcja ekonomiczna  - Zetor Major 80 lub wersja nieekonomiczna Zetor Proxima 100. Czyli z zakresu ok 80-100km, 4x4, do orki, agregatu uprawowo siewnego i transportu, może do tura też . Mam jeszcze jedno pytanie jakie ciągniki można kupić które mają jeszcze zwyczajne pompy wtryskowe i wtryskiwacze i są bez tych super systemów wyłapywania zanieczyszczeń spalin??? I co polecacie do ok 140 000 brutto.

Bierz proximę do takich prac będzie akurat, a z Ursusa to jedynie 11054 się do czegoś nadaje, na resztę nawet nie ma co patrzeć

Edytowany przez STIG0013, 24 październik 2014 - 16:27.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#14 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 25 październik 2014 - 10:19

witam poratujcie szukam opinii na temat  ciagnikow farmtrak 675 dt pronar zefir pronar III tsa czy belarus 920.4 ktory najlepszy i najtanszy w eksploatacji jak z czesciami zapasowymi sa drogie czy da sie zniesc finansowo narazie jako pomocnik ale w przyszlosci jako ciagnik glowny do ladowacza ale nie koniecznie na 15 ha orka siew w agregacie prasowanie itp prosze o wypowiedzi uzytkownikow tych ciagnikow sprawa dosc pilna

#15 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 26 październik 2014 - 10:10

Farmtrak ma silnik Perkinsa, wada pompa rotacyjna - czasem się zaciera - a to kosztuje ponad 10 000 z tego co słyszałem, Zefir to chińszczyzna, Pronar i Belarus awaryjne i ciekną, myślę że najlepszym rozwiązaniem jest Zetor Major 80 - pompa zwykła rotacyjna, tył to to samo co Farmtrak - firmy Carraro.

#16 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 26 październik 2014 - 11:10

Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ? @tracker Nie przesadzaj znowu tak z tym cieknięciem. Co prawda mój ojciec mówi, że jak rusek nie cieknie to jest popsuty :D. Wystarczy jednak mieć minimum pojęcia o mechanice i nie są to żadne kaskady olejów a najwyżej lekkie roszenie. Poza tym pronary serii P5 i P7 są zbudowane z zachodnich podzespołów a to już różnica w porównaniu z MTZami z nalepką pronaru.

#17 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 26 październik 2014 - 12:17

Coś z forum o P5: 

Witam. użytkuję Pronara 5135 z 2010r  i szczerze to jest to poprostu ciagnik przecietny i niedopracowany.  Kabina - troche głosno po ok 10 godz pracy szumi w glowie, po 300 mtg padlo sprzegło zatarly sie walki w tulejach, po ok 700 padl silownik wspomagania sprzegla ( zatarl sie na sworzniu - przydalaby sie tam kalamitka - na nowym silowniku nawiercilismy otwor  do smarowania), od pewnego czasu nie dziala wskaznik paliwa , nastepnie  przestał dzialac ehr z kabiny- na blotnikach dziala, ostatnio coraz czesciej nie zalacza sie zajac ., stopka wejscia do kabiny obciera o zbiornik paliwa - podlozylismy kawalek gumy. Poza tym rdzewieja  polaczenia podzespolow . Aha chlodnica oleju zaczyna sie pocic na potege jak i z wszystkich przewodów hydraulicznych. Ciagnik ma obecnie 1000mtg.
i

a zapomniałem o awarii alternatora, pękniętej (3 krotnie) sprężynie pedału sprzęgła i uszkodzonym czujniki świateł STOP. Ciągnik ten nie pracuje w polu lecz ciąga beczke asenizacyjna , przyczepe lad 5ton, kosiarke tylno-boczna 2m, oraz pracuje przy plugu odsnieznym, mimo nie uzywania srodkow chem do mycia maska strasznie wyblakła.  Ciagnik super sprawuje sie przy plugu odsnieznym PUV 2800. spalanie jakie uzyskuje przy wymienionym sprzecie to ok 11-12l

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#18 Share MAVERICK232

MAVERICK232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 15:02

Witam!

Proszę o pomoc w sprawie  tego farmtraca z tego ogłoszenia:

http://allegro.pl/ci...4850358675.html

Zastanawiam się nad nim , a może lepiej kupić jakiegoś zetora np 7341 ale z roku 2004-6 za 70 tys?

Chodzi głownie mi o komfort pracy , ciągnik ma pracować na 14 ha jako głowny, obecnie ma 3p i MF 255 ale to stare roczniki 1988 - i co chwilę trzeba coś robić ,coś cieknie itp

Dziekuję .

Pozdrawiam

#19 Share zdunio321

zdunio321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 12:41

witam czy posiadacze nowego majorka mogą coś o nim powiedzieć? jakie spalanie? jakieś awarie? i jakieś ogólne odczucia. Możecie powiedzieć czy major ma tę samą pompę wtryskową co farmtrac 675 dt ( rotacyjną) czy może zwykłą rzędową? chodzi o roczniki 2014-2015 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukas435

lukas435

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 12:14

Jeśli chodzi o zetora majora to pod uwagę trzeba wziąć fakt iż posiada on koło zamachowe którego koszt to około 7500 zł netto, a całego zestawu koło + tarcza + docisk to 9500 zł + robocizna.

Cena sugeruje że może jest to koło dwumasowe ale nigdzie nie mogę tego potwierdzić.

Może ktoś zna bardziej szczegułowo ten temat i z kąd taka cena koła zamachowego skoro np. do ciągnika case podobnej mocy koszt koła to około 1500 zł netto.

Edytowany przez lukas435, 10 listopad 2015 - 14:48.

Dodaj odpowiedź