Skocz do zawartości

Zdjęcie

dziewczyny, gospodarka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
56 odpowiedzi na ten temat

#41 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:38

dziewczyny, gospodarka no więc Nie złość się już tak, wiem że niektórych (najmądrzejszych ludzi na świecie) czyjeś zdanie nie interesuje, aczkolwiek swojego zdania nikt mi nie zabroni mieć. ja po prostu staram się zrozumieć co i jak, chcesz to sobie miej marzenia, pytanie tylko czy są one realne czy podchodzą pod naiwność lub co najmniej fantastykę. dalej jednak twierdzę że nie zaczynała byś od zera tylko rodzice, ewentualnie brat wsparli by cię odpowiednio- sama napisałaś że z pustą ręką byś nie szła. z czego wniosek że jednak używasz słów trochę na wyrost i nie była by to tylko i wyłącznie twoja zasługa.

Rozumiem to ale nie każdy wnosi do gospodarstwa posag. Ale wtedy były inne czasy i szło wystartować z gospodarstwem od zera, a teraz na moje to jest bardzo trudne albo raczej nie możliwe.
A ja nie uważam że trzeba coś wnosić do małżeństwa.Jeżeli jedno nie ma co wnieś do gospodarstwa to wniesie dużo pracą.

tutaj jest meritum sprawy, jak sie ludzie kochają to i myślę że bez posagu można się związać i razem żyć, niestety na pazerność jednostek nie mamy wpływu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dziewczyny, gospodarka Dzisiaj, 04:10
  •  

#42 Share 14tija14

14tija14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:43

dziewczyny, gospodarka Ale każde małżeństwo jest inne ;)
Są takie w których mąż i żona razem pracują na gospodarstwie, w innych żona jedynie akceptuje pracę męża a sama ma inną, a jeszcze nie słyszałam takiego czegoś żeby ktoś komuś wypominał że przyszedł na gotowe.

#43 Share Kasia22

Kasia22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Rolnictwo
    Muzyka:D

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:44

dziewczyny, gospodarka Nie uważam się za najmądrzejszą osobę na świecie!
Mam marzenia i są one realne !

I Nie muszę korzystać z pomocy bo pracując na gospodarstwie rodziców, mam swoje własne zwierzęta na które zarobiłam, na które pracuje! którymi się zajmuje!
Wiec mi nie mów że nie dam rady sama!

Owszem nie trzeba wnosić i kiedyś były inne czasy i wszyskie Panie wnosiły posag!
Ty nazywasz to pazernością? a nie Jest pazernością to jak facet idzie na gotować i chce się rządzić i nic nie robić?

#44 Share 14tija14

14tija14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:56

dziewczyny, gospodarka Też mam marzenia związane z gospodarstwem, no może trochę inne.
Ale tobie życzę powodzenia w spełnianiu swoich :)

#45 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 24 lipiec 2014 - 14:00

dziewczyny, gospodarka

Nie porównuj mnie do Siebie!
Jeżeli Ty wolisz iśc na łatwiznę to Twoja sprawa, gospodarstwo po rodzicach przejmuje brat!

No na szczęście zdanie takich ludzi jak Ty mnie mało interesuje :)
Ja wiem swoje, mam swoje plany, marzenia i aspiracje...

Tak, Mój Dziadek przyjechał z drugiego końca Polski osiedlił się tu i zaczął wszystko sam!
Nie wiem czy orientujesz się jak kiedyś było ale moja mama wychodząc za mąż wniosła posag do gospodarstwa, zwierzęta i kilka ha.. ale jak widać nie wszyscy to rozumieja...

dobrze , Twój dziadek przyjechał z końca polski, do czasu aż nie zapracował na działkę budowlaną, spał w lesie, następnie zapracował na działkę, przeniósł się na nią, i dopuki nie wybudował domu dalej spał w szałasie, potem pracując poza rolnictwem skupywał pole, i tak dorobił się gospodarstwa.... dobra a jak to było naprawdę, chyba, że jednak nie od zera

co do posagów, ok jak są, ale jak niema?... sąsiad wujka tak przebajerzył, że żadna nie miała tyle hektarów by było dobrze i został chłopina starym kawalerem i pracuje na gosp. z siostrą, tyle że następców to już nie będzie miał, mało to takich u was w okolicy?

#46 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 14:00

dziewczyny, gospodarka a kto powiedział że zaraz facet ma zamiar nic nie robić tylko rządzić się? jak każdego w ten sposób oceniasz to się nie dziw że "niby" nie ma facetów na gospodarkę, może problemem jest twoje podejście.

ps: rachunki, różnego rodzaju wydatki, utrzymanie zwierząt, pasze. policz wszystkie koszty i powiedz że mimo wszystko nie dokładają rodzice do tego odliczając właśnie twoją pracę.

#47 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 24 lipiec 2014 - 14:02

dziewczyny, gospodarka wiecei co powiem wam tak co ja bym dał aby moja chciała przyjść do mnie i razem ze mną mi pomóc w tym co robię nie miałbym o nic pretensji do niej jakby przyszła do mnie w samej koszuli bez niczego bez ziemi posagu, na gotowe jak wy to mówicie w życiu nie robił bym jej pretensji za nic i do niczego

#48 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 14:11

dziewczyny, gospodarka heheh ;) was to w każdym temacie pełno :D
Mnie tylko ciekawi jedno, może gdzieś juz to poruszałam, jak to jest że jak przypuszczalnie ja czy Kasia mamy swoje gosp i chciłybyśmy znależc męża który nie bał by się pracować w nim i rozwijać je to zaraz nam się zarzuca że szukamy robola do hekatarów. A jak faceci mówią że chcą żeby żona im gotowała czy tam sprzątała to nikt im nie mówi że szukają pomocy domowej a nie żony??

#49 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 14:15

dziewczyny, gospodarka jedna podstawowa sprawa... coś by wypadało robić a nie tylko leżeć i pięknie (lub nawet i to nie) wyglądać. wykonanie jakichś określonych prac to jest norma a że ktoś zaraz wyolbrzymia i o wołach roboczych krzyczy to nic na to nie poradzimy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 24 lipiec 2014 - 14:23

dziewczyny, gospodarka raz żeby było i na przyszłość trzeba pamiętać na siłę albo z rozsądku to powiem lepiej ślizgać się przeż życie samemu niż krzywdić drugiego to musi być miłość i tyle w temacie a czy ktoś chce czy nie chce to odrębna sprawa ;)

#51 Share Kasia22

Kasia22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Rolnictwo
    Muzyka:D

Napisany 24 lipiec 2014 - 15:57

dziewczyny, gospodarka No i jeżeli będe musiała to sobie zostane sama i będe sama sobie prwadzić swoje małe gospodarstwo!
I Tak będe robić to co sobie zaplanowałam...

Mam swoją malutką cześć i po przez prace sama jestem w stanie to utrzymać !

Edytowany przez Kasia22, 24 lipiec 2014 - 16:11.

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 lipiec 2014 - 16:15

dziewczyny, gospodarka Tak czytam to wszystko i czytam i wydaję mi się ,że Kasia się mocno pogubiła w tym co pisała. Ja nie neguje ,ani nie przekreślam jej ambicji oraz marzeń związanych z gospodarstwem.Ale jak piszą co niektórzy wyżej,nie da się założyć w dzisiejszych czasach gospodarstwa od zera nie biorąc wysokich kredytów na lata. Po za tym nowoczesne gospodarstwa biorą kredyty aby nadążyć za wszystkim. Trzeba też spojrzeć na to tak ,że małe gospodarstwo do 10-15 hektarów to dzisiaj nic.U mnie we wsi 80 % ludzi ma małe gospodarstwa nawet więcej niż 20-30 Hektarów i chodzą normalnie do pracy jeszcze. Mam też znajomych co mają gospodarstwa po 300 hektarów i bez kredytów się nie da. Bo to trzeba ciągnik aby dawał radę w polu bo nikt dziś nie pojedzie na 300 hektarów ursusem 330.
Ale też chce powiedzieć izolda789 ,że ja się hektarów nie boję :D A gdybym miał ,żonę z gospodarstwem to cieszył bym się jak by mi pomagała w gospodarstwie. A jak by nie chciała też bym dał radę.

#53 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 17:44

dziewczyny, gospodarka Da sie stworzyc gospodarstwo od zera i jest to realne bez kredytow. Ja najpierw pracowalam i odkładałam każdy lużniejszy grosz, wzielam dzierżawę i kupilam pierwszą krowę, następne wychowalam od cielaków i 10 lat udalo mi się uniknąć kredytów (młodego rolnika nie dostałam). W kredyty weszłam w tym roku bo dostalam dofinansowanie na ciągnik i agencja wystawiła ziemię na sprzedaż o ktorej zawsze marzyłam i ktora zawsze mi się bardzo podobała. Gospodarstwo po rodzicach dostal brat i też nie dostal młodego rolnika bo to jeszcze przed wejściem do unii bylo. Teraz dorabiamy się razem z mężem i raz jest lepie raz gorzej jak w życiu. Szczególnie że zostało gospodarstwo po szwagrze ktore trzeba splacić aby bank nie zabrał na ktore też sam cięzko pracowal zakładająć je od zera i kredyt wziął dopiero na budowę domu i ciągnik.
Moi rodzice też kupili gospodarstwo bardzo zadlużone i splacali kilka ładnych lat i nie odziedziczyli niczego po nikim.

Kasia rób swoje :) trzymam kciuki żeby Ci się udało :)

#54 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 24 lipiec 2014 - 18:48

dziewczyny, gospodarka

Nie uważam się za najmądrzejszą osobę na świecie!
Mam marzenia i są one realne !

Trzymaj tak dalej ;) Nawiasem mówiąc mam podobne marzenia i chodzę do szkoły po której ukończeniu mogę dostać pracę wysoko zarobkową :D

Tak czytam to wszystko i czytam i wydaję mi się ,że Kasia się mocno pogubiła w tym co pisała. Ja nie neguje ,ani nie przekreślam jej ambicji oraz marzeń związanych z gospodarstwem.Ale jak piszą co niektórzy wyżej,nie da się założyć w dzisiejszych czasach gospodarstwa od zera nie biorąc wysokich kredytów na lata.

Może i bez żadnego kredytu się nie da, ale da się to napewno ograniczyć do minimum. Są prace w których można dużo zarobić. Jak chcesz wiedzieć jakie mam na myśli to pisz na priv.

Można jeszcze próbować się dostać na Wiejską do tych debili i brać kasę za nic.

#55 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 19:28

dziewczyny, gospodarka Mi też wydaje się, że teraz bardzo ciężko zaczynać rozwój gospodarstwa kompletnie od zera jeżeli w ogóle jest to możliwe. Przy tych cenach ziemi, maszyn rolniczych a tych cenach płodów rolnych to prawie mission impossible. Chyba, że ma się już jakieś podstawy to można ciężką pracą i w sprzyjających warunkach dojść do czegoś :)

#56 Share Pablo9812

Pablo9812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:*Rolnictwo
    *Technologie Stosowane w Rolnictwie
    *Zwierzęta hodowlane
    *Motoryzacja
    *Sport

Napisany 24 lipiec 2014 - 20:48

dziewczyny, gospodarka Jak tak czytam to większość ma rację.. Niemożliwe jest założenie gospodarstwa od zera nie mając nic.. Założy się,ale z milionami do oddania co jest bez sensu według mnie,a ktoś kto ma kasę woli ją ulokować w czymś i siedzieć sobie w domku niż ganiać w gumiakach po dworze,taka jest prawda :) Bo już nie ma ludzi takich którzy mimo,że mają górę pieniędzy chcą coś robić :) Wybudować budynki średniej klasy zależy od ilości sztuk razem z garażami według mnie 500 tyś :) Ziemia w moich okolicach 30-40 tyś za hektar 10ha - 350 tyś średnio maszyny z 200 tyś trzeba liczyć te średniej klasy w miarę nie wyeksploatowane.. Dodać do tego prowizje,odsetki i nikt w to nie wejdzie... Bo zanim to spłaci z tego gospodarstwa to go bank zje. A z 10ha przynajmniej ludzie w moich okolicach uciekają,bo muszą często dokładać do interesu.. Jedyne wyjście to osobiście uważam przejęcie po rodzicach lub kimś innym :) Wtedy jest sens kontynuować rozwój :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#57 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 21:00

dziewczyny, gospodarka Jedni nie mają a chcą mieć, inni mają i marudzą że mają bo np nie mogą drugiej połówki znaleźć ;) tak samo jak z dziećmi. Jedni wyprawiają cuda wianki żeby tylko mieć dziecko i nie mają, a w patologiach płaczą że za dużo dzieci mają. Czy to musi być takie trudne wszystko ;) ?

Zamykam ten dubel. Ten temat jest tylko powieleniem problemów poruszanych w tych starszych tematach
http://www.agrofoto....-na-gospodarke/
http://www.agrofoto....wczyny-farmera/
http://www.agrofoto....aceta-farmerki/
Zatem proszę o podpięcie się pod najbardziej odpowiedni