Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomasz65896    25

Witam. Poszukuje dobrego elektryka który podjął by sie naprawy modułu w prasie New Holland 640( tej skrzyneczki która znajduje sie w środku w prasie i migają w niej dwie czerwone diody) . Ewentualnie jeśli posiada ktoś taki moduł na sprzedaż to też proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Witam. Poszukuje dobrego elektryka który podjął by sie naprawy modułu w prasie New Holland 640( tej skrzyneczki która znajduje sie w środku w prasie i migają w niej dwie czerwone diody) . Ewentualnie jeśli posiada ktoś taki moduł na sprzedaż to też proszę o kontakt.

 

 

A co ci tam nie działa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz65896    25

Coś się popsuło w tej skrzynce. Nie pokazuje mi wielkości balato przez co nie wiem kiedy jest odpowiednio wielki i gotowy do owijania. Nie mogę owijać siatka w trybie automatycznym tylko w trybie manualnym przez co nie wiem ile razy dokładnie bal sie owiną.

 

zdjęcia modułu

post-44359-0-47650900-1406230462_thumb.jpg

post-44359-0-06682500-1406230986_thumb.jpg

post-44359-0-73888400-1406231002_thumb.jpg

post-44359-0-91073400-1406231041_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mi się wydaję że to czujnik(krańcówka) od prasy ten do góry przy siłowniku a nie moduł.

Odepnij go od ramienia i sprawdzaj wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz65896    25

Mi się wydaję że to czujnik(krańcówka) od prasy ten do góry przy siłowniku a nie moduł.

Odepnij go od ramienia i sprawdzaj wtedy.

 

Na początku też myśleliśmy że to ten potencjometr( czujnik, krańcówka). Ale gdy już go kopiliśmy i podłączyliśmy okazało sie że problem nie zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Zrob zdjecie z wlaczonym komputerem w ciagniku. Zmierz napiecie przy samym wtyku od patencjometru. Nie mierz napiecia na srokowym kablu tylkO na bokach wtyczki. Powinno byc chyba 12 V lub 5 V. Jesli sie uda to zmierz tez przy podlaczonym czujniku na piecie miedzy gnd (minus) a srodkowym wtykiem. Przy podniesionej klapien ma byc inne. Podaj tutaj wszystkie napiecia. Napiecia zrob przy wlaczonym komputerze. i w zadnym wypadku nie zrob zwarcia..

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://elektronika.com.pl/

Zadzwoń tam, nie wiem czy koleś naprawia rolnicze, ale na pewno osobówki, ciężarówki, dźwigi, budowlane. Jest dobry w tym co robi, cała wawa o nim wie i okolice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dołanczam się do tematu mi również nie liczy obrotów na automatycznym trybie a na ręcznym to tak na oko jak usunąć tą awarie bo szkoda tylko siatki raz jest jej za dużo a raz rozwala się balot, siatka jest dobrze założona na ten wałek co liczy obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Wielkość balota to szło by ominąć przez linkę z wskaźnikiem jak w JD550 ale owinięć siatki już raczej nie.

To zaskoczyłeś mnie z tym że już wymieniliście. Ten czujnik przy siatce też wymieniliście???

 

Możesz sprawdzać tak obwód np. przetarty kabel lub gdy jakiś nie łączy.

Potrzebny będzie Ci:

- miernik napięcia ustaw na obwód czyli tzw buzer.

Odepnij wtyczkę od prasy i od sterownika w ciągniku i na taki zwany obwód sprawdzasz jak nie buczy miernik to jest coś nie tak.

Następnie wtyczka od prasy do moduły przy prasie.

 

p.s tak z ciekawości ile kosztował???

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

jeśli jest zły rozmiar beli (pokazuje cały czas 75) to komputer nawet nie poda siatki na automacie. musi byc chyba chociaz rozmiar 90... . Bez miernika nic nie zrobisz. moduł powinieni byc na 99% dobry. poniewaz by nic nie pokazywal.

Tespis17- obwód może być ale co z tego jeśli nawet tam nie będzie napięcia. powinno być 5 V lub 12 V obstawiam na 5


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz65896    25

Jestem pewien na 100% że problem jest z modułem ponieważ gdy podłączaliśmy masz moduł do innej NH 640 to też wszystko przestało działać.

 

A poza tym prasę sprawdzało już dwóch elektryków. Jeden z Rolserwisu a drugi to taki znajomy który zajmuje się drobnymi elektor-naprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

hmm. To masz problem kolego. Jak już tak sprawdzaliście to błąd tkwi w module.

 

Na drugim zdjęcia w lewym rogu znajduję sie chyba bateria (wygląda jak od bios-u). Ja bym wyjął i włożył ją ponownie. Moim zdaniem ustawienia powinny się zresetować.

To jest tylko moja teoria dlatego uważaj z tym.

Sprawdź też wszystkie luty przy gniazdkach w module.

Napisz także co się dzieje na wyswietlaczu. Rozumiem że cały czas pokazuje Ci 75 i żaden błąd Ci nie wyskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz65896    25

Dokładnie Tak . Na wyświetlaczu pokazuje mi cały czas <- 75 -> tylko jak owijam siatką to wyskakuje mi coś takiego - - - - - .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

być może przepalona ścieżka. Najlepiej gdyby ktoś sprawdził czy dociera do czujnika napiecie. 5 V lub 12


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

W siatce wyskakuje Ci błąd.

Zobacz czy Ci nie wyleciał taki mały magnes przy czujniku od siatki który liczy obroty.

W wielkości beli nie ma powrotu nie czyta Ci (potencjometr, przetarty kabel,wtyczka nie łączy, moduł).

A możesz napisać kiedy to się stało. Czy jak prasowałeś to się stało czy jak stała prasa cały rok i wyjechałeś na wiosnę.? Czy te dwa błędy wyskoczyły jednocześnie czy najpierw jeden potem,drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Jesli chodzi o siatke to bedzie wyskakiwal błąd. Poniewaz jest za maly rozmiar beli. Jesli automat nie poda siatki to czujnik liczenia siatki nie ma nic wspolnego


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz65896    25

Podczas owijania siatką na wyświetlaczu pojawiają sie tylko takie kreski - - - - -. Do awarii doszło podczas prasowania żyta.

 

Prawdopodobnie nawalił układ scalony. Ale to nie jest jeszcze pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz65896    25

Gdy stwierdzę że bal jest wystarczająco duży to na sterowniku wciskam i przytrzymuje przycisk aby opuścił sie adapter i podał siatkę. Gdy owijanie się zacznie i siatka ruszy to zaczynam odliczać do 4-6 i wciskam i przytrzymuje drugi przycisk aby cofnąć adapter i aby opadł nóż i obciął siatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Czyli aby opuscil adapter musisz przelaczyc na manual. Poniewaz gdy wcisnies przycisk do owijania beli na automacienwyskoczy ci błąd


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

A spróbuj jeszcze raz wyczyścić moduł i wszystkie styki ale spirytusem lub preparatem Kontakt.

Tak sam z siebie nie przepala się moduł i moim zdaniem powinno to widać a u Ciebie na zdjęcie jak nowe.

 

Jak w końcu uda Ci się naprawić to napisz jak to naprawiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majami    0

Cześć pozdrawiam wszystkich, i jak poradziłeś sobie z Tym problemem? mam identyczny problem tyle ze w NH 650, a w którym miejscu jest ten czujnik rzmiaru beli?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

witam.u mnie z kolei w fiatagri 5880 jest taki problem że automat przestał działać.wszystko chodziło i piszczało a po ok 100 belach zamilkł głośnik i sznurek trzeba włączać ręcznie.rozmiar beli wskazuje prawidłowo ale nie piszczy co 5 cm jak wcześniej.styki wtyczki prysnąłem wd 40 ale jest bez zmian.proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez darkk12
      Witam Forum,
      Szukam sprawdzonej i szczerze polecanej firmy naprawiającej telefony. Jestem z Warszawy, więc biorę pod uwagę Warszawę i okolice. Ktoś coś? a to: https://medicphone.pl/serwis-naprawa-telefonow/serwis-sony/ 
      Dzięki
    • Przez Grz3g0rz
      Witam,
      Ostatnio w moim rozrzutniku UNIA TYTAN 7 cieknie olej z przekładni adaptera. Aby usunąć usterkę musiałbym otworzyć przekładnie, lecz potrzebowałbym jej schemat (którego nigdzie nie umiem znaleźć), aby wiedzieć czego się spodziewać i jak się za to zabrać. Niestety do rozrzutnika mam jedynie instrukcje obsługi. Więc gdyby ktoś był w posiadaniu katalogu części, bardzo bym prosił, aby podesłał mi zdjęcie tego schematu
      Pozdrawiam
    • Przez Pablo_97
      Witam wszystkich mam problem w ciągniku renault 61.14 biegi ciężko wchodzą a na wcisniętym sprzęgle ciągnik potrafi szarpnąć po wbiciu biegu chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość regulacji sprzęgła w inny sposób niż tylko tą linką pokrętłem co jest nad pedałem sprzęgła  czy można np dostać sie do łap dociskowych i tam wyrgulować bo  już niestety ta linka jest na maxa rozkręcona i teraz nw co robić czy zostaje tylko rozpoławianie i wymiana sprzęgła czy jeszcze można podratować sytuacje proszę o szybką odopowiedź 
      Pozdrawiam 
    • Przez Piasek186
      Witam. Ma ktos moze namiary na firme ktora zajmuje się sprzedażą I jednocześnie naprawą ciagników case z okolic prudnika ? Byłem kilka lat temu tam oglądać jakiś ciagnik, ale nie pamietam miejscowosci chyba że ktos wie gdzie w łódzkim naprawiają te ciągniki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj