nie

Co planujesz posiac na następny sezon? Co się najbardziej opłaca?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waki330t    1

a co myślicie o orkiszu? w skupie od 2000 do 2500 zł za tone nie ma wymagań glebowych a co do nawozenia to tylko obornik wystarczy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Szymi40, konopie ludzie ze wsi znają. Kiedyś to byłą powszechna roślina, jeszcze w latach 60 ;) Przeszukaj archiwa rodzinne to może znajdziesz zdjęcie uśmiechniętych dziadków w konopiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1adam    0

Ja sieję facelię błękitną i to według mnie najlepiej opłacalna roslina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1adam    0

Ja kombajn wynajmóję, lekki wiatr musi być ustawiony ale to zależy od dojrzałości i to trzeba samemu spraktykować, mile widziany stół do rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1adam    0

Ten kombajnista co u mnie kosi ma już długoletnią praktykę i wie co i jak także sprawa wygląda tak, że ja płacę i wymagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1adam    0

Nie wiem zależy czy w twojej okolicy jest skup zajmujący się skupem faceli, tyle że przed sprzedażą trzeba ją oczyścić pektusem. Ten co odemnie bierze eksportuje ją za granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

W tym roku ok 5ha cena za tonę 11000 netto.

 

Zapomniałeś dodać, z hektara tony nie omłucisz, lecz z dwóch przy dobrym roku.

Facelia potrafi się osypać przy dużym wyschnięciu i wietrze porywistym.

 

W tym roku 3 ha nie zdążyłem skosić przed deszczem i z tych 3 ha omłóciłem 400 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1adam    0

W tym roku ok 400kg miałem z ha

Edytowano przez 1adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1adam    0

Przed siewem 200kg saletrzaku na ha, zaraz po siewie 1l afalonu i na 2 tygodnie przed koszeniem desykacja z opryskiem takim jak na sklejanie łuszczyn w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

rzepak w tym roku dał dobry zysk, natomiast cena pszenicy żałosna

a co posiać na następny sezon? - soja powinna mieć dobrą cenę,

a może pszenica durum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konario    1

Ja w zeszłym roku za namową kolegi zmieniłem właśnie i po pszenicy dałem rzepak. Ziemę przetrwaliśmy w miare dobrze, jak już nie wymrozi to liczę na dobry zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj