Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus albo nic. Wole nic.

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 01 luty 2008 - 22:38

Ursus albo nic. Wole nic. jak ziomek zalozyl temat ,,plusy i minusy zetora i pronara" to nikt tam nie pisal -a tutaj ma kto robić OT :D
dużo jest tematów o pronarze i tam pisać :D
tam Wasze komentarze bedą mile widziane :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus albo nic. Wole nic. Dzisiaj, 04:06
  •  

#22 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 01 luty 2008 - 22:42

Ursus albo nic. Wole nic. Te stare ursusy C-330,C-328 były nie do zajechania i są nadal jak ktoś dba ale te nowe to sie przy nich chowaja jak bym miał wybierać pomiędzy Ursusem a Pronarem to napewno bym wzioł Pronara. To jest tak jak te srate zetory ,też są nie do zajechania a te nowsze już są słabszej jakości ;/

Ludzie kupują Ursusy czy Pronary bo nie są drogie ;] ale ja bym wolał dołożyć te 50tyś i kupić na parwde pożądny sprzet i żeby mi wytrzymał te kilkanaście lat bez większych awarii ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#23 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 01 luty 2008 - 22:43

Ursus albo nic. Wole nic. No rzeczywiście Marcinie się troche OT zrobił... ALe dzięki Bogu % nie poleciał... :D

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2008 - 22:44

Te stare ursusy C-330,C-328 były nie do zajechania i są nadal jak ktoś dba ale te nowe to sie przy nich chowaja jak bym miał wybierać pomiędzy Ursusem a Pronarem to napewno bym wzioł Pronara. To jest tak jak te srate zetory ,też są nie do zajechania a te nowsze już są słabszej jakości ;/

Stare Zetory prawda nie do zajachania, ale te nowe też są dobre... :D

#25 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 01 luty 2008 - 22:48

tę wypowiedz zacytuję za parę lat i ciekawe czy przyznam race Ci czy nie :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#26 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 01 luty 2008 - 22:48

Nie mówie że nie są dobre ale już słabszej jakości od tych starych i częściej trzeba na serwis z nimi zaglądać ;]

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#27 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 01 luty 2008 - 22:57

Ursus albo nic. Wole nic. Ktoś wcześniej pisał że właścicieli nowych ursusów na af można policzyć na palcach jednej ręki. Nowe ursusy kupują zwykle rolniczy którzy nie wiedzą co to znaczy john deere czy tam fendt. To z reguły starsi rolnicy którym się w czasach świetności ursusa a mianowicie w prl się dobrze żyło. A tutaj takich ludzi nie ma jak widać. Są młodzi ambitni i którzy chcą się rozwijać

#28 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 01 luty 2008 - 23:01

Ursus albo nic. Wole nic. Dobrze gadasz, taka prawda... :D

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 01 luty 2008 - 23:32

Nie mówie że nie są dobre ale już słabszej jakości od tych starych i częściej trzeba na serwis z nimi zaglądać ;]

Tak niestety jest ze wszystkimi ciągnikami i samochodami :D Najbardziej trwałe były produkowane od konca lat 80tych do połowy 90tych... Później koncerny stwierdziły, że bez sensu robić długowieczne maszyny bo nikt nie będzie kupował nowych :angry:

#30 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 02 luty 2008 - 08:06

Ursus albo nic. Wole nic. Myśle ze pronary czy belarusy sprawdzą się na małych powierzchniach i w lekkich pracach. U mnie jedna firma miala 3 pronary, ktore prasowaly i zwozily slomę (jezdzily ponad 100km po slomę) i po 2 latach wszystko zaczęło sie sypać tzn przednie napędy hydraulika itp.
Takie jest moje zdanie, a co do ursusów to no coments. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 02 luty 2008 - 08:20

Ursus albo nic. Wole nic. jak sie przygladam to u mnie na wsi i w okolicy co w drugim gospodarstwie stoi pronar, a jak zobaczylem w gazecie rolniczej sprzedaz pronarow a ursusow to mnie normalnie zatkalo. Pronary ida jak cieple buleczki nawet ja mam pronara 1523A nie skarze sie tak bardzo na niego choc swoje wady ma .

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 luty 2008 - 08:27

Ursus albo nic. Wole nic. "A tutaj takich ludzi nie ma jak widać. Są młodzi ambitni i którzy chcą się rozwijać"-no niekoniecznie -ani zbytnio młody,ani ambitny to ja nie jestem-rozwijać się za wszelką cenę choćby i po trupach (czasami spotykam się na AF z komentarzami typu-niech pada to się go wykupi-nienawidzę tego ! ) też nie chcę-a mimo to jestem na AF ...i nie kupiłbym Ursusa :D-miałem i C-4011 ,mam C-360 (od nowości) i parę razy już pisałem żeby taki C-360 miał zrobić tyle co mój Zetor 7211 to by go już trzy razy nie było ...

#33 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 luty 2008 - 10:55

Ursus albo nic. Wole nic. Niestety ursus nie mógł rozwijać własnych konstrukcji i praktycznie montował tylko mf'a i zetora poza ciapkiem. Patrząc na ten zakład wygląda to jak PGR.

#34 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 02 luty 2008 - 11:09

Ursus albo nic. Wole nic. U nas do gminy kupili pronara zobaczymy za kilka lat co z nim będzie ale tam to w góle nie dbają o sprzęty kiedyś zrobie zdięcie zetora 7211 z gminy taki rocznik jak mój i porównamy ;]

#35 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 02 luty 2008 - 23:48

Polska to tam jest naklejka o wdzięcznej nazwie Ursus. Kiedyś to oni prowadzili produkcję ciągników od śróbki po silnik, a teraz gdy odlewnia zniszczona składają te dziadostwo z zagranicy.

albo w całości przyjeżdżają gotowe i tu sprzedają :angry: te serie starsze *34 i **34 to było coś np. 1634 i 1134 a te nowe to nawet nie mogą im do zaczepu polowego podskoczyć B)
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#36 Share wojteczek

wojteczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 luty 2008 - 12:07

Ursus albo nic. Wole nic. odpowiedzcie mi na pytanie czmu traktory są takie drogie w porównaniu do samochodów?? za 20tys zł to samochód juz jest nie zły a traktor za tyle to 20letni mozna kupic. czemu tak jest?? kiedys to traktory były sporo tansze. np mój tata 10 lat temu kupił ursusa c-385 z 80r za 5tys zł.

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2008 - 12:09

odpowiedzcie mi na pytanie czmu traktory są takie drogie w porównaniu do samochodów?? za 20tys zł to samochód juz jest nie zły a traktor za tyle to 20letni mozna kupic. czemu tak jest?? kiedys to traktory były sporo tansze. np mój tata 10 lat temu kupił ursusa c-385 z 80r za 5tys zł.

Więcej materiału idzie w traktory niż w samochody...

#38 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 luty 2008 - 13:13

Ursus albo nic. Wole nic. Kiedys ursus to była potega a teraz to ............................ . W zyciu nie kupiłbym nowego ursusa bo ta firma juz nie ma przyszłosci za kilka lat nie bedzie chyba istniec jak tak beda robic jak dotychczas .Wogóle nawet nie próbuja sie rozwijac tylko do starych modeli zmienia maske i kabine i pare pierdół które zamiast pomóc to przeszkadzaja i chca tym świat zwojowac . Zal sie robi jak sie tak na nich popatrzy .

#39 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 04 luty 2008 - 15:46

Niestety ursus nie mógł rozwijać własnych konstrukcji i praktycznie montował tylko mf'a i zetora poza ciapkiem. Patrząc na ten zakład wygląda to jak PGR.

Spójrz na to z innej strony. Jeśli Ursus zrobił cos całokowicie samemu to jest to jednak naprawdę mocne B) B) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 04 luty 2008 - 18:40

Kiedys ursus to była potega a teraz to ............................ . W zyciu nie kupiłbym nowego ursusa bo ta firma juz nie ma przyszłosci za kilka lat nie bedzie chyba istniec jak tak beda robic jak dotychczas .Wogóle nawet nie próbuja sie rozwijac tylko do starych modeli zmienia maske i kabine i pare pierdół które zamiast pomóc to przeszkadzaja i chca tym świat zwojowac . Zal sie robi jak sie tak na nich popatrzy .

No ale jakby ich wcale nie zmienili ?? To wogóle by raczej mało kto na to poszedł.

@abuk14 no to jest w 100% prawda.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Dodaj odpowiedź