Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszenie rzepaku bizonem zo56 z przystawka

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 20:49

Koszenie rzepaku bizonem zo56 z przystawka Witam mam takie mysli po rozmowach z rolnikami ktorzy mowia ze zbieraja min piatke rzepaku z ha czy to moze byc wina tego ze nie kosze clasem tylko bizonkiem, kosze najwolniej jak sie da obroty mlucarni 500 sita zamkniete wiatr prawie zero a zawsze cos lezy na tylnej osi tzn polowki i ziarno zebralem 4,3 tony z ha mam przystawke do rzepaku , dzis mi gosc mowi ze jego szfagier zebral 5,8 t z ha clasem to ja juz niewiem w zeszlym roku 5 bylo duzo teraz zbieraja prawie 6. Chodzi mi o to czy bizonek moze miec az tak duze straty czy raczej te plony to jest bajer i przechwalanie sie tych rolnikow bo jak za rok uslysze 6,5 rapsu z ha to przestane to siac ze wstydu ze malo zbieram

Edytowany przez lambogrand, 21 lipiec 2014 - 20:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszenie rzepaku bizonem zo56 z przystawka Dzisiaj, 05:00
  •  

#2 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 21 lipiec 2014 - 20:53

Koszenie rzepaku bizonem zo56 z przystawka 5,8 tony z hektara ? To mi się wydawało że jak już ktoś umłuci 4.5 - 5 t z hektara to jest kozak
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 20:55

Koszenie rzepaku bizonem zo56 z przystawka a skąd pewnośc, ze twój rzepak był równie dobry jak tego sąsiada?
może naładował jesienią wpiz*u NPK i od wiosny walił ile wejdzie saletry, skracał, wielokrotnie pryskał na grzyby, robaki itp.
Ponadto odmiana jest bardzo istotna. Dobra hybryda sypnie wyraźnie lepiej od nawet najlepszej liniówki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 21:12

Koszenie rzepaku bizonem zo56 z przystawka odmiana pionier pr45d03 czyli nie tani rzepak a rzepak sieje od 8 lat, skracany jesienia tebu sypany i pryskany wielokrotnie jesienia i wiosna o uprawe sie niemartwie robie to co inni dobrzy rolnicy tylko ze ten bizon

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 21:23

Koszenie rzepaku bizonem zo56 z przystawka Tu raczej nie szukaj różnic, dlaczego bizonem mniej wychodzi. na pewno od tego nie zależy. Rzepak może nie wyglądać a sypać i odwrotnie.
Ja myślałem że w tym roku ponad 5 zamknę się, a na lepszych ziemiach, do 3 km różnicy ta sama odmiana , Poznaniak F1 różnica w plonie wyszła mi prawie tona z ha. Wszystko tak samo robione.