Zaloguj się, aby obserwować  
dzek2259

Czy miewacie awarie urządzeń w budynkach?

Polecane posty

dzek2259    0

Tak jak w temacie. Czyli czy macie awarie urządzeń innych niż ciągniki i pokrewne? Które urządzenia najczęściej się psują jak często? Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Można wiedzieć do czego są potrzebne takie informacje? Może jakiej statystyki dla firm ubezpieczeniowych? :D Awarie różnych maszyn i urządzeń były i będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzek2259    0

Oczywiście, że można ;) Jestem automatykiem i zastanawiam się czy istnieje potrzeba profesjonalnego serwisu. Wychowałem się na wsi, ale wtedy każdy naprawiał wszystko sam, zastanawiam się jak jest teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście, że można ;) Jestem automatykiem i zastanawiam się czy istnieje potrzeba profesjonalnego serwisu. Wychowałem się na wsi, ale wtedy każdy naprawiał wszystko sam, zastanawiam się jak jest teraz...

To wszystko zależy od gospodarza, jeśli ktoś ma dużo maszyn, urządzeń nowszych generacji to posiadanie zaufanego mechanika czy serwisu jest niezbędne. Jeśli ktoś posiada starszy sprzęt to skręci dwa przewody i jedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście, że można ;) Jestem automatykiem i zastanawiam się czy istnieje potrzeba profesjonalnego serwisu. Wychowałem się na wsi, ale wtedy każdy naprawiał wszystko sam, zastanawiam się jak jest teraz...

Teraz jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Po amatrorskich naprawach bierze się 2x więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Oczywiście, że można ;) Jestem automatykiem i zastanawiam się czy istnieje potrzeba profesjonalnego serwisu. Wychowałem się na wsi, ale wtedy każdy naprawiał wszystko sam, zastanawiam się jak jest teraz...

 

 

Kolego kiedyś każdy naprawiał sam oczywiście jeżeli sam potrafił i miał do tego sprzęt i pojęcie, dziś jest tak samo.

 

Nikt nie kupi profesjonalnego sprzętu aby naprawić sobie jedną maszynę, gdzie zakup niekiedy 1 narzędzia przewyższa usługę wykonaną w zakładzie.

 

Ostatnio podłączałem koledze przekaźnik od sygnalizacji zaniku ciśnienia oleju niby 4 przewody ale dla kolegi był to problem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez cezar1111
      jakie znacie awarie ciągników same
    • Przez lukasz627
      Witam. Od połówy 2011r mam nowe manitou mlt 627, maszynka śmiga rewelacyjnie(zrobiłem jej juz ponad 400mth).
      Tylko denerwuje mnie że jeśli łyżka nie jest podniesiona do samej góry to przy wysówie nawet z niewielkim obciążeniem teleskop staje i wszystko wraca do normy dopiero jeśli go wsune spowrotem lub przycisne i będę trzymał cały czas przycisk ze spadochronem.... jest to dość uciążliwe i niebezpieczne bo np przy załadunku na przyczepe jeśli mi sie wszystko zablokuje to nie ma jak opuścić łyżki, a wsówając teleskop pogne burty lub rozwale sobie tel. Próbowałem połączyć na stałem kabelki od tego przycisku ze spadochronem, ale za każdym razem jak zgasze i odpale maszyne jest to samo i musze je złanczać od nowa, pozatym boje się żeby elektroniki nie spalić... Wiem że to wszystko wina czujnika przeciązeniowego ale nie mam pojęcia jak go wyłączyć lub obejść żeby nic nie rozwalić. Może ktoś z Was wie jak sobie z tym poradzic??
    • Przez jabimc
      Witam chciałbym aby użytkownicy tego modelu wypowiadali sie jakie dokładnie mieli awarie i najlepiej przy jakich pracach do nich dochodziło.
       
       
      U mnie z awari to :
      - pękające linki praktycznie wszystkie były już wymieniane
      - sprzęgło pękł docisk
      - klimatyzacja uciekł gaz dwa razy
      - spalone zegary przestały pokazywać cokolwiek
      - wycieki oleju z pod tylnej zwolnicy
      -zacinający się EHR
      -spalona pompka zasilająca pompe paliwową
      - wycieki z pod misy olejowej
      -skrzynia biegów pod obciążeniem strasznie wyje
      -hamulce sie zacieły, ciągnik zahamował i hamulce nie chciały puścić
      -awaria pompy hydraulicznej, ściety klin na wale
       
      Dodam jeszcze że ciągnik ma nie spełna 230 mtg i aż boje sie pomyśleć co będzie z nim po upływie okresu gwarancyjnego.
      Piszcie jakie jeszcze mieliście awarie w swoich modelach 7110 DT
    • Przez raxon
      planuje kupic kubote ale nie wiem czy po gwarancji nie bedzie sie sypało wszystko o ile w czasie gwarancji nie bedzie cyrków.................
       
      tak jak napisałem 8960 z turem ponad 100 koni no i ta wersja jest w miarę cenowo dostępna dla mnie.Janek i Mf są po za mojim zasięgiem finansowym no i paliwo tez się liczy a ja więcej będe latał w turze niż w orce a mam tylko ok 50 h z dzierzawami.Jak się tobędzie miało do spalania....niewiem!!!!!!
    • Przez yale
      co jest z tymi pompami czy to głównie w modelu 675 tak psuja się?czy we wszystkich,czemu firma której powinno najbardziej na tym zależeć czyli Farmtrac nic z tym nie zrobi,
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj