Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podtapia mnie sąsiad

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemoj1

przemoj1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 20:39

Podtapia mnie sąsiad Witam. Mam pytanie co mam zrobić z uporczywym sąsiadem który co rok uprawia na swoim polu które jest obok mojego rożnego rodzaju warzywa co niesie za sobą ze rok w rok z jego pola wali woda i muł na moją działkę nie da rady tego zatrzymać gdyż pola te są na lekkim wzniesieniu i jego teren jest o jakieś 40 cm wyżej gdyż przez lata ziemia wraz z wodą spływała i spływałą i osadzała się na dole i teraz co popada to ta ziemia wraz z wodą wali przez miedze na moją stronę. Mówiłem mu o tym wiele razy ale to jak grochem o ścianę nie mam pojęcia czy usypać tam jakiś wał chociaż nic to raczej by nie dało no nie mam kompletnego pojęcia jeszcze skur*** odoruje od miedzy dół na jesień aby woda miałą którędy spływać. Czy są jakieś paragrafy na to lub czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację. Proszę o odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podtapia mnie sąsiad Dzisiaj, 15:01
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 lipiec 2014 - 07:41

Podtapia mnie sąsiad ustawa prawo wodne.
Zmienić naturalnego spływu wód nie można (przynajmniej łatwo tego nie załatwisz).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 lipiec 2014 - 09:21

Podtapia mnie sąsiad Daj mu w morde i po problemie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 21 lipiec 2014 - 09:45

Podtapia mnie sąsiad Tylko że cała jego warstwa uprawna wraz z nawozami spływa do Ciebie i otrzymujesz to gratis :)
Tak na serio to bardzo zalewa Ci Twoje uprawy? Co rośnie u Ciebie?

Edytowany przez darek1972, 21 lipiec 2014 - 09:46.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#5 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 lipiec 2014 - 11:36

Podtapia mnie sąsiad

Witam. Mam pytanie co mam zrobić z uporczywym sąsiadem który co rok uprawia na swoim polu które jest obok mojego rożnego rodzaju warzywa co niesie za sobą ze rok w rok z jego pola wali woda i muł na moją działkę nie da rady tego zatrzymać gdyż pola te są na lekkim wzniesieniu i jego teren jest o jakieś 40 cm wyżej gdyż przez lata ziemia wraz z wodą spływała i spływałą i osadzała się na dole i teraz co popada to ta ziemia wraz z wodą wali przez miedze na moją stronę. Mówiłem mu o tym wiele razy ale to jak grochem o ścianę nie mam pojęcia czy usypać tam jakiś wał chociaż nic to raczej by nie dało no nie mam kompletnego pojęcia jeszcze skur*** odoruje od miedzy dół na jesień aby woda miałą którędy spływać. Czy są jakieś paragrafy na to lub czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację. Proszę o odpowiedz

jak sam stwierdziłeś nie da rady żeby woda płynęła pod górę....jedyne co możesz to wykup sobie ubezpieczenie bo nic innego tu nie wymyślisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 21 lipiec 2014 - 11:58

Podtapia mnie sąsiad Nic nie możesz zrobić w takiej sytuacji, ale dla pewności udaj się do gminy. Oni mają w swoim zakresie obowiązków stosunki wodne i ich zmiany.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 13:17

Podtapia mnie sąsiad Ja bym wykopał rów i z wybranej zemi usypał wał od jego strony tak, zby woda nie spływała do wowu (tylko to, co się przeleje). To - gdybym był złośliwy. A jeśli da się dogadać, to wykopać rów i ziemie wysypać na swoją stronę rowu, aby woda płyneła z jego pola do rowu i nie waliła do ciebie.

#8 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 13:40

Podtapia mnie sąsiad Uprawiać ryż i cieszyć się z darmowego nawożenia pola :D a tak na poważnie, udaj się do jakiegoś dobrego prawnika i poproś go o radę. Sytuacja jest dość skomplikowana i samemu lepiej nic nie robić. Nie wiem, czy za wykopanie takiego rowu Ty nie dostałbyś jeszcze jakiegoś kolegium.
norweskie-lesne.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share przemoj1

przemoj1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 17:56

Podtapia mnie sąsiad rów nie bardzo chcę tam kopać gdyż szkoda mi działki na tego gnoja marnować a przecież na jego stronie nie wykopię. Nie mam kompletnie pojęcia co mam robić w tej sytuacji ale to nie jestem jedyny ja bo on podtapia również i sąsiada z drugiej strony tymi swoimi pieprzonymi warzywami