Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 1460 problem z hydrauliką

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 18:17

Case 1460 problem z hydrauliką Witam. Problem polega na tym że układ hydrauliczny słabo reaguje. Heder słabo podnosi, ciężko chodzi kierownica, rura nie chce się otwiera. Myślę że może to być wina albo pompy albo zaworu przelewowego. Tylko jak sprawdzić co jest przyczyną. Pomocy!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 1460 problem z hydrauliką Dzisiaj, 05:18
  •  

#2 Share piotrcase

piotrcase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 20:14

Case 1460 problem z hydrauliką pierwsze co musisz zrobic to sprawdzic cisnienie , niewiem jaki masz rozdzielacz ale pewnie podobny do takiego co ja mam w 1440 ja tez miałem problemy z podnoszeniem i musiałem dołożyć dodatkową sekcje do podnoszenia . w tych zaworach na rozdzielaczu są oringi jak zerwie ci oring to nie bedziesz miał odpowiedniego ciśnienia pamietaj żeby sobie zaznakować te zawory bo jak wkrecisz za bardzo to jeszcze coś ci rozerwie nawet pompa potrafi pęknoć , wkrecajac sróbe na zaworze zwiekszasz cisnienie . sprawdz tez jakie napiecie dochodzi na elektrozawory . używana pompa z 1300zł a nowa około 2000zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 20:44

Case 1460 problem z hydrauliką Witam kolegę. Zawory w tym rozdzielaczu nie mają regulacji. Podłożyłem podkładkę trochę pomogło ale jak się olej rozgrzeje to dalej słabo. Jakiej sekcji użyłeś?? Ciśnienie na luzie ok 40 bar, jak zadam podnoszenie to na zimnym bylo ok 120-140 bar, Według opisu na zaworze to powinien przelewać przy 175 bar. Czy np. rozdzielacz z tura byłby odpowiedni?? Jaki powinien być przepływ dla takiego rozdzielacza??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share piotrcase

piotrcase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 23:04

Case 1460 problem z hydrauliką

Witam ja założyłem jedna sekcie rozdzielacza tylko do podnoszenia na tym fabrycznym rozdzielaczu mam ominiętą ta linie podnoszenia , podane mam zasilanie oleju na nowy i stary rozdzielacz bo pozostałe sekcie rozdzielacza jeszcze działaja ale szału  wielkiego niema ale na tej dołożonej sekcji różnica kolosalna zakładam przystawkę 6 rzędów składaną i podnosi bez problemu a wczesniej zbożowego miałem problem . co do cisnienia to ja jak dobrze pamiętam to mam 160 bar to co piszesz 175 bar to tak może być jak bedzie nawet troche wiecej to nic sie nie stanie , ten rozdzielacz to kupiłem sterowany elektrycznie żeby mieć sterowanie w przyciskach ten rozdzielacz od tura powinien zdac egzamin tylko do tego dodatkowego rozdzielacza musisz miecz zawór do regulacji cisnienia bo na linie zasilania wstawiasz trójnik żeby zasilac oba rozdzielacze jakbys podłaczył bez zaworu to mogło by cos strzelic przewód to małe koszty ale pompa jest droga . jak masz z czego wymontować taki rozdzielacz na próbe nawet od tura to dobrze bo małe koszty , jeżeli chodzi o przepływ to zobacz jakie masz siłowniki w kombajnie a jakie w turze jak są podobne gabarytowo to już sam sobie odpowiesz na to pytanie . odnoosnie budowy tej instalacji co wczesniej napisałem to musiał bym sprawdzic podłączenie zasilania i ten zawór bo już dokładnie nie pamiętam nie chce wprowadzac cie w błąd

najlepiej jakbyś miał wpięty manometr w układ kierowniczy i na maksa skręcił kierownicą w takim momęcie sprawdz jakie masz cisnienie czy jest to175 bar tak jak pisałes jak nie ma to żle spróbuj  jeszcze pod łożyć kolejna podkladke na ten zawór