Zaloguj się, aby obserwować  
bomber84

Case 1460 -Hydraulika wolno działa

Polecane posty

bomber84    6

Witam. Problem polega na tym że układ hydrauliczny słabo reaguje. Heder słabo podnosi, ciężko chodzi kierownica, rura nie chce się otwiera. Myślę że może to być wina albo pompy albo zaworu przelewowego. Tylko jak sprawdzić co jest przyczyną. Pomocy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrcase    0

pierwsze co musisz zrobic to sprawdzic cisnienie , niewiem jaki masz rozdzielacz ale pewnie podobny do takiego co ja mam w 1440 ja tez miałem problemy z podnoszeniem i musiałem dołożyć dodatkową sekcje do podnoszenia . w tych zaworach na rozdzielaczu są oringi jak zerwie ci oring to nie bedziesz miał odpowiedniego ciśnienia pamietaj żeby sobie zaznakować te zawory bo jak wkrecisz za bardzo to jeszcze coś ci rozerwie nawet pompa potrafi pęknoć , wkrecajac sróbe na zaworze zwiekszasz cisnienie . sprawdz tez jakie napiecie dochodzi na elektrozawory . używana pompa z 1300zł a nowa około 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Witam kolegę. Zawory w tym rozdzielaczu nie mają regulacji. Podłożyłem podkładkę trochę pomogło ale jak się olej rozgrzeje to dalej słabo. Jakiej sekcji użyłeś?? Ciśnienie na luzie ok 40 bar, jak zadam podnoszenie to na zimnym bylo ok 120-140 bar, Według opisu na zaworze to powinien przelewać przy 175 bar. Czy np. rozdzielacz z tura byłby odpowiedni?? Jaki powinien być przepływ dla takiego rozdzielacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrcase    0

Witam ja założyłem jedna sekcie rozdzielacza tylko do podnoszenia na tym fabrycznym rozdzielaczu mam ominiętą ta linie podnoszenia , podane mam zasilanie oleju na nowy i stary rozdzielacz bo pozostałe sekcie rozdzielacza jeszcze działaja ale szału  wielkiego niema ale na tej dołożonej sekcji różnica kolosalna zakładam przystawkę 6 rzędów składaną i podnosi bez problemu a wczesniej zbożowego miałem problem . co do cisnienia to ja jak dobrze pamiętam to mam 160 bar to co piszesz 175 bar to tak może być jak bedzie nawet troche wiecej to nic sie nie stanie , ten rozdzielacz to kupiłem sterowany elektrycznie żeby mieć sterowanie w przyciskach ten rozdzielacz od tura powinien zdac egzamin tylko do tego dodatkowego rozdzielacza musisz miecz zawór do regulacji cisnienia bo na linie zasilania wstawiasz trójnik żeby zasilac oba rozdzielacze jakbys podłaczył bez zaworu to mogło by cos strzelic przewód to małe koszty ale pompa jest droga . jak masz z czego wymontować taki rozdzielacz na próbe nawet od tura to dobrze bo małe koszty , jeżeli chodzi o przepływ to zobacz jakie masz siłowniki w kombajnie a jakie w turze jak są podobne gabarytowo to już sam sobie odpowiesz na to pytanie . odnoosnie budowy tej instalacji co wczesniej napisałem to musiał bym sprawdzic podłączenie zasilania i ten zawór bo już dokładnie nie pamiętam nie chce wprowadzac cie w błąd


najlepiej jakbyś miał wpięty manometr w układ kierowniczy i na maksa skręcił kierownicą w takim momęcie sprawdz jakie masz cisnienie czy jest to175 bar tak jak pisałes jak nie ma to żle spróbuj  jeszcze pod łożyć kolejna podkladke na ten zawór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj