Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pies Pasterski !!!

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 18:43

Pies Pasterski !!!

psy z którymi startujemy w zawodach i pracujemy w gosp potrafią przyprowadzić z pastwiska stado kilkuset zwierząt, zaprowadzić je w dowolne miejsce pilnując by całe to stado przeszło drogami tak by nie wcchodzić w szkody wzdłóż drogi(robię to codziennie), podzielić stado na mniejsze, wydzielić i odprowadzić dowolnie wybraną owcę ze stada, zamknąć je do koszaru, wprowadzić do przyczepy itd- pies działa nawet w promieniu 1-2 km byle tylko był słyszalny gwizdek którym wydajemy komendy- czasem takie pokazy organizuję na różnych wystawach - ostatnio na kilku wystawach krajowych w Poznaniu choćby.
Takich wyszkolonych psów w Polsce jest już kilkadziesiąt, więc nie jest to już taki news :)
Dodam, że użuwam ich nie tylko do owiec ale też kóz, świń i krów- szczególnie przy krowach coraz więcej ich pracuje

No właśnie ja bym potrzebował takiego psa do krów. ile kosztowałby taki szczeniak????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pies Pasterski !!! Dzisiaj, 16:21
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2014 - 22:55

Pies Pasterski !!!

Na wilki

Załączone miniaturki

#23 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 23:10

Pies Pasterski !!!

Raczej ustrojony i nastawiony jest na przetrwanie :lol: Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 13 październik 2014 - 05:32

Pies Pasterski !!!

tak, ten film to odpowiedź na pytanie jak sobie psy radzą z niesfornymi bykami- to jednak drapieżniki, używa się ich na rodeo do zaganiania byków po tym jak skończą z jeźdźcem, jeśli niwe są wystarczająco silne to znacznie bardziej napastliwe i przeciętnu roślinożerca w pewnym momencie nie wytrzymuje presji i ustępuje. Na drugim filmie masz zastosowanie praktyczne- zero haosu :)

Zwróćcie koledzy uwagę, że przy bydle, a zwłaszcza bykach pies nie pracuje sam, często potrzebne są dwa, a człowiek nimi kieruje.

Pies w tym przypadku jest specjalistycznym narzędziem, którym trzeba umieć się posługiwać ( o szacunku do jego pracy nie wspominam nawet, bo każdy kto pracuje z psami wie o czym mówię) więc jeżeli ktoś myśli,że wystarczy nabyć wyszkolonego psa,a sam nie będzie się"szkolił" w pracy, nie może liczyć na sukces.

Podziwiam pracę borderów na filmach nadesłanych przez kolegę. Pewien niedosyt we mnie powstaje, który zaspokoiłby film , jak pracują jeszcze inne psy pod jego kierunkiem. Osobiście jestem zwolenniczką wykorzystywania do pracy z bydłem psów rasy australian shepherd, a jeszcze bardziej australian cattle dog - są "twardsze". Moda na bordery bardzo dużo złego zrobiła tej rasie- ludzie zapomnieli,że im inteligentniejszy pies-tym więcej pracy należy włożyć w jego wychowanie. Poza tym w pełni do pracy można wykorzystywać DOROSŁE zwierzę. Szczeniak może wykazywać instynkt, który pielęgnujemy, ale musimy dać mu czas aby się rozwinął, a pies dorósł do czekających go zadań.

Edytowany przez mora, 13 październik 2014 - 05:33.

#25 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 13 październik 2014 - 11:19

Pies Pasterski !!!

na szczęście moda na bordery nie tyczy psów którymi się zajmujemy- czystych linii ISDS( international sheep dog society) psów spoza hodowli zwiazków kynologicznych -tylko z hodowli psów pasterskich  o tylko takiej specjalizacji- ich przewafa nad cattle dogami jest taka że są hodowle i psy czysto użytkowe a tak naprawdę nikt już nie pracuje z innymi rasami. O Australijskich owczarkach to nie mówmy- bywam na wszystkich imprezach pasterskich i nie widziałem ani jednego wartego uwagi- przepaść dzieli je i bordery, nawet byłem na zawodach i semi z jakimś amerykańskim guru od nich i on sam powiedział że nie widział australijskiego owczarka pracujacego na tym poziomie co bordery które widział choćby tu- w Polsce. Jeszcze ew. Kelpie można by brać pod uwagę ale w Polsce nie ma ani jednego Working Kelpie- więc w zasadzie nie ma wyboru. Nie jestem zwariowany na punkcie borderów -szukałem sporo szukając psów do swoich owiec ale zagłębiając się w temat sprawa jest całkowicie oczywista- do pracy ze wszystkimi zwierzętami nie da się porównać bordera do jakichkolwiek innych ras

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share FarmCollie

FarmCollie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:13

Pies Pasterski !!!

Pies pasterski Pies farmerski

Zajmuję się hodowlą owiec i psów farmerskich farm collie, są to psy wszechstronne o złożonym instynkcie w skrócie : wypasaj, broń i poluj!

Zadania jakie spełniają to wyprowadzanie, łączenie i przeprowadzanie stada, rozpoznawanie obcych, intruzów w gospodarstwie i zabijanie szkodników,głównie szczurów.

Polecam każdemu kto potrzebuje psa z instynktem, ale nie tak pobudliwego i wymagającego ruchu jak border collie, a przy tym nie tak drogiego.

Polecam stronę

http://training617.tania-strona.pl/