Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pies Pasterski !!!

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 08:42

Pies Pasterski !!! Witam jakiej rasy polecacie psa pasterskiego do pilnowania 20 szt bydła :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pies Pasterski !!! Dzisiaj, 05:45
  •  

#2 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 12:11

Pies Pasterski !!! Gdy byłem w niemczech na praktykach w gosp. był tam pies Border Colie, bez zadnych komęd pilnował i zaganiał zwierzęta. Bardzo inteligentna rasa. Wszystkie zwierzeta czuły przed nim respekt.

#3 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 15:30

Pies Pasterski !!! Będąc kilka lat temu w Szwajcarii u gospodarzy za pasterza robił takiej rasy pies.http://pl.wikipedia.org/wiki/Berne%C5%84ski_pies_pasterski A w Walii to owiec pilnowały psy rasy takiej jak kolega wyżej ci napisał.

Edytowany przez karolr2, 20 lipiec 2014 - 15:32.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 20 lipiec 2014 - 18:41

Pies Pasterski !!! a ja takich psów oglądam na codzień wiele, gdyż zajmuję się nimi- nazwijmy to zawodowo- hoduję, szkole, używam w gospodarstwie, startuje na zawodach.
Najprościej będzie obejrzeć naszą stronę z podpisu www.piesfarmerski.pl , choć nie mam pewności czy chodzi ci o psa do pilnowania zwierząt, czy naganiania ich i pracy przy nich

#5 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 20 lipiec 2014 - 18:52

Pies Pasterski !!! Moja bratowa kupila austyjackiego psa pasternego. Puki co to więcej z nim problemow niz pociechy

#6 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 20:33

Pies Pasterski !!!

Gdy byłem w niemczech na praktykach w gosp. był tam pies Border Colie, bez zadnych komęd pilnował i zaganiał zwierzęta. Bardzo inteligentna rasa. Wszystkie zwierzeta czuły przed nim respekt.

To na pewno pasterski profesjonalista

#7 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 08:05

Pies Pasterski !!! psy z którymi startujemy w zawodach i pracujemy w gosp potrafią przyprowadzić z pastwiska stado kilkuset zwierząt, zaprowadzić je w dowolne miejsce pilnując by całe to stado przeszło drogami tak by nie wcchodzić w szkody wzdłóż drogi(robię to codziennie), podzielić stado na mniejsze, wydzielić i odprowadzić dowolnie wybraną owcę ze stada, zamknąć je do koszaru, wprowadzić do przyczepy itd- pies działa nawet w promieniu 1-2 km byle tylko był słyszalny gwizdek którym wydajemy komendy- czasem takie pokazy organizuję na różnych wystawach - ostatnio na kilku wystawach krajowych w Poznaniu choćby.
Takich wyszkolonych psów w Polsce jest już kilkadziesiąt, więc nie jest to już taki news :)
Dodam, że użuwam ich nie tylko do owiec ale też kóz, świń i krów- szczególnie przy krowach coraz więcej ich pracuje

Edytowany przez krzysztofk9, 21 lipiec 2014 - 08:06.

#8 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 25 lipiec 2014 - 12:31

Pies Pasterski !!! W szkocji widziałem jak 4 bordery doskonale radziły sobie ze stadem około 200 owiec, pracowały również z bydłem.

A może to ma być pies do pilnowania przed drapieżnikami np. zdziczałymi psami? Podobno dobre są podhalany

#9 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 15:16

Pies Pasterski !!! w Polsce z 200 owcami to 1 border nie ma co robić :)

#10 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 17:08

Pies Pasterski !!! To nie były wyczynowi sportowcy jakie zapewne hodujesz tylko takie "zwykłe kundle" na farmie

a w Polsce pies pracujący to łańcuch ewentualnie kojec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 20:57

Pies Pasterski !!! powiat lubelski- niedawno niedaleko Ciebie- koło Urszulina były zawody pasterskie- trzeba było wpaść, zobaczyć jak jest u nas choć Szkocja to dla borderowców pasących mekka, tam się jeździ zobaczyć jak ten świat wygląda i sprowadza psy do pracy- właśnie takie ichniejsze kundle :)

#12 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 07:54

Pies Pasterski !!! Gdybym wiedział że są takie zawody na pewno przyjechałbym. Niestety informacji na takie tematy jest bardzo mało.
Gdzie można sprawdzić kiedy są różne zawody, pokazy pracy psów? Na stronie zkwp są informacje tylko o wystawach

#13 Share lukmar16

lukmar16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 19:34

Pies Pasterski !!!

Witam, odświrze trochę temat lecz chodzi mi o trochę inną kwestię. Kupiłem niedawno Bernenskiego Psa Pasterskiego głównie ze względu że strasznie mi się podobają te psy ale miałem równeż cichą nadzieje że trochę mi w przyszłości pomoże przy krowach- chodzi o pędzenie na pole i z powrotem. Szczeniak ma niecałe 3 mieś i narazie nie wykazuje zbytnio zainteresowania bydłem. Czasem szczeknie.... Jak i czy wogóle mogę go jakoś nauczyć pracy przy krowach i kiedy tą nauke mam zacząć??

Edytowany przez lukmar16, 23 wrzesień 2014 - 19:39.

#14 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 23:35

Pies Pasterski !!!

:) On się tylko tak nazywa, nigdy nikt nie pasał zwierząt takim psem, pierwotnie to był pies do ciągnięcia wózków przez rzeźników i mleczarzy- to nie jest pies pracujący i nie będzie nim nigdy- przykro mi

#15 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 05:25

Pies Pasterski !!! Bardzo ciekawy wątek.
A jak takie boder colie radzą sobie w pracy z bykami?
Sporo się słyszy o kłopotach jakie sprawiają niektórzy z podopiecznych, czy taki krnąbrny byk czuje respekt przed psem?

#16 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 09:35

Pies Pasterski !!!

@lukmar niestety nazwa jest mylna i BPP nie powstały by paść zwierzęta, niemniej jednak troszeczkę tego instynktu w czasie pracy hodowlanej mu zaszczepiono. Berny chętnie sie, wbrew pozorom, uczą i są dosyć pojętne, chyba nawet szybciej łapią niż owczarki uchodzące za łatwe w tresurze. Można je przyuczyć do pomocy przy zwierzętach, tylko nigdy nie będzie to na takim poziomie jak border colie. Berny to ciężkie psy i ze względu na swą masę unikają długiego wysiłku. Takiego szczeniaka na razie mocno oszczędzaj, ich negatywną cechą rasową są kłopoty ze stawami biodrowymi, przyjmij zasadę 5 minut wymuszonego wysiłku (np. spacer na smyczy) na każdy miesiąc życia w 1 roku. Przyuczać zacznij po skończeniu 5 m-cy. Im starszy, tym intensywniej. Za każdy postęp nawet najdrobniejszy nagradzaj. To są naprawde fantastyczne psy. Twój pies będzie przechodził trzy okresy lękowe, gdzie będzie się bał nawet własnego cienia, nie każ go za to, bo mu to utrwalisz, pierwszy już nie długo.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#17 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 11:08

Pies Pasterski !!!

cała ameryka południowa pracuje borderami z bydłem, w europie tez są przykłady, w czechach choćby mają zawody z pasienia bydła itd- da się ale trzeba mieć dobre psy

tutaj Fly, którą parę lat temu sprzedałem dziewczynie z Polski pracuje w szwajcarii na farmie

Edytowany przez krzysztofk9, 24 wrzesień 2014 - 11:09.

#18 Share lukmar16

lukmar16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 14:55

Pies Pasterski !!!

" Pierwotnie pies stróżujący, zaganiający i pociągowy, czyli wielostronny pies pracujący" takie oto zdanie widnieje w opisie bernenczyka także jakieś tam zadania zaganiające w przeszłości miał i chyba troche tego instynku mu zostało (mam taką nadzieję) bo mój dragon radzi sobie z kurami;) . DziękiAgromatic za kilka wskazówek. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś rady to prosze pisać...

Pozdrawiam.

Edytowany przez lukmar16, 24 wrzesień 2014 - 14:56.

#19 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 17:18

Pies Pasterski !!!

Pieski robią robotę, a byki na środkach zamulających nie są...dla niewprawionego oka wygląda to trochę chaotycznie, ale to pewnie taki rodzaj pokazu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 18:31

Pies Pasterski !!!

tak, ten film to odpowiedź na pytanie jak sobie psy radzą z niesfornymi bykami- to jednak drapieżniki, używa się ich na rodeo do zaganiania byków po tym jak skończą z jeźdźcem, jeśli niwe są wystarczająco silne to znacznie bardziej napastliwe i przeciętnu roślinożerca w pewnym momencie nie wytrzymuje presji i ustępuje. Na drugim filmie masz zastosowanie praktyczne- zero haosu :)