Polecane posty

lukasz493    90

Witam. Potrzebuję rady co do zakupu ciągnika, mianowicie szukam czegoś o mocy 80-90 koni na 25 hektarów. Byłby to główny ciągnik. Fundusze jakie planuję na niego przeznaczyć to 70-90 tysięcy. Ale jeżeli potrzeba będzie dołożyć coś to też taka opcja jest.

 

Polecicie coś ciekawego ? Sam mam już upatrzone kilka rodzajów, ale zawsze warto spytać :)

 

Może jakiś Zetor albo MF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

Myślę ze Zetor 5340 spokojnie powinien dać rade ale on chyba ma coś ok 70 km ;) albo JD 6310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2m    1

John Deere 6310 byłby dobry. Prosta obsługa, w miarę mało elektroniki (w porównaniu do dzisiejszych ciągników), komfortowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulka6    0

A moze JD 5100r calkiem daje sobie rade z 4 skibowym plugiem obrotowym pottinger .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

http://otomoto.pl/john-deere-6310-A336514.html

z jakies 20tys w dół jakbys nie chciał tura i tuza a według mnie ciagnik nad wyrost z mocą

 

A moze JD 5100r calkiem daje sobie rade z 4 skibowym plugiem obrotowym pottinger .

 

wystarczy kasy tak ja w temacie na ten ciągnik?? wątpie :P a z tym 4skibowym pługiem co bedzie robił na 25ha ja mam podobny areał i nigdy w zyciu nie myslałem o 4obrotowej max to 3obrót.

 

 

Ja bym polecił jakiegoś SAme Expollorer w tych pieniądzach bedzie ładna maszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Kolego jak piszesz że możesz coś dołożyć to jedz do delera Zetora ponegocjuj cenę i kup sobie nowego Zetora Majora i po problemie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

a Zetor typu Proxima albo tym podobny ? Coś by się znalazło w takiej kwocie ? :D

proxima 2008r.85km,nowy typ maski,z rewersem,szybka skrzynia 1800mth,szerokie opony,.za 89tys ci moge sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Interesuje mnie tylko nowy ciągnik :D

 

No wolałbym wydać 80-90.000 , w tej cenie coś ciekawego z zetora uda się wynegocjować myślicie ? Niebawem będę dzwonił po dealerach ale chce mieć jakiś pogląd większy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

http://otomoto.pl/jo...10-A336514.html

z jakies 20tys w dół jakbys nie chciał tura i tuza a według mnie ciagnik nad wyrost z mocą

 

 

 

wystarczy kasy tak ja w temacie na ten ciągnik?? wątpie :P a z tym 4skibowym pługiem co bedzie robił na 25ha ja mam podobny areał i nigdy w zyciu nie myslałem o 4obrotowej max to 3obrót.

 

 

Ja bym polecił jakiegoś SAme Expollorer w tych pieniądzach bedzie ładna maszynka

 

O jakim Same mówisz ? I jak wyglądają cenowo :)

Kolejne opinie mile widziane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

Na te przykłady innych niepotrzebnie bo to używki, a ty nie uwzględniłeś tego na początku. Teraz pytanie czy ta cena brutto czy netto. jak netto to dołożysz trochę i proxima w podstawie

lub z niewielkim dokładam Będziesz miał majora lub farmtraca 675dt. Jeśli cena brutto to tylko belarus.

.

Edytowano przez karol2997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Decyzja o MR pozytywna więc zaczynam baczniejsze poszukiwania :D

 

No teraz już widzę że jedyne sensowne NOWE ciągniki to Major 80 i Farmtrac 675, cenowo tego drugiego dealer wycenił mi wczoraj na 126.000 brutto już z wyposażeniem (zaczepy, klima, siedzenie, obciążniki, etc).

 

Do siedziby Zetora też się przejadę ale myślę że cenowo też podobnie by się zgrał, teraz pytanie co lepsze ? :D

 

Może ktoś coś podpowie, bądź coś jeszcze dopowie z innym modelem :)

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

@OKEY Ursus jest to wątpliwe aby był najlepszy chociaż z wyglądu ciekawszy ja proxa.Polscy rolnicy mają już zaufanie do Zetora a więc Ursus za dużo już nie ugra tym bardziej że zetor ma Majora.Ja pomyślał bym jeszcze na nh t.5 ale to już trzeba trochę dorzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Zetek i farmtrac różnią się z grubsza silnikiem. Sąsiad ma ft i on przeżył przy 3.5k mtg wymianę pompy hydro, naprawę turbo i pompy, urwany klin od dźwigni rewersu (trzeba ciągnik rozbierać itd) z przodem było coś robione itd. Ursus to samo co valtra A, nawet niech by było gorszej jakości to przeżyje te wynalazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor major spokjo ciągniczek ale uwież miałem doczynienia z farmtracami zetorami i nowymi ursusami i powiem ci tak wszystko co nowe z tych ciągników to troche a nawet bardzo troche szajs ja się pszejechałem na nowym farmtracu . Więc odradzam te wszystkie marki a naj mniej awaryjnym ciągnikiem w tych wymienionych to właśnie zetor major, jego jeszcze jako tako można kupić ale też do lekkiej roboty. Kup sobie używanego fenda seri 500 albo 300 za takie pieniądze to trawisz naprawde dobry ciagnik który będzie chodził następne 20 lat. Wiem bo jeżdzę takim fendem i jest bez awaryjny, i mało pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

A ktoś wie jak dokładnie wygląda cenowo w miare dobrze wyposażony major 80 ? Zmieści się w 130.000 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galileusz    0

Chciałbym również się poradzić. Takze szukam ciagnika jako glowny na 23ha.

W okolicy mam dilera Case, Claas, Zetor jednak troche dalej. Ceny traktorow, ktore kiedys ogladalem sa jednak duzo wyzsze niz myslalem ;/ wiec trzeba poszukac czegos innego.

Pieniadze jakie bede mogl przeznaczyc to 150 tys brutto, jak pisalem w innym temacie pracuje takze gdzie indziej wiec zalezy mi na czasie spedzonym w polu oraz na komforcie pracy.

Oczywiscie bezawaryjnosc wazna rzecz. Czy mozecie polecic jakis konkretny model ?

Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

major zmieści ci się w 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Coraz więcej wskazuje na to że jednak będzie to farmtrack 675 td, bardzo dużo osób poleca ten ciągnik, no ale koło 130.000 trzeba wydać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

New Hollandy najlepsze , mam jednego 5 lat już (nh td5040) i nez awaryjny 2 tyś mh , drugi roczny z serii t5 i również bez awaryjny ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj