Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Spaluchwp

Spaluchwp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 22:52

Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych Witam,
panowie nie mogę ustawić za nic kombajnu żeby było czyste ziarno, lecą mi co chwila resztki słomy i kawałki kłosów. Dolne sito mam przymknięte prawie na maksa górne uchylone dużo mocniej wiatr ok 650 bęben na ok 800, jak tylko wzmocnie wiatr to leci za kombajnem, a jak bardziej otworze to w zbiorniku syf jak ... .

Proszę o radę

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych Dzisiaj, 07:31
  •  

#2 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 19:07

Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych Masz tam w nim kierownicę wiatru? Wnioskuję, że nabytek świeży. Może ktoś poprzestawiał coś pod siebie, lub coś brakuje/odkręcone?

#3 Share Spaluchwp

Spaluchwp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 22:04

Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych Kombajn jest u mnie pierwszy rok po tygodniu koszenia stwierdzam że zborza takie jak pszenżyto żyto i owies są w miarę dobrze wyczyszczone, natomiast pszenica czy jęczmień to jakaś masakra. Mam pełno plew po pszenicy bądź włosków po jęczmieniu . Sita mam ciagle zamknięte na maksa i tylko reguluje wiatr wtedy ziarno jest zdatne do czego kolwiek, pszenica czy jęczmień na pełnym wietrze wylatuje za kombajn a i tak jest brudne . Co do samej młucarni kosz na maksa podciagniety i obroty tez maksymalne . Dopłaca dobrze.

Co zauważyłem ze brakuje gumy pod sitami miedzy żmijką od powtórnego omlotu a żmijką do podajnika do zbiornika, moze temu taki syf .

Liczę na radę

#4 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 18:11

Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych Widzisz, mam NH- stary1540s i tam podobnie było, że lekko więcej wiatru i gnało po sitach. Ziarno brudne, a zwiększenie wiatru powodowało gnanie kłosów i ziaren po sitach; regulacje sit na różne sposoby nie pomagało. Okazało się, że kierownica wiatru(za wialnią zaraz) była ustawiona żeby wiało " do góry". Dopiero przestawienie klapy w dół, żeby wiatr więcej szedł na dolne sito, rozwiązało problem. Ziarno czyste, a co po górnych sitach leci, nie jest wyrzucane na siłę poza kombajn. Musisz spokojnie prześledzić drogę ziarna i jakie czynniki wpływają na jego czystość bądź wyrzucanie.
Tyle mojej wiedzy w tym temacie. Może faktycznie jakiejś przegrody/gumy brakuje.

#5 Share Spaluchwp

Spaluchwp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 19:56

Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych A powiedz mi jeszcze od czego jest klawisz na którym narysowane jest ////////// o takie coś i klawisz z rysunkiem bębna młócącego. Co do wiatru to kierownica nie ma regulacji on moze z 0,5 cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 21:28

Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych Wybacz, kolego- nie pomogę dalej. Moja maszyna( pierwsza zresztą) to stara manualna konstrukcja. W porównaniu, to masz tam wypas :)

#7 Share Spaluchwp

Spaluchwp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 08:55

Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych A jeszcze jedno pytanie jak mocno otwieracie sita górne i dolne i jaki wiatr . U mnie zauważyłem że w pszenicy i owsie na górne sita wlatuje tyle towaru ( ziarno, kłosy, plewa) że aż zatyka całe sito i nawet maksymalny wiatr nie potrafi sobie z tym poradzić. co powoduje wylatywanie ziarna za kombajn i chyba syf w zbiorniku. Muszę bardzo wolno jechać żeby coś z tego było

#8 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 20:48

Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych Zadałeś pytanie w NH a ty masz Fergusona ale mniejsza z tym.Ja mam claasa , spróbuj podnieś kierownicę wyżej i jeżeli masz przesłonę za sitami to ustaw ją tak żeby bardziej ztykała wiatr to wtedy więcej wiatru pujdzie przez sita i lepiej wyczyści.
Najlepsza rada to udaj się z flaszką 0,7 do bardziej doświadczonego kombajnisty najlepiej takiego co ma podobny sprzęt bo na forum to raczej wrożba z fusów!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Spaluchwp

Spaluchwp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 17:12

Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych Jaki znowu ferguson, nie czytasz postów, doświadczony kombajnista ja już kosiłem na kilkunastu różnych kombajnach głównie claas i John deere to mój pierwszy nh i jeszcze nie potrafię go ustawić dlatego proszę o radę was użytkowników tej marki. Z grubsza sobie poradziłem wiec temat można zamknąć