Zaloguj się, aby obserwować  
Spaluchwp

Ustawienia MF 46 dla zbórz standardowych

Polecane posty

Spaluchwp    0

Witam,

panowie nie mogę ustawić za nic kombajnu żeby było czyste ziarno, lecą mi co chwila resztki słomy i kawałki kłosów. Dolne sito mam przymknięte prawie na maksa górne uchylone dużo mocniej wiatr ok 650 bęben na ok 800, jak tylko wzmocnie wiatr to leci za kombajnem, a jak bardziej otworze to w zbiorniku syf jak ... .

 

Proszę o radę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Masz tam w nim kierownicę wiatru? Wnioskuję, że nabytek świeży. Może ktoś poprzestawiał coś pod siebie, lub coś brakuje/odkręcone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaluchwp    0

Kombajn jest u mnie pierwszy rok po tygodniu koszenia stwierdzam że zborza takie jak pszenżyto żyto i owies są w miarę dobrze wyczyszczone, natomiast pszenica czy jęczmień to jakaś masakra. Mam pełno plew po pszenicy bądź włosków po jęczmieniu . Sita mam ciagle zamknięte na maksa i tylko reguluje wiatr wtedy ziarno jest zdatne do czego kolwiek, pszenica czy jęczmień na pełnym wietrze wylatuje za kombajn a i tak jest brudne . Co do samej młucarni kosz na maksa podciagniety i obroty tez maksymalne . Dopłaca dobrze.

 

Co zauważyłem ze brakuje gumy pod sitami miedzy żmijką od powtórnego omlotu a żmijką do podajnika do zbiornika, moze temu taki syf .

 

Liczę na radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Widzisz, mam NH- stary1540s i tam podobnie było, że lekko więcej wiatru i gnało po sitach. Ziarno brudne, a zwiększenie wiatru powodowało gnanie kłosów i ziaren po sitach; regulacje sit na różne sposoby nie pomagało. Okazało się, że kierownica wiatru(za wialnią zaraz) była ustawiona żeby wiało " do góry". Dopiero przestawienie klapy w dół, żeby wiatr więcej szedł na dolne sito, rozwiązało problem. Ziarno czyste, a co po górnych sitach leci, nie jest wyrzucane na siłę poza kombajn. Musisz spokojnie prześledzić drogę ziarna i jakie czynniki wpływają na jego czystość bądź wyrzucanie.

Tyle mojej wiedzy w tym temacie. Może faktycznie jakiejś przegrody/gumy brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaluchwp    0

A powiedz mi jeszcze od czego jest klawisz na którym narysowane jest ////////// o takie coś i klawisz z rysunkiem bębna młócącego. Co do wiatru to kierownica nie ma regulacji on moze z 0,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Wybacz, kolego- nie pomogę dalej. Moja maszyna( pierwsza zresztą) to stara manualna konstrukcja. W porównaniu, to masz tam wypas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaluchwp    0

A jeszcze jedno pytanie jak mocno otwieracie sita górne i dolne i jaki wiatr . U mnie zauważyłem że w pszenicy i owsie na górne sita wlatuje tyle towaru ( ziarno, kłosy, plewa) że aż zatyka całe sito i nawet maksymalny wiatr nie potrafi sobie z tym poradzić. co powoduje wylatywanie ziarna za kombajn i chyba syf w zbiorniku. Muszę bardzo wolno jechać żeby coś z tego było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Zadałeś pytanie w NH a ty masz Fergusona ale mniejsza z tym.Ja mam claasa , spróbuj podnieś kierownicę wyżej i jeżeli masz przesłonę za sitami to ustaw ją tak żeby bardziej ztykała wiatr to wtedy więcej wiatru pujdzie przez sita i lepiej wyczyści.

Najlepsza rada to udaj się z flaszką 0,7 do bardziej doświadczonego kombajnisty najlepiej takiego co ma podobny sprzęt bo na forum to raczej wrożba z fusów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaluchwp    0

Jaki znowu ferguson, nie czytasz postów, doświadczony kombajnista ja już kosiłem na kilkunastu różnych kombajnach głównie claas i John deere to mój pierwszy nh i jeszcze nie potrafię go ustawić dlatego proszę o radę was użytkowników tej marki. Z grubsza sobie poradziłem wiec temat można zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek1985
      witam,
      interesuja mnie klepki w kłosownikach, do czego one służa i ich rodzaje oraz jak ustawiacie swoje deutz-fahry aby dobrze czyściły
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Mam problem ponieważ mam kultywator samoróbkę mój ŚP. dziadek źle ustawił zęby i ja chce zmnienic ich ustawienie dajcie jakiś rysunek albo coś.Kultywator ma 2m serokości są 3 belki i 13 zębów.Proszę o jak najszybsze odpowiedzi z obrazami lub wskazówkami bo wiosna juz w tym tygodniu się zacznie
    • Przez grzesiekwr4
      Witam widzialem podobny temat ale za duzo sie z niego nie dowiedzialem, otoz mam taki problem dymi mi strasznie ciagnik nawet na wolnych obrotach na czarno, wykluczam wtryski, filtr paliwa, glowice, wsztko bylo sprawdzane i regenerowane byl robiony kapitalny remont, Przed remontem oczywiscie nie dymil ale mial przedmuchy dlatego byl robiony, dzwonilem do serwisu i powiedzieli mi ze mam za grube uszczelki pod glowicami a w powiedzieli tez ze w fendtcie 509 byly montowane dwa silniki ale przed wymiana uszczelek chce sprawdzic ustawienie pompy bo po powrocie z warsztatu widac bylo zerwana farbe na laczeniu pompy z silnikiem z czego mechanicy nie przyznawali sie ze ja wogole ruszali, z gory dzieki za kazda wskazowke.
    • Przez lew908
      Witam jestem początkującym użytkownikiem kombajnu zbożowego Fahr M1000 i wielu rzeczy nie wiem mimo że posiadam książkę od tego kombajnu (niestety w języku Francuskim) I dlatego chciałbym się dowiedzieć jaka powinna być dokładnie ustawiona szczelina omłotowa dla tego modelu.
    • Przez ferguson675
      Witam, czy mógłby mi ktoś w przystępny sposób wytłumaczyć do czego są poszczególne pokrętła i dźwigienki w Case 1494? Chciałbym również wiedzieć jakią konfigurację stosować do orki. Z góry dzięki


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj