Gość szopen158

pytanie dotyczące skrzyni deutz 150 km3

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość szopen158   
Gość szopen158

Mam pytanie do znawców marki i nie tylko mianowicie chodzi mi o rewers w deutz 150 mk3 skrzynia ZF J 7222 L, chodzi o taki fakt że jak odpale ciagnik rewers chodzi fajnie pyłynnie a jak się ciągnik rozgrzeje to słychać uciążliwe pukanie przy przełączaniu kierunku jazdy, a jeszcze informacja do tego ktoś inteligentny zalał mu skrzynie Agrolem U co jest nie dopuszczale i czy może mieć to wpływ na tak złą pracę rewersu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

no dobrze ale tak jak ujałem to wyżej wystąpuje to w momencie gdy oliwa się rozgrzewa wiec czy to ma związek z tym tłumikiem drgań ? i czy ma to jakiś negatywny wpływ na skrzynie czy da sięz tym normalnie pracować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

to już się popytaj jakiegoś znachora od serwisu

 

Agrotrony K lubią właśnie tak stukać , jakbyś młotkiem stukał, zostało to ponoć wyeliminowali stosując inny typ tłumika, a co do rozgrzania to chodzi ze jak olej gesty to tłumi te odgłosy a jak gorący to uwydatnia się ten stuk. Ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pukanie to normalny objaw przełączania rewersu w tych skrzyniach. A przełącza kierunek płynnie pod obciążeniem czy szarpie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

płynnie bez problemu ładnie zwolni i spokojnie rusza ale jezeli jest przełaczany przez neutral jezeli bezpośrednio to odrazu zrywa w zalezności w którą strone się jedzie

Edytowano przez szopen158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

to nikt nic wiecej nie udzieli mi jakiejś rady jak co do mojego problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale co chcesz jeszcze wiedzieć? Pukanie to normalny objaw pracy tej skrzyni a rewers jak szarpie to trzeba skalibrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

no spoko chłopaki dzięki za info, niby normalna ale nie każdy to pukanie słychać

 

I jeżeli kalibracja to jedynie serwis wchodzi w grę tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez navara
      Jak odkrecic zwolnice stanolem na tym zabezpieczeniu co trzymam srubokretem w lewo w prawo to sie odkreca ??

    • Przez DARO76
      Witam.
      Mam dylemat jaki ciągnik wybrać Ursusa C-360 czy może Deutz D 7006 .Oba ciągniki są w podobnej cenie i oba mają nie naganny stan.Deutz jest sprowadzony z Szwecji i rocznikowo jest starszy od C-360 o 12 lat. Może ktoś z kolegów użytkuje takiego Deutza i napisze jak się sprawuje czy nie ma problemów z częściami itp.Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez hofik
      witam. mam taki problem z deutz fahr agrotron 150 2005r. mianowicie kontrolka z kłódka miga sygnałem 5 mrógnięć przerwa 1 mrógnięcie i od nowa. nie działa podnoszenie plecaka z kabiny.
    • Przez pitraszek1
      witam mam pytanie dotyczące massey ferguson 3080 czy ktoś może mi wytłumaczyć jak dokładnie działa regulacja pozycyjna i siłowa na ehr bo z tego co wiem działa inaczej niż w c-360 lub zetorach typu 7011 i czy musi być do tego sworzeń siły uciągu bo u mnie niema 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj