Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką karmę dla psów - dobra i tania?

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 12:19

W sumie jeżeli ktoś nie ma zaufania do żadnej suchej karmy to przecież może przejść na dietę BARF dla swojego psa i gotować mu,to na co ma ochotę,suche karmy nie są wymyślone od tak sobie i nie tylko dla wygody,bardziej dla tego aby zapewnić psy optymalna dawkę dzienna mięsa czy witamin,ale podkreślam że chodzi o dobrą karmę a nie "śmieciową".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką karmę dla psów - dobra i tania? Dzisiaj, 23:20
  •  

#42 Share Markiefka

Markiefka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 11:40

Moja psina od samego początku jest chowana na karmie Iams i moim zdaniem jest to jedna z tańszych i lepszych karm.Nie mam czasu na gotowanie więc się nie bawię w diety typu barf.Do tego kupię psinie czasem świeżego mięsa i kości i jest ok.

#43 Share Krzysztoferrr

Krzysztoferrr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 13:43

Mój labrador dostaje Puffi z biedronki, czasem kupię w Auchanie taką niedrogą i ma całkiem dobry skład w porównaniu z innymi, oczywiśćie do tego resztki z obiadu, kości z zupy itp.. Niby labradory wrażliwe na karmę a mojemu nic nie jest nawet mleko mu nie szkodzi ani ciasto. Pedigree słyszałem że g***o, żę tylko drogie i ma polepszacze smakowe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 12:36

Czyli jednym słowem dostaje to czego nie powinien, w szczególności jeżeli chodzi o resztki z obiadu. Sprawdź sobie też skład tej karmy Puffi , a markowej typu Josera czy 1st Choice i już sam wyciągniesz wnioski którą z nich warto podawać. W końcu chodzi o zdrowie naszych pupili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share crisis5544

crisis5544

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 14:47

dawać psu resztki z obiadu? no błagam. To mało jest na rynku pełnowartościowych karm? np. taka sancani - jedna z najlepszych karm na rynku (jeśli chodzi o wartość odżywczą) jak i sposób jej "produkcji"

#46 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 12 listopad 2016 - 11:20

No nie oszukujmy się. W większości polskich gospodarstw pies to oszalałe zwierzę miotające się na łańcuchu używane do utylizacji odpadów kuchennych.

Własnie zamówiłem dla mojego ONa   http://zooserwis.pl/...kg-dwu-pak.html   pierwszy raz z tego sklepu, poprostu mają najtaniej tą karmę. 

Dla kotów kupuje http://www.karmading...kostna-mrozona/  15zł za 10kg, oraz http://www.karmadingo.pl/karmy-mrozone/karma-wolowa-bez-kosci/   24zł 10kg. Jest to mięso III kategori czyli nie do spożycia przez ludzi, ale mięso nieoszukane śrutą sojową ani zbożową. Kostka 250g 2xdziennie na 3 koty w zupełności wystarcza. 

I proszę mi nie wmawiać że karmione koty nie polują

#47 Share Max307

Max307

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 14:56

Najlepiej spytać dobrego weta, bo to zależy też od rasy sporo. W każdym razie wiem, że czasem bardziej opłaca się zamówić karmę w hurtowni albo przez Internet, bo w marketach jest najdrożej. 

A swoją droga dawanie resztek to nie jest dobry pomysł – kawałki mięsa z przyprawami albo ziemniaki ( których pies nie trawi) to nie jest za dobry pomysł… 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 14:16

Ja także jestem zdania, że dawanie psu resztek z obiadu to szczyt głupoty, od tego są dobre karmy zarówno te suche jak i mokre, od tego zacznijmy. Druga kwestia to sama jakość karmy, zawsze starajmy się zwracać uwagę na jej skład, to bardzo istotne. Np: dobrymi karmami są 1st Choice czy Acana.