Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką karmę dla psów - dobra i tania?

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 23 listopad 2015 - 18:37

Jaką karmę dla psów - dobra i tania? Powiem tak ja kupuje moim psom karme Chappi.Jeśli trafisz na promocję to 10 kg kosztuje 25 zł.Możesz wziąć Puffi z biedronki ale ja jeszcze moje psy traktuje jakoś i byle czego im nie dam.Pedigree niestety winduje cene na wysokim poziomie ostatnio w Biedronce 7 kg 33 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką karmę dla psów - dobra i tania? Dzisiaj, 23:48
  •  

#22 Share Zbigniew60

Zbigniew60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 10:55

Ja karmie swoje psy karmą impress your dog. Jest w niej dużo mięsa i jest tłoczona na zimno. Nie jest droga, kosztuje 120 zł za 12,5 kilo. Moje owczarki dobrze się załatwia i super wyglądają. Zamówiłem ją przez allegro, ale podobno można ją już dostać w dobrych sklepach zoologicznych. Strona producenta

#23 Share masquerade

masquerade

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Ekologia

Napisany 13 styczeń 2016 - 14:28

120zl za 12kg to nie drogo?  :blink:  owczarkowi niemieckiemu starczy to pewnie na max miesiąc. Ja swoim psom gotuję mieszankę: włoszczyzna, mięso(kupuję mięso o nazwie "dla psów" czyli jakieś mielone odpadki za grosze)  i ryż albo makaron. Taką papkę można podzielić na pojemniczki po 350g i zamrozić. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Kosmetyki i szczeniaczki :D

Napisany 08 luty 2016 - 19:54

Ja polecam Brit, moja sunia je Brit Large, a wcześniej ten dla szczeniaków, w promocji za 30 kg płacę około 120 zł. Canun też jest dobra - 20 kg/80 zł, taka podstawowa, są różne wersje. Ewentualnie Butcher's ale to nie najlepsza karma. Teraz akurat ma Fitmin, kupione w promocji 15 kg za 90 zł, zjada bardzo chętnie. Ogólnie to unikać karm, które mają w składzie 4% mięsa i na pierwszym miejscu zboże.

Psom nie powinno podawać się gotowanego mięsa i kości, jak już coś to surowe. 

Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

#25 Share MarcinKorek

MarcinKorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 luty 2016 - 00:47

Polecam 1st choice karma dla psa, kupuję je w sklepie NaszeZoo.com.pl To wysokiej jakości ciesząca się dobrymi opiniami i polecana przez wiele osób karma. Pieskom też smakuje.

#26 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 17 luty 2016 - 10:24

Powiem tak ja kupuje moim psom karme Chappi.Jeśli trafisz na promocję to 10 kg kosztuje 25 zł.Możesz wziąć Puffi z biedronki ale ja jeszcze moje psy traktuje jakoś i byle czego im nie dam.Pedigree niestety winduje cene na wysokim poziomie ostatnio w Biedronce 7 kg 33 zł.

Właśnie byle co im dajesz w szczególności uzależniacze. Zaraz ktoś powie weterynarze polecają Pedigree, Chappi czy Royal cain, oczywiście że polecają i będą polecać - mają odsyp od przedstawicieli :)

#27 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 17 luty 2016 - 15:34

@Majcin dobrze gada, chappi i pedigri to taka padaka że pies może wykitować <_<

pamiętajcie że wszystko reklamowane to syf, jeśli człowiek chce coś dobrego to musi sam znalezć -_-

ja karmię psy CANUN obecnie junior bo są młode, karma mało znana lecz bardzo dobra.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#28 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Kosmetyki i szczeniaczki :D

Napisany 25 luty 2016 - 08:56

Karmienie psa karmami Chappi, Pedigree czy najtańszymi z Biedronki to tak, jakby jeść cały czas fast-foody. Po prostu bardzo niezdrowo. Ile tej karmy psy zjedzą? Moja suczka ma 30 kg i jest bardzo aktywnym psem, dawkowanie karmy dla niej to około 300 gram (zależy od producenta) i ma prawidłową wagę, dobrze wygląda, nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Polecam ważyć karmę, bo one są naprawdę mocno kaloryczne i łatwo psa upaść jak prosiaka :D 

Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

#29 Share OlaMajorska

OlaMajorska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 19:34

mój lubi karmę od Doctor Dog, kupuję na ich stronie paczki 12kg. To jest dobra naturalna karma pełna witamin

#30 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:43

Ja staram się unikać raczej tych wszystkich karm z marketów na rzecz faktycznie czegoś dobrego o bogatym składzie i podczas zakupu sugeruje się właśnie nim- czyli składem,nie tylko i wyłącznie firma bo często można się zawieźć. Dobra karma nie należy raczej do tanich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share alavalex

alavalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 maj 2016 - 07:56

Pisałem o tym w poprzednim wątku, ale odpowiem też tutaj. Kupując karmę, zwracaj uwagę na procentowa zawartość mięsa. Karmy Granum http://karmy-granum.pl/ mają aż 50 procent mięsa, także są dobre dla zdrowia psa. Dodatkowo są produkowane na bieżąco w PL, przez co zachowują swieżość. Ich cena to około 10 zł za 1 kg, więc myślę, że całkiem przyzwoicie.

#32 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 maj 2016 - 08:30

Jaką karmę dla psów - dobra i tania? 10 zł za 1 kg karmy - największa głupota,
Za tę cenę możesz kupić mieso i dać psu,a nie jakąś karme, zdajecie sobie sprawe co to za mięso, nawet 50% w karmie? Wszystkie najgorsze odpadki, mało białka, przemielone i wrzucone do opakowania. Ja swoim psom kupuję korpusy i ćwiartki z ubojni kurczaków - najlepsze mięso, stosunkowo mało tłuszczu, dużo białka - dostają też odpadki z domu w tym wszysykie warzywa i 2-3 razy w tygodniu kości wieprzowe lub mniejsze wołowe. Za produkty płace od 0.50 gr do 2.5 zł za kg. Stosunkowo tanim kosztem daje psom najlepsze pożywienie, często kupuje za dosłownie grosze, przecenione różne sztuki mięsa - są przecenione gdy poleża pare dni w sklepie - wiadomo dla człowieka raczej sie nie nadają ale dla psa - idealne ( nawet lekko psujące się mięso bywa składnikiem specjalnych diet dla psów jako poprawiające trawienie ) Tak więc odradzam jakąkolwiek karme dla psa - najgorszy syf jaki może być. Najlepiej znaleźć jakąś ubojnie i tam kupować różnośći :)

#33 Share alavalex

alavalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 maj 2016 - 12:02

Tabasco, czytałeś skład karmy? Zawartość białka i tłuszczu? Według mnie jest bardzo dobry i  w porówananiu z innymi producentami - cena też jest ok.

#34 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 maj 2016 - 12:29

Jaką karmę dla psów - dobra i tania? Nie wątpie że dobry tylko że płacisz za to 10 zł za kg. Za to możesz kupić dużo lepsze bo normalne moęso. Wiesz jakie tam jest mięso? Myślisz że biorą jakąś wołowinke i wrzucają np. 5 kg a do tego 5 kg witaminek i warzyw i powstaje 10 kg karmy? Nigdy, ta karma jest ok, jak ktoś nie ma totalnie czasu i dużo hajsu do wydania -:)

#35 Share Magronowa

Magronowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 08:15

Mojego labradora karmię głównie kaszami i makaronem z warzywami z dodatkiem mokrej karmy, albo takiej "kaszankopodobnej". Lubi też suchą karmę, ale tylko Pedigree, bo na inne ma alergie i jak tylko zje to strasznie się drapie. Nie jest łatwo wyżywić dużego psa, zwłaszcza jak ma taki apetyt jak labradory ;)

#36 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 11:46

ja swoim zawsze kupuję Pedigree uwielbiają ją jak kiedyś kupili inną to nie chętnie chciały jeść.

bla bla bla :)

#37 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 12:18

Zwracaj uwagę przede wszystkim na skład danej karmy bo to jest wyznacznikiem jej jakości. Poza tym warto szukać w dobrych i godnych zaufania sklepach internetowych z karmami dla zwierząt czy paszami dl bydła,tam wybór jest naprawdę szeroki.

#38 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 14:04

Jak tak czytam niektórych to śmiać mi się chce, rozumiem w bloku ale na wsi kupować karmy albo gotować warzywka z targu..... Po pierwsze trzeba cofnąć się do natury psa - przetworzone jedzenie z konserwantami raczej na zdrowie mu nie pójdzie tak jak i człowiekowi, pies żre surowe mięso, jak już nie może to zakopuje - nie raz w kiszonce z kukurydzy znajdowałem jakiś gnat, co nieraz skubnie jakąś trawkę czy inną roślinę jak brak mu czegoś i wszystko, nie uszczęśliwiajmy naszych pupili pod nasz gust.... Mojemu możesz lać do miski wodę mineralną, źródlaną, kranówkę a i tak pójdzie się napić pod oborę z jakiegoś gara co miesiąc tam deszczówka stoi aż zielona. Do rzeźni po gnaty i skrawki i pies jak malowany będzie. Oczywiście pisze o normalnych psach a nie kalectwach typu york 

#39 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 06 lipiec 2016 - 06:29

Sucha karma jest poprostu wygodna. Kupie przez internet 30kg, przywiozą mi do domu i mam spokuj na 2miesiące. Mięso jest dobre ale jak pies potrzebuje ponad kg dziennie? To trzeba kupić specjalnie zamrażarke

To pies w bloku może jesć dobrze a na wsi smieci? Takie jest pierwsze wrażenie po przeczytaniu Twojego postu. To cofnijmy sie w czasie i pies tradycyjnie na wsi dostawał osypkę z wodą, czasem do tego parowane ziemniaki a jak trafiła się zupa ze spleśniałym chlebem to juz było super

Yorki nie są kalekie to własciciele robia z nich kaleki. To były kiedyś szczurołapy w kopalniach. Ogól yorka na "roboczo" i wpuść do obory to większość instynktownie zrobi porządek z gryzoniami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share JoannaBartosiuk

JoannaBartosiuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 11:40

O idealny wątek. Ja zaproponuje sklep w jakim kupowałam praktycznie każdą markową karmę i mój Fifi był nimi zachwycony! Jest to http://apetete.pl/ Co chwila w sumie są nowości więc warto sledzić stronę żeby na nie trafić i na różne promocje dla swojego futrzaka.Pozdrawiam