burtek

Jaką karmę dla psów - dobra i tania?

Polecane posty

burtek    4

Witam serdecznie,

w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

U mnie podobnie resztki z obiadu plus odpady z ubojni typu śledziony, wątroby i koście oraz kupuje im sucha karmę z Biedronki dokładnej nazwy nie pamiętam ale ta najtańsza w 5kg. workach a ostatnio jest dostępna w 10kg. workach. Jeśli psiaki nigdy nie jadły suchej karmy to mogą nie chętnie po nią sięgać i trzeba stopniowo ją wprowadzać i nie radziłabym pokazywać droższych karm niby one są smaczniejsze bo maja lepsze polepszacze smaku ale jak zwierzęta się przyzwyczaja to potem słabszej nie ruszą.

To są duże psy i szybko rosną więc maja prawo być chudsze niż mniejsze rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

u nas są w sklepie mięsne kostki 25dkg za 0.50 pln, taka jak kostka margaryny. Super jedzonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Ja też kupiłem tą karmę z biedronki Puffy się nazywa. 14,99 zł za opakowanie 5 kg. Zacząłem im wprowadzać po troszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lerricks    0

Ja polecam suchą karmę acana dla psów dużych i dorosłych, którą można zamówić w telekarma.pl Jest dostępna w wielu różnych smakach i ma zbilansowany skład, więc psy od razu powinny ją polubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No ale cena z butów wyrywa. Karmię labradora suchą chappi lub purina, na te karmy najczęściej są promocje w sklepach. Prócz tego kupuje wieprzowe kości, wieprzowe skórki i na tym gotuje ryż. 

Skubany innej karmy za bardzo nie chce jeść, makaron mu nie smakuje a to co dostaje wpiepsza jak małpa kit. Z rarytasów dostanie wszystko co nam zostanie z kuchni i czuć mięsem poza ziemniakami.

Wygląda na zadowolonego i nie rujnuje mi portwela. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Mój owczarek tylko chapi rusza, i z puszki, innej nie ruszy, z domu resztki  po obiedzie nie zbyt che jeść, tylko mięso wybiera.

Kiedyś żona gotowała kaszę jęczmienną z tłuszczami, skórkami to nie ruszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No cóż karma z biedronki jest przynajmniej lepsza od chleba ale jej skład to głównie zboża, soja i nie mniej niż 4% mięsa ale czy za tą cenę dadzą więcej mięsa. Chappi czy inne marketówki skład mają podobny tylko cenę wyższą i lepsze polepszacze dzięki czemu psom smakują. Dobre karmy maja w składzie mięso a nie podwyższaną zawartość białka śrutą sojową.

Moje owczarki niemiecki karmie różnie, w zależności od zawartości portfela. Zdarza się i karma z biedronki ale staram się tego unikać. Latem jadły brit premium adult large http://apetete.pl/dla_psow/karmy_suche/brit_premium_adult_large_15kg.html    w dwupaku zawsze wychodzi taniej ale trzeba szukać promocji. Teraz jedzą bosch active    http://apetete.pl/dla_psow/karmy_suche/bosch_adult_active_15kg.html    karma wysokoenergetyczna ze względu na porę roku, a jak się skończy to mam zamiar kupić brit premium sport   http://apetete.pl/dla_psow/karmy_suche/brit_premium_sport_15kg.html   akurat w tym linku coś za drogo wychodzi. Jako dodatki stosuje kości wieprzowe, korpusy kurze tzw porcje rosołowe i wcześnie wymienione mięsne kostki po 50gr. Bardzo lubią wnętrzości z kaczki. No i oczywiście resztki z naszego jedzenia. Nie podaję gotowanych czy pieczonych kości z drobiu

 

http://apetete.pl/dla_psow/karmy_suche/acana_adult_large_breed_18kg.html    bez wątpienia to doskonała karma, ale w tej cenie za kg wolałbym kupić łopatkę wieprzową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Karma Mr Dog kupowana w Delikatesach Centrum 26zł za 10kg, chyba dobra, bo pies już 2 lata tylko na tym żyje i ma się bardzo dobrze.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W temacie jest o karmie dobrej i taniej a coś takiego trudno znaleźć i każdy inaczej może to zrozumieć. 

 

Karmy tescowe, biedronkowe czy lidlowe na pewno są tanie ale czy na pewno są dobre? Co może znajdować się w karmie zwierzęcia mięsożernego jeżeli 1kg kosztuje 2,5zł, czy na pewno jest tam mięso w jakiejkolwiek postaci? A że psy to jedzą i żyją nie znaczy że jest dobre.Widziałem psy które całe życie jadły gotowane ziemniaki z osypką a jak dostały trochę mleka albo zupy to miały wykwintne danie

Z drugiej strony karmy dużo droższe, powszechnie reklamowane w tv wcale nie muszą być lepsze od tych marketowych

 

Najlepiej to chyba wyszłoby kupić odpadów w rzeźni do tego ugotować ryżu lub makaronu plus rozdrobnione warzywa. I psom bardzo smakuje. Ale komu chce się gotować...

jest jeszcze kontrowersyjny BARF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arizona91    0

Na Twoim miejscu nie karmiłabym psów resztkami jeśli zależy ci na ich zdrowiu. Nie wiem dlaczego ludzie mają taką misję :/ Lepiej kup im karmę np z http://allezoo.com.pl/83_dibaq i zapytaj weterynarza co jeszcze możesz im dawać. Mój wujek np gotuje swoim psom kaszę z warzywami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek80    2

Nie ma moim zdaniem dobrej i taniej karmy, zwłaszcza dla dużych psów. Ja mam dwa spore psy do pilnowania, więc siłą rzeczy tego jedzenia sporo idzie. Ostatnio spróbowaliśmy caniverę z pet station – właśnie jest przeznaczona dla dorosłych dużych psów i zawiera w sobie sporo kurczaka. Pieskom skakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma moim zdaniem dobrej i taniej karmy, zwłaszcza dla dużych psów. Ja mam dwa spore psy do pilnowania, więc siłą rzeczy tego jedzenia sporo idzie. Ostatnio spróbowaliśmy caniverę z pet station – właśnie jest przeznaczona dla dorosłych dużych psów i zawiera w sobie sporo kurczaka. Pieskom skakuje.

Dobrze mówisz. Weź pod uwagę, że dobra karma i droższa karma zawierają odpowiednie składniki dla danej rasy psów. Niestety większości właścicieli się nie chce nawet składu karmy przeczytać, nie mówiąc już o jakieś książce na temat żywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mój pis ostatnio nie chce jeść karmy Brit premium adult L http://www.agito.pl/karma-brit-premium-adult-l-large-15-kg-132321/pd/DQ7FJBBBM/   Sporo schudł ale nie chce jeść, nie odbiło sie to na jego samopoczuciu i kondycji fizycznej. Nadal baz zbytniego zmeczenia potrafi przebiec przy rowerze 10km

Więc dziś ugotowałem najtańszy makoron z biedronki starłem na tarce buraka ćwikłowgo i marchew dodałem odpadków z rzeźni i micha wylizana...

Kurde nie chce mi się gotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno odwiedzałam Warszawę i przy okazji zajechałam do centrum janki, trafiłam na festiwal karm suchych dla psów, dużo się dowiedziałam, wiadomo dla każdego psa inny rodzaj bedzie najlepszy, ale tam na pewno dobiorą najlepszą i niedrogą dla Waszych pupilów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek0    0

Jeśli chodzi o karmy suche, to te które w swoim składzie zawierają jak najwięcej mięsa (nie koniecznie tego surowego, bo to woda, krew i kości) i jak najmniej wypełniaczy czyli zbóż. Im więcej wypełniaczy tym karma ma mniejsze wartości odżywcze, zatyka psa i tyle. Bardzo ważne jest też technologia wytwarzania i samo przechowywanie karmy. Dobre karmy ma sklep 4Łapy z Bielska-Białej. Na przykład w dobrych cenach mają PRO PLAN, ACANA, ORIJEN, NUTRA NUGGETS i NUTRA GOLD i EVANGER'S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek80    2

To właśnie Pet Station ma bardzo dobre karmy dla psów. Jak poczytacie sobie skład to zobaczycie, jaka jest różnica między karmami sklepowymi, a marketowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

zadne z biedronki albo inne szajsy z marketu i tym podobne (royal .pedgripau.chappi) Trochę droższe brit,bosh markus-muhle albo lukkus.Najlepiej BARF  .Ale nigdy chleba z zwrotów zpiekarni(zpleśniały i z toksynami ) i srutownego zboza (u nas niektórzy tak daję).Jak cię nie stać na psa nie bież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemusiek7    0

 

Witajcie! Purina Pro Plan najlepsza karma dla psów, moj piesek zajada się tą karmą. 

Jak słyszy szelest to głupieje :)

Wszystko znika z miseczki,.

Polecam !! :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Powiem tak ja kupuje moim psom karme Chappi.Jeśli trafisz na promocję to 10 kg kosztuje 25 zł.Możesz wziąć Puffi z biedronki ale ja jeszcze moje psy traktuje jakoś i byle czego im nie dam.Pedigree niestety winduje cene na wysokim poziomie ostatnio w Biedronce 7 kg 33 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew60    0

 

Ja karmie swoje psy karmą impress your dog. Jest w niej dużo mięsa i jest tłoczona na zimno. Nie jest droga, kosztuje 120 zł za 12,5 kilo. Moje owczarki dobrze się załatwia i super wyglądają. Zamówiłem ją przez allegro, ale podobno można ją już dostać w dobrych sklepach zoologicznych. Strona producenta

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masquerade    2

120zl za 12kg to nie drogo?  :blink:  owczarkowi niemieckiemu starczy to pewnie na max miesiąc. Ja swoim psom gotuję mieszankę: włoszczyzna, mięso(kupuję mięso o nazwie "dla psów" czyli jakieś mielone odpadki za grosze)  i ryż albo makaron. Taką papkę można podzielić na pojemniczki po 350g i zamrozić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Ja polecam Brit, moja sunia je Brit Large, a wcześniej ten dla szczeniaków, w promocji za 30 kg płacę około 120 zł. Canun też jest dobra - 20 kg/80 zł, taka podstawowa, są różne wersje. Ewentualnie Butcher's ale to nie najlepsza karma. Teraz akurat ma Fitmin, kupione w promocji 15 kg za 90 zł, zjada bardzo chętnie. Ogólnie to unikać karm, które mają w składzie 4% mięsa i na pierwszym miejscu zboże.

 

 

Psom nie powinno podawać się gotowanego mięsa i kości, jak już coś to surowe. 


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKorek    0

Polecam 1st choice karma dla psa, kupuję je w sklepie NaszeZoo.com.pl To wysokiej jakości ciesząca się dobrymi opiniami i polecana przez wiele osób karma. Pieskom też smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Powiem tak ja kupuje moim psom karme Chappi.Jeśli trafisz na promocję to 10 kg kosztuje 25 zł.Możesz wziąć Puffi z biedronki ale ja jeszcze moje psy traktuje jakoś i byle czego im nie dam.Pedigree niestety winduje cene na wysokim poziomie ostatnio w Biedronce 7 kg 33 zł.

 

Właśnie byle co im dajesz w szczególności uzależniacze. Zaraz ktoś powie weterynarze polecają Pedigree, Chappi czy Royal cain, oczywiście że polecają i będą polecać - mają odsyp od przedstawicieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek483
      chciałbym kupić prasę zwijająca do 17 tyś lubelskie prosze o propozycje
    • Przez Halpsc
      Używana czynna hala namiotowa na magazyn lub boisko typu orlik. Wymiar 56x26x9m. Cena netto bez demontażu. Można zabrać stopy ze szpilkami w cenie. Tel 501 084 750 Robert
      https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-CID3-IDqj2MT.html

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj