Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką karmę dla psów - dobra i tania?

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share burtek

burtek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 12:17

Jaką karmę dla psów - dobra i tania? Witam serdecznie,
w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką karmę dla psów - dobra i tania? Dzisiaj, 21:29
  •  

#2 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 19:51

Jaką karmę dla psów - dobra i tania? U mnie podobnie resztki z obiadu plus odpady z ubojni typu śledziony, wątroby i koście oraz kupuje im sucha karmę z Biedronki dokładnej nazwy nie pamiętam ale ta najtańsza w 5kg. workach a ostatnio jest dostępna w 10kg. workach. Jeśli psiaki nigdy nie jadły suchej karmy to mogą nie chętnie po nią sięgać i trzeba stopniowo ją wprowadzać i nie radziłabym pokazywać droższych karm niby one są smaczniejsze bo maja lepsze polepszacze smaku ale jak zwierzęta się przyzwyczaja to potem słabszej nie ruszą.
To są duże psy i szybko rosną więc maja prawo być chudsze niż mniejsze rasy.

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 lipiec 2014 - 19:58

Jaką karmę dla psów - dobra i tania? u nas są w sklepie mięsne kostki 25dkg za 0.50 pln, taka jak kostka margaryny. Super jedzonko.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share burtek

burtek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 13:01

Jaką karmę dla psów - dobra i tania? Ja też kupiłem tą karmę z biedronki Puffy się nazywa. 14,99 zł za opakowanie 5 kg. Zacząłem im wprowadzać po troszku.

#5 Share lerricks

lerricks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 22:52

Ja polecam suchą karmę acana dla psów dużych i dorosłych, którą można zamówić w telekarma.pl Jest dostępna w wielu różnych smakach i ma zbilansowany skład, więc psy od razu powinny ją polubić.

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 08:12

No ale cena z butów wyrywa. Karmię labradora suchą chappi lub purina, na te karmy najczęściej są promocje w sklepach. Prócz tego kupuje wieprzowe kości, wieprzowe skórki i na tym gotuje ryż. 

Skubany innej karmy za bardzo nie chce jeść, makaron mu nie smakuje a to co dostaje wpiepsza jak małpa kit. Z rarytasów dostanie wszystko co nam zostanie z kuchni i czuć mięsem poza ziemniakami.

Wygląda na zadowolonego i nie rujnuje mi portwela. 

Edytowany przez seweryn20, 04 listopad 2014 - 22:35.

KPK Kumurun Team

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 08:31

Mój owczarek tylko chapi rusza, i z puszki, innej nie ruszy, z domu resztki  po obiedzie nie zbyt che jeść, tylko mięso wybiera.

Kiedyś żona gotowała kaszę jęczmienną z tłuszczami, skórkami to nie ruszył.

#8 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 10 grudzień 2014 - 10:53

No cóż karma z biedronki jest przynajmniej lepsza od chleba ale jej skład to głównie zboża, soja i nie mniej niż 4% mięsa ale czy za tą cenę dadzą więcej mięsa. Chappi czy inne marketówki skład mają podobny tylko cenę wyższą i lepsze polepszacze dzięki czemu psom smakują. Dobre karmy maja w składzie mięso a nie podwyższaną zawartość białka śrutą sojową.

Moje owczarki niemiecki karmie różnie, w zależności od zawartości portfela. Zdarza się i karma z biedronki ale staram się tego unikać. Latem jadły brit premium adult large http://apetete.pl/dl...large_15kg.html    w dwupaku zawsze wychodzi taniej ale trzeba szukać promocji. Teraz jedzą bosch active    http://apetete.pl/dla_psow/karmy_suche/bosch_adult_active_15kg.html    karma wysokoenergetyczna ze względu na porę roku, a jak się skończy to mam zamiar kupić brit premium sport   http://apetete.pl/dla_psow/karmy_suche/brit_premium_sport_15kg.html   akurat w tym linku coś za drogo wychodzi. Jako dodatki stosuje kości wieprzowe, korpusy kurze tzw porcje rosołowe i wcześnie wymienione mięsne kostki po 50gr. Bardzo lubią wnętrzości z kaczki. No i oczywiście resztki z naszego jedzenia. Nie podaję gotowanych czy pieczonych kości z drobiu

http://apetete.pl/dl...breed_18kg.html    bez wątpienia to doskonała karma, ale w tej cenie za kg wolałbym kupić łopatkę wieprzową

#9 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 10 grudzień 2014 - 12:40

Karma Mr Dog kupowana w Delikatesach Centrum 26zł za 10kg, chyba dobra, bo pies już 2 lata tylko na tym żyje i ma się bardzo dobrze.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#10 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:08

Zakupiona w Lidlu 25 zeta za 10kg suchej karmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 23:19

W temacie jest o karmie dobrej i taniej a coś takiego trudno znaleźć i każdy inaczej może to zrozumieć. 

Karmy tescowe, biedronkowe czy lidlowe na pewno są tanie ale czy na pewno są dobre? Co może znajdować się w karmie zwierzęcia mięsożernego jeżeli 1kg kosztuje 2,5zł, czy na pewno jest tam mięso w jakiejkolwiek postaci? A że psy to jedzą i żyją nie znaczy że jest dobre.Widziałem psy które całe życie jadły gotowane ziemniaki z osypką a jak dostały trochę mleka albo zupy to miały wykwintne danie

Z drugiej strony karmy dużo droższe, powszechnie reklamowane w tv wcale nie muszą być lepsze od tych marketowych

Najlepiej to chyba wyszłoby kupić odpadów w rzeźni do tego ugotować ryżu lub makaronu plus rozdrobnione warzywa. I psom bardzo smakuje. Ale komu chce się gotować...

jest jeszcze kontrowersyjny BARF

#12 Share arizona91

arizona91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 18:52

Na Twoim miejscu nie karmiłabym psów resztkami jeśli zależy ci na ich zdrowiu. Nie wiem dlaczego ludzie mają taką misję :/ Lepiej kup im karmę np z http://allezoo.com.pl/83_dibaq i zapytaj weterynarza co jeszcze możesz im dawać. Mój wujek np gotuje swoim psom kaszę z warzywami :)

#13 Share ciapek80

ciapek80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 maj 2015 - 18:17

Nie ma moim zdaniem dobrej i taniej karmy, zwłaszcza dla dużych psów. Ja mam dwa spore psy do pilnowania, więc siłą rzeczy tego jedzenia sporo idzie. Ostatnio spróbowaliśmy caniverę z pet station – właśnie jest przeznaczona dla dorosłych dużych psów i zawiera w sobie sporo kurczaka. Pieskom skakuje.

#14 Share stachurowski

stachurowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 maj 2015 - 12:08

Nie ma moim zdaniem dobrej i taniej karmy, zwłaszcza dla dużych psów. Ja mam dwa spore psy do pilnowania, więc siłą rzeczy tego jedzenia sporo idzie. Ostatnio spróbowaliśmy caniverę z pet station – właśnie jest przeznaczona dla dorosłych dużych psów i zawiera w sobie sporo kurczaka. Pieskom skakuje.

Dobrze mówisz. Weź pod uwagę, że dobra karma i droższa karma zawierają odpowiednie składniki dla danej rasy psów. Niestety większości właścicieli się nie chce nawet składu karmy przeczytać, nie mówiąc już o jakieś książce na temat żywienia.

#15 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 30 maj 2015 - 21:53

Mój pis ostatnio nie chce jeść karmy Brit premium adult L http://www.agito.pl/...1/pd/DQ7FJBBBM/   Sporo schudł ale nie chce jeść, nie odbiło sie to na jego samopoczuciu i kondycji fizycznej. Nadal baz zbytniego zmeczenia potrafi przebiec przy rowerze 10km

Więc dziś ugotowałem najtańszy makoron z biedronki starłem na tarce buraka ćwikłowgo i marchew dodałem odpadków z rzeźni i micha wylizana...

Kurde nie chce mi się gotować.

#16 Share KasiaBowiska

KasiaBowiska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 17:32

Niedawno odwiedzałam Warszawę i przy okazji zajechałam do centrum janki, trafiłam na festiwal karm suchych dla psów, dużo się dowiedziałam, wiadomo dla każdego psa inny rodzaj bedzie najlepszy, ale tam na pewno dobiorą najlepszą i niedrogą dla Waszych pupilów.

#17 Share Kajtek0

Kajtek0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 18:44

Jeśli chodzi o karmy suche, to te które w swoim składzie zawierają jak najwięcej mięsa (nie koniecznie tego surowego, bo to woda, krew i kości) i jak najmniej wypełniaczy czyli zbóż. Im więcej wypełniaczy tym karma ma mniejsze wartości odżywcze, zatyka psa i tyle. Bardzo ważne jest też technologia wytwarzania i samo przechowywanie karmy. Dobre karmy ma sklep 4Łapy z Bielska-Białej. Na przykład w dobrych cenach mają PRO PLAN, ACANA, ORIJEN, NUTRA NUGGETS i NUTRA GOLD i EVANGER'S.

#18 Share ciapek80

ciapek80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 13:59

To właśnie Pet Station ma bardzo dobre karmy dla psów. Jak poczytacie sobie skład to zobaczycie, jaka jest różnica między karmami sklepowymi, a marketowymi.

#19 Share domat1998

domat1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 17:33

zadne z biedronki albo inne szajsy z marketu i tym podobne (royal .pedgripau.chappi) Trochę droższe brit,bosh markus-muhle albo lukkus.Najlepiej BARF  .Ale nigdy chleba z zwrotów zpiekarni(zpleśniały i z toksynami ) i srutownego zboza (u nas niektórzy tak daję).Jak cię nie stać na psa nie bież

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share przemusiek7

przemusiek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 13:14

Witajcie! Purina Pro Plan najlepsza karma dla psów, moj piesek zajada się tą karmą. 
Jak słyszy szelest to głupieje :)
Wszystko znika z miseczki,.
Polecam !! :D