Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką karmę dla psów - dobra i tania?

56 odpowiedzi na ten temat

#41 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 12:19

W sumie jeżeli ktoś nie ma zaufania do żadnej suchej karmy to przecież może przejść na dietę BARF dla swojego psa i gotować mu,to na co ma ochotę,suche karmy nie są wymyślone od tak sobie i nie tylko dla wygody,bardziej dla tego aby zapewnić psy optymalna dawkę dzienna mięsa czy witamin,ale podkreślam że chodzi o dobrą karmę a nie "śmieciową".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką karmę dla psów - dobra i tania? Dzisiaj, 17:04
  •  

#42 Share Markiefka

Markiefka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 11:40

Moja psina od samego początku jest chowana na karmie Iams i moim zdaniem jest to jedna z tańszych i lepszych karm.Nie mam czasu na gotowanie więc się nie bawię w diety typu barf.Do tego kupię psinie czasem świeżego mięsa i kości i jest ok.

#43 Share Krzysztoferrr

Krzysztoferrr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 13:43

Mój labrador dostaje Puffi z biedronki, czasem kupię w Auchanie taką niedrogą i ma całkiem dobry skład w porównaniu z innymi, oczywiśćie do tego resztki z obiadu, kości z zupy itp.. Niby labradory wrażliwe na karmę a mojemu nic nie jest nawet mleko mu nie szkodzi ani ciasto. Pedigree słyszałem że g***o, żę tylko drogie i ma polepszacze smakowe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ocena genomowa bydła zobacz »

•  

#44 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 12:36

Czyli jednym słowem dostaje to czego nie powinien, w szczególności jeżeli chodzi o resztki z obiadu. Sprawdź sobie też skład tej karmy Puffi , a markowej typu Josera czy 1st Choice i już sam wyciągniesz wnioski którą z nich warto podawać. W końcu chodzi o zdrowie naszych pupili.

#45 Share crisis5544

crisis5544

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 14:47

dawać psu resztki z obiadu? no błagam. To mało jest na rynku pełnowartościowych karm? np. taka sancani - jedna z najlepszych karm na rynku (jeśli chodzi o wartość odżywczą) jak i sposób jej "produkcji"

#46 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 12 listopad 2016 - 11:20

No nie oszukujmy się. W większości polskich gospodarstw pies to oszalałe zwierzę miotające się na łańcuchu używane do utylizacji odpadów kuchennych.

Własnie zamówiłem dla mojego ONa   http://zooserwis.pl/...kg-dwu-pak.html   pierwszy raz z tego sklepu, poprostu mają najtaniej tą karmę. 

Dla kotów kupuje http://www.karmading...kostna-mrozona/  15zł za 10kg, oraz http://www.karmadingo.pl/karmy-mrozone/karma-wolowa-bez-kosci/   24zł 10kg. Jest to mięso III kategori czyli nie do spożycia przez ludzi, ale mięso nieoszukane śrutą sojową ani zbożową. Kostka 250g 2xdziennie na 3 koty w zupełności wystarcza. 

I proszę mi nie wmawiać że karmione koty nie polują

#47 Share Max307

Max307

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 14:56

Najlepiej spytać dobrego weta, bo to zależy też od rasy sporo. W każdym razie wiem, że czasem bardziej opłaca się zamówić karmę w hurtowni albo przez Internet, bo w marketach jest najdrożej. 

A swoją droga dawanie resztek to nie jest dobry pomysł – kawałki mięsa z przyprawami albo ziemniaki ( których pies nie trawi) to nie jest za dobry pomysł… 

#48 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 14:16

Ja także jestem zdania, że dawanie psu resztek z obiadu to szczyt głupoty, od tego są dobre karmy zarówno te suche jak i mokre, od tego zacznijmy. Druga kwestia to sama jakość karmy, zawsze starajmy się zwracać uwagę na jej skład, to bardzo istotne. Np: dobrymi karmami są 1st Choice czy Acana.

#49 Share wojtek7

wojtek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 10:10

Ja mam siedmiomiesięcznego labradora i od początku podaję mu karmę https://uniqnordicgold.pl/freja/ Uważam, że jest dla niego najlepsza, bo karma dla szczeniaka jest bardzo ważna, powinna być przede wszystkim pełnowartościowa, nie żadne resztki z obiadu, które go tylko zapychają, a później się dziwimy, że nasz pies jest ospały. Wiem coś o tym, bo moi rodzice niestety często podają swojemu psu resztki, mimo że zawsze im to odradzam, ich pies już się prawie nie może ruszać, a ma dopiero ponad rok :( Moim zdaniem karma dla szczeniaka jest jedynym odpowiednim posiłkiem dla młodych psów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2546 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 13 grudzień 2016 - 11:05

Chwalą się, że na produkcje 10 kg karmy użyli 12 kg kurczaka, podczas gdy ze składu gotowej karmy wynika iż zawiera aby 3,5 kg kurczaka. Gdzie brakujące 8,5 kg? Mam uwierzyć, że do karmy odkroili tylko najbardziej szlachetne kawałeczki mięsa, a reszta to już odpady?  

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#51 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów

Napisany 14 grudzień 2016 - 09:29

Labradory to psy łakome. Zjedzą prawie wszystko w każdej ilości stąd zatuczenie do tego pewnie zbyt mało ruchu i jest ospały. Spróbój przejść na BARF, naprawdę trudno zatuczyć psa samym mięsem. To węglowodany z karmy są tuczące. No i będzie 100% miesa w mięsie a nie 120% B)

#52 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 09 styczeń 2017 - 19:16

Jaką karmę dla psów - dobra i tania? Mam dwa psy jeden to mieszanic owczarka niemieckiego a drugi to mieszaniec z burkiem sąsiada.Codziennie dostają mielony odpad z ubojni drobiu 1kg wraz z 2-2,5bochenka suchego chleba rozmoczonego i wymieszanego z tą karma.Są grube i przeszczęśliwe.Dodam że oba biegają i nigdy nie dostawały nic innego a są okazami zdrowia(ten po burku ma już 13lat)

#53 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 27 styczeń 2017 - 18:17

Czytam i nie wieże własnym oczom , jeden zachwala się markowymi karmami a one są gów..o warte według  tych mniej markowych , drugi piep...zy że pies resztek z obiadu nie morze jeść :lol: to sam jeden z drugi wpieprzaj te resztki z obiadu jak pies nie morze

Mój pies zjada resztki z obiadu jak trzeba dostaje suchą karmę, dostaje też mięso i kości , zapraszam do mnie na podwórko zobaczysz jeden z drugim jaki będzie ospały :o ,zostanie po was tylko rozszarpane ubranie

#54 Share WojtekSemeniuk

WojtekSemeniuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 styczeń 2017 - 21:58

jak głodne to rozszarpią każdego z głodu

#55 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 28 styczeń 2017 - 23:07

Zapewniam cię że nie są głodne możesz sprawdzić osobiście :D

#56 Share juliapokojska_172488

juliapokojska_172488

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 luty 2017 - 17:10

Ja mam 2 psy, jeden duży a drugi szczeniaczek. Ten duży dostaje resztki z obiadu i w ogóle. A natomiast szczeniaczek ( staram się o niego bardzo dbać) troszkę resztek i karmę zależy jaką (Teo z wołowiną,Pedigre itp.) i co jakiś czas szczepienia takie jak odrobaczenie a za jakieś 2 mies. na wściekliznę i co jeszcze będzie trzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#57 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów

Napisany 09 luty 2017 - 05:24

Podając karmę teo lub pedigre tylko wydaje ci się że dbasz o psa. Pedigre to droga karma miernej jakości jest wiele karm w tej samej cenie o dużo lepszej jakości.

Jak odrobaczasz szczeniaka a nie odrobaczasz starszego psa to nic nie da, środowisko jest mocno zainfekowane pasożytami i szczeniak je łapie kilka dni po odrobaczeniu. Kalendarz szczepień i odrobaczeń zależy od tego jakie środki zastosowano

Zauwarzyłem że najpopularniejsza substancja aktywna do odrobaczania psów jest taka sama jak do odrobaczania dzieci