godles5

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie

Polecane posty

Rogeryk    0

Co do wozów z Pronaru mogę powiedziec że są bardzo dobre. Mieliśmy 2 Italmixy na testy jeden filiżanka drugi triplex i moge stwierdzic śmiało że daleko im z jakością do Pronaru. Mieliśmy tez z Sano i jeśli chodzi o wykonanie to jest dużo lepiej wykonany ale zapotrzebowanie mocy jest porównywalne z Pronarem. Właśnie minęło 2 lata użytkowania. 3 razy dziennie mieszamy i teraz dopiero pierwszy raz naostrzone noże. Do tego jesst bardzo niski i ma w standardzie 2 wyrzuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Keenen 200 20 m3 jest bardzo dobrze , szybko miesza a co najważniejsze świetnie tnie. Umieszanie 6ton zajmuje ok 15 - 20 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Witam! ja także posiadam wóz paszowy Keenan klasik 200 bale handler. od ponad 2 lat użytkujemy go bezawaryjnie!

naprawdę świetna maszyna świetnie tnie i szybko miesza. 6 ton po ładowaniu miesza 15-20min. już niedługo kupujemy ładowarkę więc mieszanie to będzie czysta przyjemność. Z wozem współpracuje fendt 611 LS radzi sobie z nim dobrze chociaż jak jest mokro przy jakiejś pryźmie to ratuje go tylko 4x4.

A tak na marginesie to macie jakieś dobre sposoby na wsypywanie śruty i innych pasz treścieych do wozu.?? Bo sypanie workami do łychy jest troche czasochłonne i męczace. A i jeszcze jedno :) ile wsypujecie kg. pasz treściwych do wozu kiedy mieszacie pełen wóz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja posiadam JF-Stoll VM-16-2S pracuje z Valtrą N91 lub Valtrą T182, zależy która ładuje ;) Posiadamy go już długo ale ile to nie pamiętam. Większych awarii nie zaliczył, choć planujemy go wymienić na wozy bo już trochę robi się za mały a jak dojdzie nowa obora to już całkiem będzie źle.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam! ja także posiadam wóz paszowy Keenan klasik 200 bale handler. od ponad 2 lat użytkujemy go bezawaryjnie!

naprawdę świetna maszyna świetnie tnie i szybko miesza. 6 ton po ładowaniu miesza 15-20min. już niedługo kupujemy ładowarkę więc mieszanie to będzie czysta przyjemność. Z wozem współpracuje fendt 611 LS radzi sobie z nim dobrze chociaż jak jest mokro przy jakiejś pryźmie to ratuje go tylko 4x4.

A tak na marginesie to macie jakieś dobre sposoby na wsypywanie śruty i innych pasz treścieych do wozu.?? Bo sypanie workami do łychy jest troche czasochłonne i męczace. A i jeszcze jedno ;) ile wsypujecie kg. pasz treściwych do wozu kiedy mieszacie pełen wóz ?

kolego ja osobiście pasze treściwą mam w silosach paszowych , jednakże na wysokiech podstawach także podjeżdzam pod silos i wysypuje ile potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolatek    0

Szukam opinii od właścicieli Metaltechu o ich wozach, zwłaszcza WP8,może ktoś ma z przekładnią redukcyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolch    0

ja mam wóz paszowy Kuhn Euromix I 870, miesza 3,5 tony w 15-20 minut, jest w gospodarstwie półtora roku i narazie wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Witam! ja także posiadam wóz paszowy Keenan klasik 200 bale handler. od ponad 2 lat użytkujemy go bezawaryjnie!

naprawdę świetna maszyna świetnie tnie i szybko miesza. 6 ton po ładowaniu miesza 15-20min. już niedługo kupujemy ładowarkę więc mieszanie to będzie czysta przyjemność. Z wozem współpracuje fendt 611 LS radzi sobie z nim dobrze chociaż jak jest mokro przy jakiejś pryźmie to ratuje go tylko 4x4.

A tak na marginesie to macie jakieś dobre sposoby na wsypywanie śruty i innych pasz treścieych do wozu.?? Bo sypanie workami do łychy jest troche czasochłonne i męczace. A i jeszcze jedno :) ile wsypujecie kg. pasz treściwych do wozu kiedy mieszacie pełen wóz ?

 

 

też przerabiałem to z sypaniem pasz treściwych:P kup żmijkę do silosa i Ci będzie ładować prosto do wozu:D najlepszy sposób:D

 

my posiadamy wóz paszowy viktor ma 13m3 i jesteśmy bardzo zadowoleni a to że wozy paszowe ok10 metrów ciąga c330 to między bajki trzeba włożyć albo zapytać ile po ciąga i ile miesza:D miałem na testach wóz i z sano i metalfachu a teraz tego viktorka i ursus 4512 ma co ciągać, potrzeba zapiąć minimum 80koni żeby mieszać po 4tony, co innego podpiąć c330 i łądować po tonie:P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Cześć koledzy. Potrzebuje propozycje ofert wozów paszowych zachodnich marek.

Wytyczne wozu paszowego to:

-pojemność 12-15 m3

-mieszalnik pionowy

-paszowóz musi byś koniecznie z wycinakiem nie chodzi mi tu o frez a o wycinak.

Proszę o konkretne propozycje i dziękuję za zainteresowanie tematem

 

Może coś tu wybierzesz:

http://www.trioliet.com/en/products/self-loading-mixer-feeders/


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil75    0

A co sądzicie o paszowozie alimamix evolution 10m3

 

Mam właśnie taki od kilku tygodni i muszę powiedzieć, że sprawuje się świetnie. Nie ma problemów. Ale jak byś miał brać to koniecznie z taśmą. Rozkłada na stole idealnie, nie trzeba poprawiać. No i praktycznie nie wysiadasz z ciągnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

Mam właśnie taki od kilku tygodni i muszę powiedzieć, że sprawuje się świetnie. Nie ma problemów. Ale jak byś miał brać to koniecznie z taśmą. Rozkłada na stole idealnie, nie trzeba poprawiać. No i praktycznie nie wysiadasz z ciągnika :)

A ile czasu mieszasz ,jaką masz pojemność ,jakie zadajesz pasz i w jakich dawkach,jakim ciągnikiem mieszasz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj