godles5

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
godles5    1

Wóz paszowy ...jakie macie doświadczenia z tymi urządzeniami ? Jakich producentów polecacie,a jakich nie.Jakie wozy dobrze rozdrabniają bele sianokiszonki,a które dobrze mieszają?Co myślicie o wozach Sano,Metaltech,Metalfach i zachodnich producentów?Czekam na opinie i myślę ,że nie tylko ja :) i =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

u mnie w okolicy nikt nie ma takiego sprzetu troche dalej od nas gosc ma z metalfachu jezdzilismy i patrzelismy jak zie sprawoje z moich obserwacjii wynika ze pod taki paszowoz to min 80km zapomnialem ile sie tam miesci ale c-360 miala co robic jak zaladowali 3 bele i troche kiszonki gosciu mowil zeby nie niski wjazd do chlewa to by ciagal go mtz 82tsa ale nie chce mu sie robic kabrioleta podobniz duzo negatywow jest na woz paszowy sanio tak tylko slyszalem


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Ja chcę podczepić ursusa 902-76km i to powinno wystarczyć.Ale Twoim zdaniem szybko z rozdrabnianiem tych bel poradził sobie ,czy długo to trwało? Ja miałem w ubiegłym roku Sano 5 i był on stanowczo za mały .Rozdrabnianie trwało ponad pół godziny(bela była mocno zbita-prasa na wałki),ale potem wmiare szybko wymieszał.Zastanawiam sią nad wozem z Metalfachu i Metaltechu.Teraz dostałem namiary na producenta wozów z Siedlec.Cena wozu jest atrakcyjna ok.45tyś.za 8 m/3.Auto- Agro czy coś koło tego.Może ktoś ma takiego?:) i =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

ja wiem z 15-20 min.ale zeby byl chociaz do ciagnika o mocy 70 km to napewno bylo by szybciej ale rozdrobnione i wymieszane bylo bardzo dobrze dal za niego 63tys. i mowil ze tak mu sposcili 2tys no rzeczywiscie za tego z siedlec to jeszcze nie tak strasznie ale ciekawe jak konstrukcja i rozdrabnianie


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

godles5 zobacz na www. agro masz.pl gosciu ma wlasnie taki sam 11m3


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Dzięki jacek86 tak myślałem,że to jest chociaż 11 .Niedaleko mnie gościu ma taki wóz paszowy(ten z Siedlec) i muszę się tam przejechać i popytać .Może zrobię jakieś fotki do agrofoto.Myślę ,że sporo osób zainteresuje ta oferta.

A może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia odnośnie wozów i podzieli się nimi z innymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEX    1

Mam Sano10m sprawuje sie ok Jakość pasz jest bdb. wszystko zależy jak ustawisz noże boczne i co wrzucasz do środka. A do niego MTZ82 96rok (traktor wyrobiony-robi wszystko praktycznie w gospodarstwie. Skrzynia 2 razy wymieniana ) ma troche problemy z WOM-em i grzeje sie przy nim-latem 95 stopni. Ale mówią że 60-tka daje sobie przy nim radę. Sporo kosztuje ale za to jest sporo upustów na inne rzeczy z ich firmy. Więcej informacji moge podac na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

10m do C-360???u mnie koleś miał 3m z Sano ale balotów nie dawał rady ukręcić-dwa razy skrzynie zajeździł.teraz ma 5m i naprawde C-360 ma co robić...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Miałe 5m SANO na testowanie to 360-3p miało co robić.Teraz mam 8m SANO to już chodzi z większym ursusem bo do 3p zaczep górny nie pasuje, ale zetor 5245 45KM sąsiada radzi sobie lepiej z tym wozem niż 3p z 5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Od miesiąca mieszam wozem z Italmixu i jak narazie jestem bardzo z niego zadowolony.Ze względu na to,że ekipa budowlana zaczęła się pod koniec budowy ,,moczyć" i moja nowa obora jeszcze w rozsypce,mieszam w tej chwili c-360 i jest średnio,tzn.60-tka ma co robić ale nie pada przed wozem na ,,kolana".Znajomy ma Sano 8 i mówił,że jest za ciężko dla c-360 i sprzęgło daje znać o sobie.Docelowo będę mieszał  Ursusem 902 i po próbnym mieszaniu stwierdziłem,że jednak większa moc =szybsze mieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

Ja mam 5m Sano i tez sobie chwale.ciągam go zetorem 5211 i powiem nie jest tak zle.Do ciecia i mieszania wałek WOM włączam przez biegi 2 lub 3.wtedy nie trzeba kupować zadnych przekladni.plusami tych paszowozów jest prostota i co sie z tym wiąże to bezawaryjność. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

znajomemu w Taarup 612-2 Sl pękł i rozerwał sie jeden z slimaków poziomych-ale była to wada materiału poniekad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

jak wcześniej wspomniałem mieszam c-360 i podobnie jak  halun20 wpadłem na myśl żeby mieszać od skrzyni biegów i faktycznie jest o wiele lżej-dodatkowa przekładnia (koszt ok.4000 zł.)jest zbędna.Tylko ,że wolno to szło i teraz mieszam na 540 obrotów  ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

@godles5

dzie za namiar na tego producenta z siedlec...byłem u nich w firmnie...dali mi namiarn na kilku rolników wszystkim te wozy chodza OK....i ja sie zdecydowałem....obecnie mieszam c360 woz mam pojemnosc 12m3...wszystko jest ładnie wymieszane


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
Ja mam 5m Sano i tez sobie chwale.ciągam go zetorem 5211 i powiem nie jest tak zle.Do ciecia i mieszania wałek WOM włączam przez biegi 2 lub 3.wtedy nie trzeba kupować zadnych przekladni.plusami tych paszowozów jest prostota i co sie z tym wiąże to bezawaryjność. ;)

halun co mieszasz w tym wozie (co wsypujesz do skrzyni) ??, ile czasu zajmuje wymieszanie pełnego wozu ??, na ile sztuk bydła wystarcza jeden załadowany wóz ?? i czy jak jest dłuższa kiszonka to dobrze tnie ??

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

@Witek

dzięki za dzięki-fajowo ,że mogłem pomóc.Ja miałem u nich brać wóz paszowy,który zamówiłem 2 lipca .Szef miał do mnie przyjechać i niestety do tej chwili nie zjawił się!!! ???  Skoro nie zależało im na mojej kasie, pomyślałem co będzie w przypadku awarii? Dałem sobie spokój i kupiłem wóz z Italmixu od Darka Sobola.2 lata gwarancji,jakaś większa awaria i wóz zastępczy(podobno) :D

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

z tego co mowil przedstawiciel to najlepiej miesza wypelniony w 2/3.ale ja najpierw wrzucam sianokiszonke nie pocieta jakies 1000kg a pozniej 500 kg kukurydzy nie dodaje pasz tresciwych do paszowozu bo zadaje na hali udojowej.jestem mile zaskoczony.jak na maly paszowow to tnie dobrze ale przeciw noze sa lekko wysuniete.a jeden pelen paszowoz starcza dla 30 krow i 15 jalowek.nie zakupil bym paszowozu gdyby nie to ze moj wybierak sianokiszonki odmowil posluszenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam taczki jako wóz paszowy. I jak na moją chodowlę (25 sztuk) jest to dobry i wystarczający sprzęt. Spełnia on bardzo dobrze moje oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

@godles5

u mnie byli chyba 3 dni po telefonie....dwoniłem w poniedziałek a w czwartek juz byli....tak jak mówiłem dali mi namiary na ludzi którzy maja ich wozy...ogólnie wszytko jest OK


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczostek    0

Najlepsze wozy są  keenan(czy jakoś tak) belka bardzo szybko rozdrobni. Znajomy ma z italmixu 11m i miesza takim starszym zetorkiem bardzo dobrze mu to idzie. Wcześniej miał jakiś używany z poziomymi walcami to mowi ze jak było ok 800kg to U912 miał ciężko. Może ktoś wie czy jak się zrobi sianokiszonke przyczepą zbierającą z rotorem to czy można będzie ja brać frezem????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no jasne ze mozna widziałem to w niedalekm gospodarstwie w pryzmie trawa zbierana jest pottingerem europrofi a pobierana taarup'em z frezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam najlepszy i najbardziej komfortowy wóz paszowy ponieważ:

1. szybkość pracy zależy od operatora

2. jest zwinny i miejści się w nawet najmniejszych korytażach paszowych

3. a jak operator jest sprinterem strongmenem i umnie posługiwać się widłami to

szybkość pracy będzie większa od takiego dużego paszowozu

4. jest to taczka

he he he!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

tak ja kilka lat temu 8 byków taczką obrabiałem :unsure: dzięki bardzo za taki wóz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj