Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie

63 odpowiedzi na ten temat

#1 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 20:43

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie Wóz paszowy ...jakie macie doświadczenia z tymi urządzeniami ? Jakich producentów polecacie,a jakich nie.Jakie wozy dobrze rozdrabniają bele sianokiszonki,a które dobrze mieszają?Co myślicie o wozach Sano,Metaltech,Metalfach i zachodnich producentów?Czekam na opinie i myślę ,że nie tylko ja :) i =)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie Dzisiaj, 04:26
  •  

#2 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 kwiecień 2006 - 06:31

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie u mnie w okolicy nikt nie ma takiego sprzetu troche dalej od nas gosc ma z metalfachu jezdzilismy i patrzelismy jak zie sprawoje z moich obserwacjii wynika ze pod taki paszowoz to min 80km zapomnialem ile sie tam miesci ale c-360 miala co robic jak zaladowali 3 bele i troche kiszonki gosciu mowil zeby nie niski wjazd do chlewa to by ciagal go mtz 82tsa ale nie chce mu sie robic kabrioleta podobniz duzo negatywow jest na woz paszowy sanio tak tylko slyszalem
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

#3 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 18 kwiecień 2006 - 07:03

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie Ja chcę podczepić ursusa 902-76km i to powinno wystarczyć.Ale Twoim zdaniem szybko z rozdrabnianiem tych bel poradził sobie ,czy długo to trwało? Ja miałem w ubiegłym roku Sano 5 i był on stanowczo za mały .Rozdrabnianie trwało ponad pół godziny(bela była mocno zbita-prasa na wałki),ale potem wmiare szybko wymieszał.Zastanawiam sią nad wozem z Metalfachu i Metaltechu.Teraz dostałem namiary na producenta wozów z Siedlec.Cena wozu jest atrakcyjna ok.45tyś.za 8 m/3.Auto- Agro czy coś koło tego.Może ktoś ma takiego?:) i =)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 kwiecień 2006 - 07:59

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie ja wiem z 15-20 min.ale zeby byl chociaz do ciagnika o mocy 70 km to napewno bylo by szybciej ale rozdrobnione i wymieszane bylo bardzo dobrze dal za niego 63tys. i mowil ze tak mu sposcili 2tys no rzeczywiscie za tego z siedlec to jeszcze nie tak strasznie ale ciekawe jak konstrukcja i rozdrabnianie

#5 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 kwiecień 2006 - 14:32

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie godles5 zobacz na www. agro masz.pl gosciu ma wlasnie taki sam 11m3

#6 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 18 kwiecień 2006 - 17:49

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie Dzięki jacek86 tak myślałem,że to jest chociaż 11 .Niedaleko mnie gościu ma taki wóz paszowy(ten z Siedlec) i muszę się tam przejechać i popytać .Może zrobię jakieś fotki do agrofoto.Myślę ,że sporo osób zainteresuje ta oferta.
A może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia odnośnie wozów i podzieli się nimi z innymi :)

#7 Share LEX

LEX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 08:09

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie Mam Sano10m sprawuje sie ok Jakość pasz jest bdb. wszystko zależy jak ustawisz noże boczne i co wrzucasz do środka. A do niego MTZ82 96rok (traktor wyrobiony-robi wszystko praktycznie w gospodarstwie. Skrzynia 2 razy wymieniana ) ma troche problemy z WOM-em i grzeje sie przy nim-latem 95 stopni. Ale mówią że 60-tka daje sobie przy nim radę. Sporo kosztuje ale za to jest sporo upustów na inne rzeczy z ich firmy. Więcej informacji moge podac na gg

#8 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 11:09

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie 10m do C-360???u mnie koleś miał 3m z Sano ale balotów nie dawał rady ukręcić-dwa razy skrzynie zajeździł.teraz ma 5m i naprawde C-360 ma co robić...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 12:10

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie Miałe 5m SANO na testowanie to 360-3p miało co robić.Teraz mam 8m SANO to już chodzi z większym ursusem bo do 3p zaczep górny nie pasuje, ale zetor 5245 45KM sąsiada radzi sobie lepiej z tym wozem niż 3p z 5m.

#10 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 19:10

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie Od miesiąca mieszam wozem z Italmixu i jak narazie jestem bardzo z niego zadowolony.Ze względu na to,że ekipa budowlana zaczęła się pod koniec budowy ,,moczyć" i moja nowa obora jeszcze w rozsypce,mieszam w tej chwili c-360 i jest średnio,tzn.60-tka ma co robić ale nie pada przed wozem na ,,kolana".Znajomy ma Sano 8 i mówił,że jest za ciężko dla c-360 i sprzęgło daje znać o sobie.Docelowo będę mieszał  Ursusem 902 i po próbnym mieszaniu stwierdziłem,że jednak większa moc =szybsze mieszanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 10 grudzień 2006 - 12:59

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie Ja mam 5m Sano i tez sobie chwale.ciągam go zetorem 5211 i powiem nie jest tak zle.Do ciecia i mieszania wałek WOM włączam przez biegi 2 lub 3.wtedy nie trzeba kupować zadnych przekladni.plusami tych paszowozów jest prostota i co sie z tym wiąże to bezawaryjność. ;)

#12 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 10 grudzień 2006 - 13:08

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie znajomemu w Taarup 612-2 Sl pękł i rozerwał sie jeden z slimaków poziomych-ale była to wada materiału poniekad

#13 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 11 grudzień 2006 - 19:05

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie jak wcześniej wspomniałem mieszam c-360 i podobnie jak  halun20 wpadłem na myśl żeby mieszać od skrzyni biegów i faktycznie jest o wiele lżej-dodatkowa przekładnia (koszt ok.4000 zł.)jest zbędna.Tylko ,że wolno to szło i teraz mieszam na 540 obrotów  ;).

#14 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 12 grudzień 2006 - 10:08

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie @godles5
dzie za namiar na tego producenta z siedlec...byłem u nich w firmnie...dali mi namiarn na kilku rolników wszystkim te wozy chodza OK....i ja sie zdecydowałem....obecnie mieszam c360 woz mam pojemnosc 12m3...wszystko jest ładnie wymieszane
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#15 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 14:26

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie

Ja mam 5m Sano i tez sobie chwale.ciągam go zetorem 5211 i powiem nie jest tak zle.Do ciecia i mieszania wałek WOM włączam przez biegi 2 lub 3.wtedy nie trzeba kupować zadnych przekladni.plusami tych paszowozów jest prostota i co sie z tym wiąże to bezawaryjność. ;)

halun co mieszasz w tym wozie (co wsypujesz do skrzyni) ??, ile czasu zajmuje wymieszanie pełnego wozu ??, na ile sztuk bydła wystarcza jeden załadowany wóz ?? i czy jak jest dłuższa kiszonka to dobrze tnie ??
dzięki

#16 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 20:33

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie @Witek
dzięki za dzięki-fajowo ,że mogłem pomóc.Ja miałem u nich brać wóz paszowy,który zamówiłem 2 lipca .Szef miał do mnie przyjechać i niestety do tej chwili nie zjawił się!!! ???  Skoro nie zależało im na mojej kasie, pomyślałem co będzie w przypadku awarii? Dałem sobie spokój i kupiłem wóz z Italmixu od Darka Sobola.2 lata gwarancji,jakaś większa awaria i wóz zastępczy(podobno) :D
Pozdro

#17 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 16 grudzień 2006 - 22:12

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie z tego co mowil przedstawiciel to najlepiej miesza wypelniony w 2/3.ale ja najpierw wrzucam sianokiszonke nie pocieta jakies 1000kg a pozniej 500 kg kukurydzy nie dodaje pasz tresciwych do paszowozu bo zadaje na hali udojowej.jestem mile zaskoczony.jak na maly paszowow to tnie dobrze ale przeciw noze sa lekko wysuniete.a jeden pelen paszowoz starcza dla 30 krow i 15 jalowek.nie zakupil bym paszowozu gdyby nie to ze moj wybierak sianokiszonki odmowil posluszenstwa

#18 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 17 grudzień 2006 - 00:39

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie Ja używam taczki jako wóz paszowy. I jak na moją chodowlę (25 sztuk) jest to dobry i wystarczający sprzęt. Spełnia on bardzo dobrze moje oczekiwania.

#19 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 17 grudzień 2006 - 14:29

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie @godles5
u mnie byli chyba 3 dni po telefonie....dwoniłem w poniedziałek a w czwartek juz byli....tak jak mówiłem dali mi namiary na ludzi którzy maja ich wozy...ogólnie wszytko jest OK
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szczostek

szczostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 14:56

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie Najlepsze wozy są  keenan(czy jakoś tak) belka bardzo szybko rozdrobni. Znajomy ma z italmixu 11m i miesza takim starszym zetorkiem bardzo dobrze mu to idzie. Wcześniej miał jakiś używany z poziomymi walcami to mowi ze jak było ok 800kg to U912 miał ciężko. Może ktoś wie czy jak się zrobi sianokiszonke przyczepą zbierającą z rotorem to czy można będzie ja brać frezem????????

Dodaj odpowiedź