Zaloguj się, aby obserwować  
ReV

Mały kombajn na 12ha

Polecane posty

ReV    0

Witam. Po obecnych żniwach chciałbym kupić jakiś mały kombajn (heder 3-4m) na 12ha. Co raz gorzej ze zdrowiem i nie będę już kosił po zarobkach więc bizon pójdzie na sprzedaż, a chciałbym coś mniejszego tylko dla siebie. Cena kombajnu jaka mnie interesuje to coś w granicach ~20tyś zł. Kombajn musi być niedrogi w utrzymaniu, mieć sieczkarnię i dobrze by było gdyby miał kabinę. Jakie modele polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja polecam volvo s830 ale także dobrym rozwiązaniem jest wersja activ które mają większe zbiorniki na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

Myślę że dobry bedzie Claas Mercator 50


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

lepiej zostać przy bizonie. Odpuścić usługi i to wszystko.

 

części tanie dostępne a kupisz coś mniejszego to nie wiadomo jak z serwisem itp...

Edytowano przez Ramzes009

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zostaw sobie bizona przynajmniej wiesz co masz a tak kupisz stare G i będziesz ładował w niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dokładnie masz bizona i wiesz czego po nim się spodziewać. Tak to nigdy nie wiadomo na co się trafi. Taki areał bizonem też można spokojnie kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Bizon nie jest zły, jak ma kabinę, to nie trzeba lepiej. Za 20 tys wybór jest niewielki, zwłaszcza z kabiną.

Moge polecić Claas Consul, albo Dominator 48, ale zakup takiego modelu z kabiną będzie problemem.

New Holland Clayson - ale to będą starocie, które sypią sie podobnie jak Bizon.

Nie wiem, w jakim stanie masz tego swojego Bizona, ale może lepiej zainwestowac w niego kilka złotych i "wiesz, co masz" jak radzą koledzy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

30 tys i masz Fahra 1002 - ładna zgrabna maszyna ale niestety musisz 10 tys dołożyć. Jeśli nie masz więcej niż 20 tys a bizon przyzwoity to zostań przy swojej maszynie. Jeśli jednak czeka Cię remont generalny to opchnij złoma i kup Fahra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Mogę polecić Claas Consul:-) Użytkuję od 13 lat na 20-stu kilku ha i poważniejszych awarii nie było, odpukać:-) Niestety nie posiada on kabiny, choć zdarzały sie takie egzemplarze, ale za to ma bardzo dobry dostęp do silnika ( jest z boku ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dokładnie masz bizona i wiesz czego po nim się spodziewać. Tak to nigdy nie wiadomo na co się trafi. Taki areał bizonem też można spokojnie kosić.

Zgadzam się z tym w 100%, przy tym areale zamiana sprawdzonego Bizona na cokolwiek za sumę do 20 tyś. to nonsens. Zamienił stryjek laseczkę na kijek...

Zdrowie nie pozwala kosić "dużym" kombajnem ale pozwala na grzebanie przy innym żeby go na początku do ładu doprowadzić ?? Przecież za te pieniądze to będzie tylko innego typu 30-sto letnia maszyna ,,,

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

A gdzie tu sens zmiany kombajnu przy 12 hektarach. Masz bizona to i tak za dużo jak na taki areał. Kupisz inny kombajn to koszty remontu poszczególnych rzeczy może być gwoździem do przykładowej trumny. Dopracuj swój kombajn i po sprawie a jak się trafi dodatkowe koszenie na zarobek to tylko się cieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja to w ogóle nie rozumiem takiego podejścia, kolego ReV, skoro jesteś już w tym wieku, że jazda kombajnem jest dla Ciebie uciążliwa, to domniemam że masz tą maszynę długo i znasz w niej każdą śrubkę. Szkoda się pozbywać sprawdzonego sprzętu, jak nie dajesz rady sam to posadź kogoś na kombajn, wykosi u Ciebie, pojedzie na zarobek, trochę mniej będzie za sezon ale nie będziesz musiał kombinować. Jak zmienisz kombajn to w koszta się wpędzisz i z usług zrezygnujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj