TraktorRider2

Kurs kwalifikacyjny - rolnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś może wie gdzie w województwie Warmińsko - Mazurskim organizowane są takie szkolenia? Najlepiej jeśli były by w okolicach Węgorzewa, Giżycka, Kętrzyna. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nauka zawodu jest realizowana w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego.

Wiadomości ogólne:

Zawód: Rolnik 613003

Kwalifikacje: R.3. Prowadzenie produkcji rolniczej

• Aby brać udział w kursie i uzyskać zaświadczenie o ukończeniu kursu i świadectwo z kwalifikacji wystarczy mieć ukończone gimnazjum lub ośmioletnią szkołę podstawową

• Aby uzyskać tytuł zawodowy należy mieć ukończoną minimum zasadniczą szkołę zawodową lub kurs kompetencji ogólnych na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej

Słuchacz po uzupełnieniu kwalifikacji jeszcze o R.6. oraz wykształcenia średniego, może uzyskać tytuł Technik agrobiznesu, a po uzupełnieniu kwalifikacji jeszcze o R.16. oraz wykształcenia średniego, może uzyskać tytuł Technik rolnik.

Nauka trwa 1,5 roku, tj. 3 semestry. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym lub stacjonarnym

Warunki rekrutacji

 

Do zadań zawodowych rolnika należą prace związane z hodowlą roślin, nasiennictwem oraz produkcją roślin w gospodarstwach rolnych. Rolnik organizuje i nadzoruje prace związanych z chowem, pielęgnowaniem i żywieniem zwierząt gospodarskich.

Praca: gospodarstwa rolne."

Na temat właśnie AP Edukacja Olsztyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

Witam

 

Zrobił ktoś może zdjęcia testu na kwalifikacje R3 z 08.01.2015r?

na stronie CKE nie udostępniają...

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

no właśnie mi też by się zdały bo bym zobaczył co źle zrobiłem, ja sobie odpowiedzi tylko spisałem to mi 75% wyszło bo 10 błędów miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

R3 jest smiesznie prosty, nie wspominajac o praktycznym

ja robilem w okolicach warszawy i mielismy 3 zadania, ciezko bylo tego nie zaliczyc.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spike98    1

Witam, mam dwa pytanka?
I - Wie ktoś gdzie odbywają się kursy na Podkarpaciu najlepiej w okolicach Sanoka?
II - Jaki kierunek polecacie Rolnik czy Mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych <- po tym kierunku też można mieć własne gospodarstwo?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolkak    0

R3 jest smiesznie prosty, nie wspominajac o praktycznym

ja robilem w okolicach warszawy i mielismy 3 zadania, ciezko bylo tego nie zaliczyc.

 

A gdzie robiłeś jeśli można wiedzieć? :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

lolkak chyba w tym manager, na ul stanow zjednoczonych


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Mam pytanie odnośnie tego Kurs kwalifikacyjny R3
„Prowadzenie produkcji rolniczej"

Czy mając zaliczony ten kurs oraz wykształcenie podstawowe to ten kurs zalicza sie jako szkoła zawodowa a dokładniej czy podpina sie to pod rolnika indywidualnego ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa29    2

to jest tak że otrzymujesz tytuł rolnika i jesteś już rolnikiem wedle prawa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Ap Edukacja w Poznaniu zaprasza do zapisow na Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy w zakresie kwalifikacji r3 ale takze jako technika rolnika.

Wiecej informacji mozna uzyskac na stronie Internetowej. www.apedukacja.pl l, pod adresem mailowym poznan@apedukacja.pl lub telefonicznie: 61 851 32 18 lub bezposrednio w sekretariacie ul. Półwiejska 9/6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmichall190    0

Witam mam takie pytanie otóż moi rodzice posiadają gospodarstwo rolne i ja im pomagam je prowadzić (mam 16 lat) czy jest możliwość po gimnazjum isć na kurs kwalifiakcyjny ? czemu odrazu na kurs  a nie do szkoły średniej bo tata  trochę choruje( kręgosłup ) a mama sama i ma wszystko robić i ja pomagam dużo  można takie coś załatwić tak a nie przez szkoły srednie? pomóżcie bo to ważne

 

Edytowano przez mmichall190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Po gimnazjum można iśç na R 03. Można uczyć się przez Internet i jechać tylko na egzamin.
Po gimnazjum można iśç na R 03. Można uczyć się przez Internet i jechać tylko na egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmichall190    0

a po tym przepisali by mi gospodarstwo po tym kursie? i czy dadzą mi pieniądze młody rolnik?

 

Edytowano przez mmichall190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

a po tym przepisali by mi gospodarstwo po tym kursie? i czy dadzą mi pieniądze młody rolnik?

Czy Ci rodzice gospodarstwo przepiszą to my nie wiemy :D ale w świetle prawa jesteś rolnikiem, także problemów nie będzie z przepisem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shelby86    1

Podepne się pod temat... Mianowicie wyczytałem że po 5 letnim stażu pracy na gospodarstwie rolnym posiada się kwalifikacje rolnicze.. Ja obecnie pracuje 7 rok- co prawda w Niemczech, do tego od 25 lat jestem zameldowany na gospodarstwie rolnym u  swojego Taty. Pytanie czy należą mi się te kwalifikacje-i co zrobić by uzyskać jakiś dokument potwierdzający je. Proszę pomóżcie bo jeśli nie to chcę zapisać się na kurs R3 a mam na to tylko 2 dni!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

5 letni staż pracy w gospodarstwie można potwierdzić zaświadczeniem o ubezpieczeniu w KRUSie jako rolnik lub jako domownik. co do pracy w Niemczech masz na to jakiś papier? umowę o pracę? jest jeszcze jedna opcja, dość kosztowna ale najłatwiejsza. spróbuj wykupić ubezpieczenie w krusie na 5 lat wstecz. wyjdzie dość sporo bo prawie 9 tys wg tego co sobie tu liczę... taniej zapisać się chyba na R03 najlepiej też jakiś płatny w prywatnej szkole. szybko (u mnie trwało to ok roku, 2 weekendy w miesiącu) ze zdaniem nie będzie problemu. koszt takiego szybkiego kursu to ok 4 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

A no to pierdziele, że sam dostałem kiedyś taką propozycję, z której oczywiście nie skorzystałem i poszedłem na kurs R03. nie wiem czy to legalne ani jak to działa ale jak zapłacisz to wystawią ci zaświadczenie o okresie ubezpieczenia czyli to o co kolega Shelby86 pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj