Zaloguj się, aby obserwować  
Peron

przekładnia kątowa z zbiorniku Dominator 98

Polecane posty

Peron    369

Witam

 

Mam taki problem: średnio co dwa lata muszę wyciągać tą przekładnię (jest za przenośnikiem zbożowy, napędza ślimak w zbiorniku) i regnerować, bo mi się rozsypuje, tzn. siadają łożyska, tryby. Smaruje to co jakiś czas, ale po smarze zostaje tylko coś w rodzaju zbitego popiołu. Moje pytanie jest takie: co jest przyczyną??? Bo już nie mam na to koncepcji.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

A jakie łożyska montujesz ?

Łożyska powinny być z luzem C3 i tak samo koła powinny zazębiać się swobodnie.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

zwykłe łożyska montuje, ale chyba to się dzieje od tego, że się tam syf dostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

mi to raz padlo, to w srodku byla tak jakby maka :D ale u mnie nie bylo kalamitki, to zrobilem teraz to smaruje i chodzi ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie łożyska montujesz ?

Łożyska powinny być z luzem C3 i tak samo koła powinny zazębiać się swobodnie.

 

 

C3 to łożyska wysokoobrotowe.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/sprzedam-przekladnie-do-poznaniaka-CID757-IDxbWNh.html?ref%5B0%5D%5Bpath%5D%5B0%5D=490462859&ref%5B0%5D%5Bajax%5D=1&ref%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B0%5D%5Bmethod%5D=details
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Gość
      Przez Gość
      Witam was serdecznie. Potrzebuję pomocy. Chciałem wymienić płyn chłodniczy w dominatorze 76 z silnikiem Mercedesa. Z chłodnicy spuściłem ok 10l. Ale śruba w silniku do spuszczania jest nie do ruszenia. Okrągła, pozbijana przecinakiem itd. W związku z tym, czy jest jakieś inne miejsce, żeby ten płyn z bloku spuścić? Nie wiem, jaki to płyn, jaki rodzaj. Wiem tylko, że jest gęsty, zielono niebieski, i na przeglądach nie mógł odczytać go refraktometrem. Inne bez problemu, a przy tym mówi, że wogóle nic nie widzi. Czy można go zmieszać w ciemno z jakimś innym koncentratem? Nie zważy się, czy coś? 
    • Przez dawid34435
      witam mam zamiar kupić claas dominator 96 hydro i nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie i jakie są wady i zalety tego kombajnu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj