yogi

Ciśnienie oleju

Polecane posty

jonek98    2647

mój 3p jakieś 250 mth po remoncie na rozgrzanym ma jakieś 3.5 na wolnych i koło 5 na wysokich obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251
2 godziny temu, jonek98 napisał:

mój 3p jakieś 250 mth po remoncie na rozgrzanym ma jakieś 3.5 na wolnych i koło 5 na wysokich obrotach

ile remont 3p ? jakiś kumaty gośc robił? na jakich częściach?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

znaczy to to był taki remont częściowy,bo dostał nowe tłoki,wal został,tylko nowy blok poszedł,bo na starym ciągle dmuchał upg,mimo iż wcale ciężko nie robił.Ile było z tym składaniem przebojów,to by książkę można napisać.Glowica też po obróbce.Mechanik dużo nie wziął bo około 1000 złotych,ale już parę razy robił,także można powiedzieć znajomy.A za części to już nie pamiętam bym musiał zerknąć na paragony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    104
Dnia 2.09.2023 o 12:21, Rafał2222 napisał:

Dzień dobry. Nurtuje mnie jedna rzecz czy na rozgrzanym silniku, wolnych obrotach mój Zetor 5011 ma ciśnienie 3 a na wysokich 7.5(1800~1900) Czy na takim czymś można jeździć? 

To na nominalnych 2200 ma   ile, 10 bar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał2222    2

Pod 8 przy takich obrotach, ale ja na  takich wysokich obrotach staram sie nie używać, bo to jest niezdrowe dla silnika dawać mu pod kreskę według mnie. Max daję mu 1900 i ma te 7.5 dziś mu zmienię czujnik jak gdzieś dostanę może on przekłamuje a jak nie to mu ujmę jedną miedzianą podkładkę ta co jest koło filtrów i zobaczymy co pokaże. Czy spadnie do zera czy się coś ureguluję.  Co nie oznacza że pod kreskę nie dostaje jak trzeba to trzeba.

Edytowano przez Rafał2222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Cumins
      Witam wszystkich , jestem posiadaczem ciągnika case 1055 silnik d358 , ostatnio  gdy odkręciłem bagnet od oleju zaczeła wylewac się z niego spora ilość wody , dodam że dzieje się to tylko wtedy gdy postoi dłuzszy czas , w czasie sezonu gdy pracuje dzień w dzień nie zaobserowałem takich objawów . Jaka może być przyczyna tak dużej ilości wody w oleju podczas postoju ? Z góry bardzo dziękuję 😉
    • Przez Polacek
      Witam,

      Zeby wymienić pompe oleju muszę odjechać przodem, czy jest to konieczne ? Czy wystarczy zdemontować zbiornik paliwa ? Sprawdzę luz na pompie odkręcając miskę oleju ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj