Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka najlepsza rasa na opasy

79 odpowiedzi na ten temat

#21 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:21

Jaka najlepsza rasa na opasy Mam do was takie pytanie po czym poznajecie ze dany cielak bedzie ladnym byczkiem miesnym lub mm np, takie wasze sposoby zeby sobie nie kupic np ladnie odpojonego hf. Wiadomo jak to jest z paszportami w niektorych przypadkach :/ . Wiem glupie pytanie moze ale tak z ciekawosci. Malo doswiadczeni w zakupie cielat (jak ja) maja czasem z tym problemy. Z gory dzieki za jakie kolwiek zainteresowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka najlepsza rasa na opasy Dzisiaj, 15:49
  •  

#22 Share Lukasz-ursus-1998

Lukasz-ursus-1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 17:04

Witam mam zamiar zakupić 3-4byczki myślałem nad simentalem lub limuse byczki miały by stać w oborze wolnostanowiskowej polecicie mi jakąś rasę bydła spokojną i która przybiera dobrze na wadze

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 17 grudzień 2014 - 10:54.

#23 Share SallidasMtzBelarus

SallidasMtzBelarus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, mechanika

Napisany 10 grudzień 2014 - 17:57

Swego czasu posiadałem kilkanaście sztuk bydła i mój osobisty wniosek jest taki iż lepsze wydawały mi się simentale. tak jak by lepiej przyrastały. ale to taki mój mały osobisty wniosek :P. lepiej jak by ci coś konkretnego jakiś hodowca z prawdziwego zdarzenia powiedział :D

#24 Share Lukasz-ursus-1998

Lukasz-ursus-1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 18:52

Jaka najlepsza rasa na opasy Hodowca który ma 100 sztuk bydła poleca mi HF sam chodowałem HF ale mi się one za bardzo nie widzą

#25 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 10 grudzień 2014 - 18:54

Jaka najlepsza rasa na opasy A jak uzasadnia Ci swoją poradę?

#26 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 19:06

Wszystko zalezy od kasy jaka chcesz zainwestowac. H-fy sa tanie w zakupie ale i tanie gdy sprzedajesz, czasami h-f zje wiecej niz wezmiesz za niego ;P ale osobiscie tylko jeden taki przypadek mialem. Albo czystorasowe- jak masz sporo kasy do zainwestowania lub mieszance. Wszystko zalezy od funduszy ;] 

#27 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 19:28

Dobrze mówisz, jeszcze jedną kwestią, którą warto poruszyć jest dostęp do cieląt określonych ras. Co z tego, że ktoś poleci blondy czy bbb jak nie będzie miał do nich dostępu.

#28 Share Lukasz-ursus-1998

Lukasz-ursus-1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 19:54

hf polcił mi bo niska cena zakupy  do simentali i limuse mam dostęp od ręki tylko chce spokojną rasę bydła

#29 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 10 grudzień 2014 - 19:58

Simentale rzeczywiście mają dobre przyrosty, cieląt ras mięsnych raczej nie kupisz bo one zostają przy matkach, więc w grę wchodzą raczej mieszańce z rasami mięsnymi. Krzyżówki towarowe są dobre. Wszystko jest kwestią funduszy i dostępu do dobrze odpojonych siarą cieląt.

#30 Share Lukasz-ursus-1998

Lukasz-ursus-1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 20:01

cena od 900-1400zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kb4512

kb4512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne, system android

Napisany 12 grudzień 2014 - 20:01

Jak masz możliwość kupienia mięsnych w okolicy to się nawet nie zastanawiaj tylko z ceną się targuj, ja za mieszańce an, ho, ch płacę od 300 do 500 zł za cielaki od dwóch tygodni do miesiąca. Opasając hf trzeba trzymać je dwa lata bo inaczej to skóra i kości Ps. mieszańce ładniej w oborze się prezentują niż hf

#32 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 20:05

Tylko, że są regiony gdzie można pomarzyć o takich cenach. W mojej okolicy mieszańce 2 tygodniowe to minimum 800zł. Za 500 to jałóweczka hf a jak się uda to ncb się trafi

#33 Share kb4512

kb4512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne, system android

Napisany 12 grudzień 2014 - 23:09

Wiem, że ceny są w mojej okolicy atrakcyjne bo jak czytam na forum ile ludzie muszą płacić to aż ich szkoda, u mnie za to ciężko trafić fajnego mieszańca, sam mam ncb i mieszańce z angusem

#34 Share Dawidk21

Dawidk21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 17:17

My utrzymujemy simentale i hf to jest bardzo duża różnica w przyrostach na korzyść simentali. Simentale z tego co słyszałem to po około 1100-1200 za ciele do 100kg.

#35 Share Lukasz-ursus-1998

Lukasz-ursus-1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 17:11

Jaka najlepsza rasa na opasy Witam jaką rasę polecacie na wolnym wypasie w zagrodzie ³-⁴ sztuki żeby się nie tłukły

#36 Share Salers15

Salers15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne i ras prymitywnych, muzyka klubowa, maluję też pastelami... :)

Napisany 06 styczeń 2015 - 21:58

Jaka najlepsza rasa na opasy Petryk, ja mam Salersy i złośliwym nigdy bym ich nie nazwał a świetnie nadają się nawet na najgorsze pastwiska i są jedną z najodpowiedniejszych ras europejskich... są dużo spokojniejsze od Limousine czy Angus...

#37 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, Inseminacja, Weterynaria, Festiwale muzyczne, Sport, Turystyka, Fotografia

Napisany 06 styczeń 2015 - 22:34

Petryk, ja mam Salersy i złośliwym nigdy bym ich nie nazwał a świetnie nadają się nawet na najgorsze pastwiska i są jedną z najodpowiedniejszych ras europejskich... są dużo spokojniejsze od Limousine czy Angus...

Bardzo możliwe :) Nie miałem z nimi w ogóle do czynienia oko w oko, także jak już wspomniałem wcześniej - zasłyszałem taką opinię od głównego przedstawiciela handlowego na Polskę z firmy PH Konrad (swoją drogą sami mają ich nasienie w ofercie), a więc myślę, że masz rację - wszak spotykasz się z nimi na co dzień :) Z własnej praktyki mogę mówić o RE, NRF, MO, NO, SM, RW i HF - te w większych lub mniejszych krzyżówkach mam każdego dnia :D

Edytowany przez Petryk, 06 styczeń 2015 - 22:36.

#38 Share Salers15

Salers15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne i ras prymitywnych, muzyka klubowa, maluję też pastelami... :)

Napisany 06 styczeń 2015 - 22:40

Jaka najlepsza rasa na opasy RE i NO nie kojarzę ale z resztą miałem też doświadczenie, przed Salersami hodowałem mleczne i często krzyżowałem tymi rasami...

#39 Share temper

temper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, hodowla bydła

Napisany 12 styczeń 2015 - 21:01

Mam pytanie mieliście może krzyżówki z rasą  blonde aquitaine? Moim zdaniem najlepsze są krzyżówki z simentalem mięsnym. Mam teraz też z bbb ale za wcześnie żeby jeszcze coś powiedzieć oprócz tego że jest bardzo spokojny :) . Mam obecnie jałóweczkę krzyżówkę sm x lm (cała czerwona) na sprzedaż także jak kogoś interesuje zapraszam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 23:00

Mam pytanie mieliście może krzyżówki z rasą  blonde aquitaine? Moim zdaniem najlepsze są krzyżówki z simentalem mięsnym. Mam teraz też z bbb ale za wcześnie żeby jeszcze coś powiedzieć oprócz tego że jest bardzo spokojny :) . Mam obecnie jałóweczkę krzyżówkę sm x lm (cała czerwona) na sprzedaż także jak kogoś interesuje zapraszam :)

Ja mam pierwszego cielaka od krowy LM pokrytej Blonde d'Aquitaine. Jałoszka ma dopiero 3 tygodnie, ma super wigor i wygląda mega fajnie, super umięśniony tył i plecy, przy okazji zrobię zdjęcie. Ojciec to ten byk: http://www.sexygen.c...005.2468.9042.7

Największy plus jednak to łatwe wycielenie, poprzednio po kryciu LM ledwie udało nam się wyciągnąć cielaka, tym razem wycieliła się bez żadnej pomocy w 15 minut, po kolejnych 15 cielak już wstał i ssał :)

Oglądałem stado w którym krzyżowali blondy z simami - bardzo dobra krzyżówka towarowa, duża rama sima + umięśnienie i lekkie kości blonda. Właściciel twierdzi że w 24 osiągają do 1000kg wagi żywej / 600kg poubojowo nawet. Patrząc na nie trudno było nie wierzyć :)