plochy2

Z056 Super vs Z058 Rekord Różnice + co wybrać.

Polecane posty

plochy2    0

Witam! Przymierzam się do kupna kombajnu. Maszyna by pracowała na 15ha z czego młóciłby około 8ha + ew. usługi. Na wydanie mam około 40k zł. Wybór padał na supra jakiegoś 92r kabina sieczkarnia itp. Warto zawracać sobie głowe rekordem? Czym one się wgl różnią? Co z podobieństwem części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek308    35

Ja bym polecał rekorda ze względu na skrzynię super ogólnie jest świetny kombajn ale skrzynia :( w tamtym roku wujkowi sie noga ze sprzęgła ześlizgneła jak przy zawracaniu cofał i cały tryb od wstecznego sie opierdzielił i roboty było od groma. Zaś rekord ma już inne rozwiązanie skrzyni ma zwolnice, a nie od razu pół oś (też miałem z tym problem parę lat temu urwała mi sie jedna i trzeba było robić)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Nie wiem czy takiego tematu już gdzieś nie było.

A co do kombajnu to gdybym ja miał kupować kombajn na taki areał to wybrał bym supra chociaż by na niższe koszty eksploatacji bo rekord wiadomo swoje lubi z baku pociągnąć.

Kolejną rzeczą,która przemawia za suprem jest Twój budżet bo za 40 tys. trudno będzie kupić rekorda w dobrym stanie a supra z 88-90r byś wyrwał w miarę ładnego i jeszcze by ci zostało coś kasy na jakieś naprawy płyny itd.


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plochy2    0

W okolicy mam supra 91r 1330mth kabina sieczarnia i ogolnie zadbany za 36k zł. Rekorda dałoby sie załatwić za 45k zł w takim samym stanie ale to juz trzebaby lawetke łatwić :P Wybór raczej padnie na supra no chyba że coś naprawde fajnego znajde jeszcze. A jest sens brać coś zagranicznego? Mieszkam w środkowej Polsce, Kujawy powiat Radziejowski (jeśli to może pomóc) Jeśli tak to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Jak dobry sprzęt z tego Supra to ja bym go przejrzał z jakimś doświadczonym kombajnistą albo mechanikiem i jeśli było by wszystko ok to próbowałbym jeszcze zbijać z ceny. Za pozostałe pieniądze z tych 40 tys. mógłbyś go jeszcze po dopieszczać lub zostawić kasę na wypadek jakby coś w żniwa walnęło. Części do tych bizonów też drogie nie są i raczej łatwo dostępne więc to kolejny punkt dla bizona. A z zagranicznych za 40 tys. podejrzewam że wyrwał byś w miarę dobrego Fortschritta E-514 wydajnością można go porównywać do Rekorda tylko jak np. w mojej okolicy z częściami do tych kombajnów są problemy. Tak więc jeśli wolał byś coś zagranicznego najpierw popatrz czy masz w okolicy części zamienne dostępne od ręki a potem rozglądaj się za kombajnem .


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plochy2    0

Forszai nie wchodzi w gre :P Będzie pewnie superek tylko teraz szukać jakiejś igiełki :D Po kupnie pewnie wprowadze w nim szereg modyfikacji ale to przyszłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Tak jak było mówione jak dla mnie różnić miedzy jednym a drugim prawie nie ma bo oprócz przeniesienia napętu to rekord ma chyba o kilka cm dłuższe klawisze. Jednak w 056 mamy łatwiejszy dostęp do chodnicy a jak wiemy w początkowych wypustach 058 były montowane chłodnice takie jak w 056. Zmieniono również chłodnicę oleju w mniejszym mamy chłodzenie powietrzem a w dużym wodą.

 

Jednego i drugiego trzeba codziennie "dmuchać" jak ja to określam tylko że w rekordzie jest ten wielki ciężki bęben.... Którym przy wyciąganiu można chłodnicę rozwalić. Codzienne czyszczenie chłodnicy nie gwarantuje nam tego że olej nie będzie się przegrzewał mimo że woda trzyma temperaturę.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Trzeba mieć super zręczność aby tym bębnem chłodnicę rozwalić, wyjmowałem przez 20 lat i chłodnicy nic się nie stało. Nie zapominajcie o rurze hydraulicznej.

 

Dziś mam tak to rozwiązane : http://www.agrofoto....y-bizon-rekord/

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tak jak było mówione jak dla mnie różnić miedzy jednym a drugim prawie nie ma bo oprócz przeniesienia napętu to rekord ma chyba o kilka cm dłuższe klawisze. Jednak w 056 mamy łatwiejszy dostęp do chodnicy a jak wiemy w początkowych wypustach 058 były montowane chłodnice takie jak w 056. Zmieniono również chłodnicę oleju w mniejszym mamy chłodzenie powietrzem a w dużym wodą.

 

Jednego i drugiego trzeba codziennie "dmuchać" jak ja to określam tylko że w rekordzie jest ten wielki ciężki bęben.... Którym przy wyciąganiu można chłodnicę rozwalić. Codzienne czyszczenie chłodnicy nie gwarantuje nam tego że olej nie będzie się przegrzewał mimo że woda trzyma temperaturę.

 

Jak bęben jest szczelny to nic nie trzeba dmuchać a jak już zaciąga plewy to trzeba go wymienić na osłonę taką jaka jest dostępna na allegro i problem zatkanej chłodnicy znika. Już 200mth jeżdżę bez czyszczenia chłodnicy, temp 80stC.

Rekord różni się szczegółami ale zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Większy zbiornik ziarna, rura otwierana hydraulicznie, większe koła, dłuższe wytrząsacze, seryjnie montowana kabina, bezawaryjna skrzynie biegów i przednia oś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zazwyczaj czyściłem tylko bęben z plew, chłodnica była czysta pomijając oczywiście pył który wydmuchiwałem sprężarką co rano.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam!Bardzo proszę fachowej odpowiedzi,dlaczego dźwięk silnika w obu kombajnach brzmi zupełnie inaczej(na korzyść Supra)skoro teoretycznie oba silniki są te same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Teoretycznie może i tak tylko nie zapominajmy że Rekord ma TURBO.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale w tym odnośniku http://www.konedata.net/bizonZ040.htm,zawarta informacja wskazuje na zupełną różnorodność silników.Proszę o fachowe uzasadnienie :(.Jest to ten sam silnik,czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te informacje są ze sobą sprzeczne.Ja nie chcę odnośników do neta,bo sam je już wszystkie przeszukałem.Bardzo proszę o fachową wypowiedź kogoś kto ma bezpośrednią styczność z tą sytuacją.Czy Record ma silnik SW-400 r3,czy

6CT107.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Totalne herezje..

Przecież w tabeli z poprzedniego odnośnika jest uwzględniony Rekord i szczegółowe oznaczenie silnika... 6CT107 w każdej instrukcji do rekorda to jest..

Edytowano przez LOST

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Przymierzamam sie do zakupu Bizonka i myśle o rekordzie za ok 40 k. Proszę o podpowiedz czy Rekord od Supra zrobi wiecej? ma mocniejszy silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wspominali, Rekord ma lepiej rozwiązany układ przeniesienia napędu, oczywiście, były supry z ostatnich lat produkcji na, jak to nazywano, podwoziu rekorda, ale trafić taki model jest niezwykle ciężko, raz czy dwa widziałem taki na allegro, ale cena była bardzo wysoka, ok 70 tysi, choć kombajn był bardzo zadbany. Za te pieniądze można jednak już wyrwać niebieskiego rekorda z dużą chłdnicą, i  nie wiesz, co to grzanie się maszyny... Słowem, polecam supra, takie niedogodności jak hydrauliczna rura to akurat pikuś, problemem może być bardziej skrzynia, szczególnie przy pracy na terenach górzystych, gdzie nie wytrzymują półosie. Posiadamy w gospodarstwie dwa modele 56 i nie widzę potrzeby wymieniać ich na rekorda, który wg mnie wiele nie przewyższa wydajnością supra, lubi się przegrzewać, ma jednak sto razy lepszą skrzynię biegów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Tak tak to wiem, osobiście jeżdże NEW HOLLAND clayson 140 wierna kopia Bizona Z050 5 wytsasaczy i szerokosc koszenie 4,56m.

Chciałbym się dowiedziec jaka jest różnica w ha/h w takim samym zbożu. Doczyatałem gdzieś iż rekord więcej spali na h .

Sporo robie na usługach i interesuje mnie czy rekordem będę mógł wiecej brać na godzinke (u mnie taki jest system rozliczania się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam Rekorda i powiem tak że odnośnie wydajności to może jakaś minimalna różnica jest ale jako za duży plus uważam zbiornik 2,8 t, spalania nie sprawdzam leje do pełna i do przodu, silnik mocniejszy co przydaje się przy szarpaczu słomy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał11    3

Witam, posiadam takie pytanie jestem zaintereaowany kupnem bizona i chce się dowiedzieć czy bizon rekord z 1988 ma dłuższą gardziel od bizona super również z 1988 r. I czy jest jakas różnica. Z góry dziękuję za odpowiedz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez szymczak
      Witam. Wyjmował ktoś z siewnika Amazone D8 wałek wysiewający? Ja próbowałem, ale jedna z tulejek z prawej strony przy skrzyni przekładniowej nie chce się przesunąć na wałku (tak jakby brakowało miejsca). Brakuje mi 0,5 cm...  przez to wałek nie może pójść w górę. Najdziwniejsze jest to, że według katalogu powinna znajdować się tam krótka tulejka blokowana na dwie śrubki, którą po odkręceniu przesuwa się w bok. Ja natomiast mam tam jakąś przekładnię redukcyjną, według katalogu zakupioną chyba opcjonalnie. Tulejka która mi przeszkadza jest częścią tej przekładni, jest chyba mosiężna, kołkowana na kołek sprężysty.  Pozostaje mi poluzować wszystkie rolki wysiewające i cały wałek wtedy przesunąć kawałek w lewo, ale wydaje mi się to zbyt skomplikowane jak na tą czynność... Proszę o pomoc kogoś zorientowanego
    • Przez Adam1978
      Witam
      proszę o porównanie JD serii 6x20 i 6x30 plusy i minusy, wady, różnice
    • Przez ziom5588
      Witam forumowiczów mam do was pytanie czy ktoś posiada instrukcję obsługi do prasy Carraro Rekord papierową lub w pdf , za pomoc bym był wdzięczny..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj