Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekord bardzo dymi

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 16 lipiec 2014 - 06:33

Rekord bardzo dymi Witam mam problem z bizonem Z058 który po pierwszym odpaleniu po zimie zaczął bardzo dymić na czarno co mu się nigdy nie zdarzało. Regulowałem zapłon tymi dwoma śrubkami lecz nadal dymi tyle że na biało lub szaro lub czarno. Do tego słychać klekot pod pokrywą zaworów gdy dymi na czarno. Nigdy nie puszcza niebieskiego dymu co mnie dziwi. Silnik nie bierze oleju i jest w dobrej kondycji. Jak dokładnie wyregulować ustawienie zapłonu? Czy to może być wina źle ustawionych zaworów?
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Bizon Z056

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 38000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Kombajn Bizon ZO-56 , silnik po remoncie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 17500.00 PLN
  • 18 cze 2017
Bizon Super Z056

• 60000.00 PLN
  • 20 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rekord bardzo dymi Dzisiaj, 14:38
  •  

#2 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 06:42

Rekord bardzo dymi sprawdź jeszcze filtr powietrza.
I jeszcze możesz zajrzeć do wtrysków.
Ewentualnie do świecy żarowej/ płomieniowej o ile jest bo też może puszczać paliwo

#3 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 16 lipiec 2014 - 06:49

Rekord bardzo dymi Świecy nie mam, wtryski ustawione nie leją, a do filtra zaraz zajrzę
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#4 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1766 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 07:46

Rekord bardzo dymi Zobacz czy turbina się kręci.

#5 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 10:33

Rekord bardzo dymi Dopiero sprawdziłem i ładnie gwiżdże i się kręci. Co do filtrów powietrza i paliwa są nowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 16 lipiec 2014 - 12:59

Rekord bardzo dymi kolego zdejmij pokrywe zaworo i tam jest przyczyna wg mnie albo pek ktorys zawor albo popychacz
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#7 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 13:28

Rekord bardzo dymi Ok sprawdzę

Sprawdziłem i tam jest wszystko OK. Wszystkie chodzą i nie popękały. Czy możliwe jest że to pompa wtryskowa padła? Trudno było go odpalić po zimie jak nigdy.

Edytowany przez armi95, 16 lipiec 2014 - 16:27.

#8 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2068 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 18:47

Rekord bardzo dymi Zajrzyj po dekielek pompy wtryskowej, czy nie ma rdzy na listwie sterującej, po zimie powiadasz ? Jak w pompie zostało choć trochę oparów (pary wodnej) na zimę, to potrafi złapac listwę i regulator. Znam to z autopsji - sąsiad tak miał w kombajnie, aż zaczął na zimę zmieniać olej w pompie wtryskowej po każdym sezonie.

Edytowany przez jahooo, 16 lipiec 2014 - 18:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 16 lipiec 2014 - 20:41

Rekord bardzo dymi jak coś w pompie się zawiesiło polecam Ci wlać 1l mixolu na bak pompa ładnie się przesmaruje