Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr powietrza bizon ZO56

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 21:46

Filtr powietrza bizon ZO56 Witam panowie mam takie pytanie jak u was wygląda sytuacja z filtrem od powietrza w bizonie czyścicie ten wkład u góry czy wysypójecie kurz na dole z tej miski bo w moim bizonie codziennie musze czyścić wkład bo aż grubo kurzu w nim a w tej misce na dole czysto rozmawiałem z osobami którzy także posiadają bizony i niektorzy wysypują kurz z tej miski na dole a wkład czyszczą raz na sezon a niektorzy mają tak samo jak ja. Powiedżcie jak jest u was i jak powinno być prawidłowo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr powietrza bizon ZO56 Dzisiaj, 00:06
  •  

#2 Share przemek308

przemek308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 22:02

Filtr powietrza bizon ZO56 Ja w swoim bizonie w trakcie żniw codziennie czyszczę filtr chłodnice i przedmuch*ję te kratki, jednak jak cały dzień na pełnych obrotach w kurzu to trzeba poczyścić i wszystko przesmarować. A o którą miskę tobie chodzi ? :D

#3 Share Piotr3p

Piotr3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 22:05

Filtr powietrza bizon ZO56 Powinno się wkład czyścic codziennie ja tak robię i z tej miski wysypuję na koniec sezonu. @przemek308- o tą miskę pod filtrem powietrza jeżeli dobrze zrozumiałem.

#4 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 23:17

Filtr powietrza bizon ZO56 W moim przypadku jest identycznie. Codziennie muszę czyścić wkład, bo jest strasznie zapchany, a w "misce" po całym sezonie prawie nic nie ma. Porównując ten filtr do filtra z Claasa Dominatora myślę, że coś tu nie gra. W Claasie jest filtr typu "cyklon" i też ma taką "miskę". Codziennie w tamtym filtrze było co wyrzucić z niej, a w Bizonie nic.
Jak trochę wody wpadnie do filtra to ona złapie trochę kurzu w tej misce, a na sucho nic tam nie zostaje.
Może powinno się wlać trochę oleju do tej miski? :blink: Co myślicie?

#5 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 06:11

Filtr powietrza bizon ZO56 ja mam na spodzie troszkę oleju, jak go kupowałem to tak było i nic nie zmieniam choć słyszałem że oleju nie powinno być. Najgorzej że filtr od tego oleju się w środku zalepia kurzem :(

#6 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 06:43

Filtr powietrza bizon ZO56 A jesli by zalozyc tzw. beret albo inaczej cyklon lub grzybek od np. Fergusona albo Renaulta zamiast tej siatki co wlatuje powietrze??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#7 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 06:44

Filtr powietrza bizon ZO56 Był już taki temat .To jest filtr suchy bez oleju.Po całym dniu kurz powinien być w dolnej misce a wkład czysty.Jeśli jest inaczej to filtr jest uszkodzony.Trzeba go wymontować i rozebrać w połowie.Tam są cyklony .Wystarczy że jeden jest zapadnięty i nie działa.Są one słabo umocowane i najlepiej użyć kleju.

Edytowany przez krzysztofz14, 05 sierpień 2014 - 14:14.

#8 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 09:06

Filtr powietrza bizon ZO56 Chodzi mi właśnię o tę miskę pod filtrem czyli wychodzi na to że będe musiał rozebrać filtr i popatrzeć co jest nie tak

#9 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 11:00

Filtr powietrza bizon ZO56

Był już taki temat .To jest filt suchy bez oleju.Po całym dniu kurz powinien być w dolnej misce a wkład czysty.Jeśli jest inaczej to filtr jest uszkodzony.Trzeba go wymontować i rozebrać w połowie.Tam są cyklony .Wystarczy że jeden jest zapadnięty i nie działa.Są one słabo umocowane i najlepiej użyć kleju.

krzysztofz14 te cyklony to są te rurki plastikowe?

#10 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 15 lipiec 2014 - 11:16

Filtr powietrza bizon ZO56 tak... są to takie plastikowe rurki...
100% wszyscy tutaj macie uszkodzone filtry...
kiedyś tez tak miałem.. codziennie wkład filtra cały oblepiony kurzem, plewami, słoma itp itd...
po wymianie całego filtra kurz zbiera się tylko w misce na dole (misa musi być sucha bez żadnego oleju!!!) a wkład filtra czyszczę może ze 2 razy na sezon...
jeśli nie żal wam silników to zostawcie tak jak jest ale jeśli ktoś ma w bizonie jeszcze zdrowe serducho to ja bym mu płuca też naprawił...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share arofarmer

arofarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 11:17

Filtr powietrza bizon ZO56 Wystarczy że jedna rurka jest poluzowana lub pęknięta i filtr jest niezdatny, też miałem problem ale po wyminie całego filtra, wkład po całym sezonie jest czyściutki :)

#12 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 13:49

Filtr powietrza bizon ZO56 NO może nie 100% ja w swoi czyściłem te rurki od oleju i kurzu i mam je czyściutkie i całe, fakt oleju z miski się pozbęde bo to przezz niego się te rurki zalepiają.

#13 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 18:04

Filtr powietrza bizon ZO56 Rozpołowiłem dzisjaj filtr i chyba 2 czy 3 rórki (cyklony) są zapadnięte jest jakaś możliwość naprawienia tego czy trzeba wymieniać cały filtr

#14 Share przemek308

przemek308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 19:18

Filtr powietrza bizon ZO56 Jutro z samego rana wezmę sie za ten filtr i zobaczę co jest nie tak. :) A te rurki to można w razie czego z czegoś podorabiać czy coś? :D

#15 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 23:32

Filtr powietrza bizon ZO56 Raczej wymiana filtra. Oblukaj go rana i stwierdzisz czy jest mozliwość naprawy. Jeśli nawet da sie dorobić te rurki to jak je wymontować i założyć na nowo. Budowa całego tego elementu raczej na to niestety nie pozwala. Ja przed sezonem płukam woda cyklony wodą pod ciśnieniem z jednej i z drugiej strony a później to juz tylko w zasadzie wywalanie kurzu z dolnej miski. Wkład filtra wymieniam jeśli jest taka potrzeba

#16 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 10:51

Filtr powietrza bizon ZO56 Spokojnie można rozebrać filtr na części składowe. Każdą rurkę można wyciągnąć. Dzisiaj właśnie rozebrałem filtr i żadna z rurek nie jest uszkodzona. Jedynie dość dużo brudu było pomiędzy nimi. Powyjmowałem te rurki i umyłem w wodzie.
Co do rozbiórki filtra: trzeba odkręcić dolną miskę i część z wkładem od sekcji z rurkami, wymontować ten element z kombajnu, młotkiem sprostować zagniecenia blokujące (takie zrobione punktakiem, żeby talerz z rurkami trzymał się obudowy), wybić ten talerz z obudowy i spokojnie można każdą rurkę wyjąć, wszystko przeczyścić, itd.

#17 Share przemek308

przemek308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 16:10

Filtr powietrza bizon ZO56 wymontowałem ten filtr i jak tam do środka zajrzałem to sie za głowę złapałem ile tam było towaru :) ale wszyściutko wyczyściłem i miałem problem ponieważ dwóch cyklonów nie było w ogóle a jeden był całkiem jakoś zglejowany, stopiony i nie wiedziałem co zrobić to powsadzałem takie kawałki węża z góry na dół bo zastanawiałem się żeby to całkiem zaślepić ale spróbowałem tak jak to nie zda egzaminu to wyjmę i czymś po zaślepiam. I jeszcze jedno jak go umyłem okazało się ze 3 rurki te cieńsze są białe a cała reszta czarna :blink:

#18 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 21:36

Filtr powietrza bizon ZO56 XMK13, możliwe , że da sie tak zrobić. Ja nawet nie wyjechałem kombajnem ze stodoły i opisywałem z pamięci ten filtr. Rozumiem, że składasz go przy pomocy młotka i punktaka również tak ??

#19 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 21:54

Filtr powietrza bizon ZO56 Poprostu wyciągasz talerz w którym osadzone sa te rurki ( ja zawsze wyciagam ten od strony miski na kurz) i z tym talerzem wychodza rurki zewnetrzne a wewnetrzne zostaja w reszcie filtra. Ja zawsze wlewam do tej miski oleju tak żeby zakryło dno i filtr suchy czyszcze raz w sezonie a np. dzis rozebrałem własnie te cyklony i sa sladowe zabrudzenia olejem a mam silnik 6ct107.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 22:30

Filtr powietrza bizon ZO56 Ok, ok. Nigdy nie rozbierałem tej części filtra w ten sposób bo po prostu nie było potrzeby ale obejrze ten element przy okazji przeglądu przed żniwami. zwykłe płukanie wodą pod cisnieniem załatwiało sprawę a na dolnej misce zbiera się kurz.