Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Claas Rollant 44

110 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piter19as

piter19as

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 11:52

Prasa Claas Rollant 44 witam. swoja claas 44 jestem uzytkownikiem od jakis 2 lat. jest na szerokich kolach co jest dobrym ulepszeniem bo na pod moklych terenach c360 dobrze sobie radzi ale ogólnie to nie jest prasa do takkiego ciagnika. mam jeszcze mf 255 ale tego to nawet nie zaczepiam bo zamiast bel to placki wychadzą.Mam pytanie dotyczace owijania sznurkiem bo przy koncu owijania nawija mi duzo sznurka na bele za nic nie moge se tego wyregulowac. jak ustawie zeby sznurek szedl szybciej to dobrze mi beli nie obwinie. :D i do czego jest te drugie male pokretlo w owijaniu bo nie moge do tego dojsc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Claas Rollant 44 Dzisiaj, 23:37
  •  

#42 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 19:08

Prasa Claas Rollant 44 ustaw na max prędkość podawania sznurka a ilość owinięć reguluj obrotami silnika, po prostu jak chcesz aby Ci lepiej owijało dajesz większe obroty silnika i automatycznie bela szybciej się kręci i automatycznie więcej nawija się na nią sznurka. Lub druga opcja to zostaw tak jak masz i pod koniec owijania zmniejsz obroty silnika aby powoli kręciła się bela wtedy dużo mniej sznurka Ci pójdzie.

#43 Share piter19as

piter19as

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 22:07

Prasa Claas Rollant 44 własnie tak tez juz robiłem zmniejszam obroty a na samym koncu to nawet na sprzegle przytrzymuje. noz zbyt pozno sie otwiera nie da sie tego jakos wyregulowac?własnie nie wiem do czego jest te pokretlo na automacie bo jedno jest od predkosci aparatu a to drugie z boku;>?? i jakis tydzien temu pekla mi obudowa od tej przekladni ktora podaje sznurek łozysko wyłazilo na wierzch i sie zacinalo wszystko.zrobilem opaske metalowa ale boje sie zeby nie rozwalilo sie do konca.to ta przekladnia do ktorej jest przymocowany silniczek.Nie wiecie moze gdzie mozna kupic cos takiego allegro odpada szukalem.

#44 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 19:09

Prasa Claas Rollant 44 co do kupna to pewnie pozostaje pewnie niestety tylko KORBANEK, oczywiście ciekaw jestem ceny :D spróbuj wyregulować to cięgło które naciąga nóż. To drugie ,,pokrętło" to tam znajduje się bezpiecznik.

#45 Share rafal7245

rafal7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 20:02

Prasa Claas Rollant 44 macin87 który ten zawór wyregulowałeś i jak bo ja kupiłem prasę w tym roku i jak prasowałem słomę z jęczmienia to przy 180 już sie otwierała a przy 200 to już była dużo otwarta

#46 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 22:25

Prasa Claas Rollant 44 kolego trzeba wyregulować ten zawór co jest na ramie.

Są dwa rodzaje tych zaworów"

http://www.fotosik.p...b301afc3e4.html

http://www.fotosik.p...b798f84218.html - (raczej rzadziej stosowany)

w obydwóch chodzi dokładnie o to samo czyli trzeba zwiększyć siłę jaką sprężyna wywołuje, najprostszy sposób to dołożenie większej ilości podkładek.

#47 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 20:50

Prasa Claas Rollant 44 witam mam claasa 44 od niedawna bale mi narazie nie wychodzą zbytnio tzn dobijam do 200 i włączam owijanie dalej sie boje bo albo komora sie za mocno otworzy i gubię siano, słome albo zabezpieczenie które jest na wałku co wychodzi z przekładni sie zetnie(ta śruba)

koledzy pomóżcie i prosiłbym o dokładniejsze nakierowanie gdzie sie znajduje ten zawór zeby komora sie mniej roztwerała.

ciągne to fergusonem 115km

#48 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 21:39

Prasa Claas Rollant 44 Zawór znajduje się pod wałkiem womu przy ramie (leć po przewodach- napewno znajdziesz) http://www.fotosik.p...2134c030d2.html - a tu masz w rozłożeniu ten zawór- wykręcasz zaślepke nr7 i podkładasz podkładke pod sprężyne (nr4)

#49 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 13:13

Prasa Claas Rollant 44 a w jaki sposób działa zegar bo chyba na podcisnienie które wywołuje klapa lekko sie otwierając(jeśli sie myle to mnie poprawcie)

#50 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 16:44

Prasa Claas Rollant 44 no mylisz się manometr jest podłączony z siłownikami na docisk klapy i pokazuje z jakim ciśnieniem zamknołeś klapę a im bardziej zbijasz bele tym bardziej ciśnienie wzrasta o ile niemasz nieszczelności w układzie hydraulicznym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 17:03

Prasa Claas Rollant 44 dobijam do 200 bo powyzej klapa sie za mocno podnosi i gubię siano,raz jak za duzo naładowałem to mi zabezpieczenie strzeliło i balot sie zatrzymał

koledzy mam jeszcze jedno pytanie czy jedna podkładka wystarczy pod tą śrubke aby komora sie za mocno nie otwierała

#52 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 19:20

Prasa Claas Rollant 44 jeśli dasz radę skręcić to wsadź tam dwie lub 3. Ja wywaliłem te fabryczne i włożyłem nakrętkę ,,8". Ledwo udało mi się to poskręcać w imadle ale teraz trzyma mi klapę szczelnie zamkniętą do samego końca.

#53 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 19:47

Prasa Claas Rollant 44 kolego semos a jak dobijasz do tych 250 łańcuchy ci sie nie zrywają lub podbieracz sie nie ślizga. bo u mnie jakbym chciał dobic do przeszło 200 to słychać takie przeskakiwanie chyba sprzegło od podbieracza bo łańcuchy są dobrze pouciogane ale nie jestem pewien tego podbieracza, no i oczywiscie klapa sie otwiera :rolleyes:

#54 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 21:22

Prasa Claas Rollant 44 U mnie jak prasowałem sianokiszonke urywało łańcuch napędowy który przenosi napęd na tylnią klape (ale zrobiłem teraz jak w 44s i jest ok.). Jeżeli coś ci trzeszczy przy dobijaniu beli to wina zębatek głównych (poprostu są zużyte) ja wymieniłem 4 zębaki i jest cichutaka. Najważniejsze te co napędza je ten najszerszy łańcuch i dwie dolne (jedna w klapie). A jak masz problemy z przeskakiwaniem grubego łańcucha na 2 zębatce to stosuj półspinki i dobrze napinaj łańcuch- ma on max opasać tą zębatke (to jest najgorszy feler tej prasy zaraz po podbieraku- poprostu kretyńsko puścili ten łańcuch co napędza 2 walec). A co do sprzęgła w podbieraku to nie rozumiem ono tylko załącza się gdy jest obciążone (albo max zęby ci podeprą o ziemię- dotych nierównośći albo za dużo materiału wejdzie do komory- to jest super sprawa bo podobno w SIPMAch jest jakaś śruba ścinająca- jak by tak było w claasie to bym oszalał :rolleyes: . Jak ktoś chce dokładniej coś wiedzieć to zapraszam na moje gg- mam to prase już ponad 10 lat i oriętuje się we wszystkim

#55 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 17:05

Prasa Claas Rollant 44 zrobiłem tak jak było pisane , włożyłem te dwie podkładki narazie jest ok, zauważyłem ze gdy zamykam komore licznik wchodzi na zółte pole poprzednio(przed włożeniem podkładek) był na połowie zielonego, wszystko sie okaże jak pójdzie w pole . a czy to normalne ze licznik jak domknie sie komore po chwili lekko opada

ps MARCIN 87 które to są te zębatki główne

#56 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 19:23

Prasa Claas Rollant 44

kolego semos a jak dobijasz do tych 250 łańcuchy ci sie nie zrywają lub podbieracz sie nie ślizga. bo u mnie jakbym chciał dobic do przeszło 200 to słychać takie przeskakiwanie chyba sprzegło od podbieracza bo łańcuchy są dobrze pouciogane ale nie jestem pewien tego podbieracza, no i oczywiscie klapa sie otwiera :rolleyes:

U mnie tylko raz się zerwał łańcuch przez 5 lat użytkowania tej prasy. Nic nie przeskakuje nawet przy dobijaniu. Jeśli Tobie coś przeskakuje to wina tak jak napisał Marcin zużytych zębatek. A to sprzęgło na podbieraczu to nie ma żadnego wpływu na dobijanie (zbijanie) bel. Ono zabezpiecza przed ,,kopaniem" i zbieraniem ziemi gdybyś np. za bardzo opuścił palce podbieracza.

#57 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 20:49

Prasa Claas Rollant 44

zrobiłem tak jak było pisane , włożyłem te dwie podkładki narazie jest ok, zauważyłem ze gdy zamykam komore licznik wchodzi na zółte pole poprzednio(przed włożeniem podkładek) był na połowie zielonego, wszystko sie okaże jak pójdzie w pole . a czy to normalne ze licznik jak domknie sie komore po chwili lekko opada

ps MARCIN 87 które to są te zębatki główne

Wskazówka nie powinna opadać jak np zamkniesz przy 200 to tak powinno zostać (w zaworze jest jszcze taki zaworek z mała sprężynką- pod niego też podłożyłem małą podkładke i może dlatego wskazówka mi nie opada). Gł. i najważniejsze zębatki to: wszystkie co napędzane są od przekładni kątowej tym najszerszym łańcuchem (a na to co trzeba szczególnie zwrócić uwage to druga w kolejności- pierwsza największa- gdzie chodzi napinacz blisko niej. Poprostu trzeba pilnować naciągu sprężyny i tego by łańcuch pracował jak największą powierzchnią po tej zębatce), podwójna zębatka napędowa w klapie co zdaje napęd na reszte walców no i dwie spodnie zębatki gdzie na dwóch walcach leży cały ciężar. Jeśli macie problem z zbytnim rozciąganiem się łańcuchów wina tkwi w zużytych zebatkach- ja jak u siebie zmieniłem te zębatki to mam spokój z tymi łańcuchami

#58 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 09:43

Prasa Claas Rollant 44 jak zamykasz komore to na ilu barach ci zostaje wskazówka

i jakbyś mógł to gdzie sie znajduje ta druga śrubka z tą sprężyką

#59 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 18:37

Prasa Claas Rollant 44 to na ilu barach zostaje Ci wskazówka przy zamykaniu komory świadczy tylko i wyłącznie o stanie pompy hydraulicznej w ciągniku, tak wiec w każdym ciągniku będzie inaczej, bo każdy ma inną wydajność pompy. Musiałbyś porównywać dwa takie same ciągniki.

macin87 do jakiej wartości dobijasz bele w sianokiszonce??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 21:32

Prasa Claas Rollant 44 Komore zamykam do ciśnienia +/- 220 bar a dociskam aż na max czyli 250 bar (jak będe miał czas to rozbiorę ten zawór i sprawdze czy czasem nie dało by się wyciągnąć więcej bo powyżej 250 komora już się uchyla). Możliwość ciągnika CASE to 250 bar przy 2000obr/min (przy 1000obr/min- 200bar) ale jak tak zamknę to nie będe wiedzial czy już bela jest w odpowiedniej wielkości