Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Claas Rollant 44

110 odpowiedzi na ten temat

#21 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 maj 2008 - 19:53

Prasa Claas Rollant 44 to niech ten sąsiad się nauczy bele robić a nie na prasę wszystko zwala

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Claas Rollant 44 Dzisiaj, 20:38
  •  

#22 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 29 grudzień 2008 - 17:54

Prasa Claas Rollant 44 Ja mam prase Claas Rollant 44. Dużą wadą jest wąski i wysoki podbieracz. Przy prasowaniu siana nawet jesli są wąskie wałki podbieracz podrzuca siano i wyrzuca je na boki. Przy prasowaniu słomy jest idealna. Obwiązywanie bałdy jest na linkę i chyba dobrze że wybrałem takie bo sąsiad ma elektryczne i cały czas mu się do psuje.
Jeszcze jedną wadą jest to że nie ma tej rampy po której bałda skulgiwałaby się, bo przy wyzucaniu bałdy zawsze trzeba cofac.

#23 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 22:13

Prasa Claas Rollant 44

Ja mam prase Claas Rollant 44. Dużą wadą jest wąski i wysoki podbieracz. Przy prasowaniu siana nawet jesli są wąskie wałki podbieracz podrzuca siano i wyrzuca je na boki. Przy prasowaniu słomy jest idealna. Obwiązywanie bałdy jest na linkę i chyba dobrze że wybrałem takie bo sąsiad ma elektryczne i cały czas mu się do psuje.
Jeszcze jedną wadą jest to że nie ma tej rampy po której bałda skulgiwałaby się, bo przy wyzucaniu bałdy zawsze trzeba cofac.

Też mam taką prasę. Fakt że podbieracz jest wysoki ale skonstruowałem takie coś co mają nowe prasy przy podbieraku. Teraz jest ok :P . Posiadam też podajnik sznurka elektryczny i jeszcze ani razu się nie zepsół (nie zamienił bym go na mechaniczny ;) )
A jeszcze prasy 44 mają "cienki" łańcuch napędowy, który przekazuje napęd na część prasy która się otwiera. Przy robieniu kiszonki przy dobrym zgniocie tylko "strzela". Nie jestem pewien, ale w 44s problem ten został rozwiązany.

#24 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 12:39

Prasa Claas Rollant 44

Też mam taką prasę. Fakt że podbieracz jest wysoki ale skonstruowałem takie coś co mają nowe prasy przy podbieraku. Teraz jest ok ;) .

A co dokladnie zamontowałeś? Mozesz dac zdjecie?

#25 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 17:50

Prasa Claas Rollant 44

A co dokladnie zamontowałeś? Mozesz dac zdjecie?

Jak będe miał czas to zrobie. To jest taka blacha zaokrąglona jak podbierak. Ma 2 punkty ruchome i w zależności od ilości masy przepływającej uchyla się odpowiednio. Ze zdjęcia możesz nic nie zobaczyć, bo prasa stoi w garażu i trudno do niej podejść. Jak chcesz narysuje szkic tego?

#26 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , internet . dyskoteki , motoryzacja

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:17

Prasa Claas Rollant 44 my mamy prase 44s kupiliśmy w marcu 2008 roku jesteśmy z niej bardzo zadowoleni na początku były małe problemy zapielismy ja do c360 ale za wolno sie jeździło i ma słabą hydraulike to zapielismy zetora 7245 i wszystko jest okej szybko sie jeździ bele dobite i polecam 44s bo jest z siatka dlatego co maja zamiar wybierać miedzy 44 a 44s radzę wam wybrać 44s bo jest na siatke i sznurek a sznurek czasem spadnie z belea troche czeba postać na polu a siatka tylko 2.5 raza i jazda dalej

#27 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:20

Prasa Claas Rollant 44 tutaj znalazłem kilka zdjęć gdzie jest pokazane jak taka blacha wyglada. Jest to dokładnie taka sama jak jest w 44. Wiem bo posiadam przy swojej.

http://www.fotosik.p...77859f29b7.html
http://www.fotosik.p...6eb5a03499.html
http://www.fotosik.p...e10f94b69c.html

#28 Share imi

imi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:29

Prasa Claas Rollant 44 ta prasa nie jest zła ma ją mój sąsiad. z początku coś liche mu wychodziły, ale teraz się znacznie poprawił. ładnie zbija siano i słome. alemówił ze brak w niej rotora. ale nie podoba mi sie ta kulka ja ją musze rozebrać jest skotłowana w śronku , musi wyrywać recznie. w krone tak nie było. ale tak jest ok prasa

#29 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 19:32

Prasa Claas Rollant 44 to nie ma sie co dziwić że pryska na szybe czy do ciagnika jak tej blaczy ochronnej nie ma u mnie to jest tak http://www.agrofoto....image54957.html

#30 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 19:36

Prasa Claas Rollant 44 macin87: Jesli moglbys to wrzuc ten schemat i zaznacz gdzie sa te ruchome punkty.
semos: dzieki za fotki.
m11031993: moglbys zrobic zdjecie tak zeby bylo widac to miejsce do ktorego jest przymocowana ta blacha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:02

Prasa Claas Rollant 44 suchaj @adamkon nie zrobie ci teraz fotki bo prasa stoi z kombajnem w stodole i ciezko będzie sie do niej dostać jak da rade to porobie ale ona jest zamocowana do tych powyginanych blach na boki od podbieracza na takim płaskowniku i na dwie śruby 12"

#32 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:20

Prasa Claas Rollant 44 m11031993: dzięki za odpowiedź ;)

#33 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:54

Prasa Claas Rollant 44 jak chcesz to ja mogę Ci zrobić fotki. zresztą idąc do swojej prasy a wszystko zobaczysz na skrajnych blachach od podbieracza. w tylnej części są otwory o ile sie nie mylę na śrubę 10 i tam jest ona przykręcona, ogranicznikiem w dół aby nie opadała na palce sprężyn podbieraka jest hak (z płaskownika) na dole kolejne zdjęcia.

http://www.fotosik.p...d91d345b94.html

http://www.fotosik.p...ea689e7766.html

#34 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 21:01

Prasa Claas Rollant 44

jak chcesz to ja mogę Ci zrobić fotki. zresztą idąc do swojej prasy a wszystko zobaczysz na skrajnych blachach od podbieracza. w tylnej części są otwory o ile sie nie mylę na śrubę 10 i tam jest ona przykręcona, ogranicznikiem w dół aby nie opadała na palce sprężyn podbieraka jest hak (z płaskownika) na dole kolejne zdjęcia.

http://www.fotosik.p...d91d345b94.html

http://www.fotosik.p...ea689e7766.html

To u ciebie ta blacha nie jest ruchoma?

#35 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 22:33

Prasa Claas Rollant 44 Oczywiste że jest ruchoma. Nie wiem gdzie to napisałem i skąd taki wniosek, że nie jest ruchoma.

P.S. wykorzystane zdjęcia nie ukazuja prasy mojej własności, za wykorzystanie tych zdjęć właściciela prasy przepraszam

#36 Share zaboludek20

zaboludek20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 18:45

Prasa Claas Rollant 44

Oczywiste że jest ruchoma. Nie wiem gdzie to napisałem i skąd taki wniosek, że nie jest ruchoma.

P.S. wykorzystane zdjęcia nie ukazuja prasy mojej własności, za wykorzystanie tych zdjęć właściciela prasy przepraszam

ja mam claas 44 i sprawuje sie bardzo dobrze chodzi z 3P i nie narzekam tylko fakt trzeba jezdzic 1 :)

#37 Share tiger66

tiger66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 maj 2009 - 09:45

Prasa Claas Rollant 44 witam mam tą prasę Claas Rollant 44s od 8lat i prasuje nią od 1000 do 2000 bali na rok zależy od zlecań. Co do wad mogę tylko powiedzieć że ma trochę za wąski podbieracz ale idzie to rozwiązać bo były w orginale takie koła metalowo gumowe podobne do koła u zgrabiarki 7 tylko małe montowane na boki podbieraka i podgrabują materiał i prasa nie gubi prasowanego materiału .
Cofać swoją po zrobieniu bala nie muszę bo miała odrzutnik bali i belka stacza się sama od prasy bez cofania .Co do awaryjności elektrycznego obwiązywania sznurkiem to trzeba mieć ok instalacje w ciągniku która nie robi zwarć to się nie ma prawa popsuć . Moja prasa pracuje z zetorem 8111 i to jest optymalny ciągnik do niej , c360 siadały po 1000 belek i skrzynia nie wytrzymywała .
Za ten cały okres miałem tylko 2 awarie i to drobne raz rozleciało sie łożysko i musiałem wymienić jeden łańcuch.Koledzy wykończyli za ten czas nową sipme
Miałbym prośbę do tych co mają te prasy ze siatka prosiłbym o zdjęcie tej strony mechanizmu ze siłownikiem bo miałem wyciągnięty łańcuch i nie wiem jak go teraz założyć a w tym sezonie planuje wiązać siatka bele .mój email to tiger66@poczta.fm jak znajdę filmik to dam linka jak nią prasuje

#38 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 21 maj 2009 - 21:37

Prasa Claas Rollant 44 Mam pytanie do posiadaczy tych pras czy można przekraczać ciśnienie powyżej 200 bar (na czerwone pole)??? Do tej pory chodziła z u3512 ion dawał tylko rade do 200bar ale dzisiaj podpiełem case (80km) do niej to jej wcale nie czuje jak jest powyżej 200bar- boje się że jak będe ja przeciążał to podczas poważnej pracy rozwali mi się łańcuch i nici z roboty

#39 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 maj 2009 - 17:49

Prasa Claas Rollant 44 Jeśli do tej pory robiłeś kiszonkę na max 200 bar i się nie psuła to nie widzę powodów dlaczego miałbyś przeciążać prasę. Jednak nic nie powinno się stać. Ja każdą belę dobijam do 250 bar, aby mieć pewność, że będzie dobrze zbita i w zimie nie będę miał pleśni oraz odpadu.

Weź pod uwagę również to, że wcześniej jeździłeś zapewne od samego początku maksymalnie wolno swoim u3512 a teraz będziesz mógł sobie pozwolić jeździć szybciej, a co za tym idzie na pewno ta bela nie zdąży się tak mocno w tym czasie ubić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 22 maj 2009 - 20:02

Prasa Claas Rollant 44 Dzięki @semos. Użytkuje ją juz z 10 lat i od samego początku myślałem że jak pole czerwone to jak światła drogowe (STOP ;) ) no i ursus nie dawał rade więcej. A powyżej 250bar nie moge bo od tego momentu klapa się otwiera. Do tego cisnienia jest szczelnie zamknięta (jakieś 5 lat temu wyregulowałem ten zawór w prasie i do tej pory nawet przy 200 sie nie otworzy). Zaletą tego że większy ciągnik z nia pracuje to że klape moge zamknąć przy cisnieniu 220bar a nie jak w ursusie 160-180bar, a druga to że przy 200 barach ciągnik mi nie schodzi z obrotów (trzeba cały czas pilnować zegara bo jak raz się zagapiłem to już było 300 i łańcuchy już "śpiewały i grały" :) - dobrze że żaden nie pękł)