Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach

62 odpowiedzi na ten temat

#61 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 03 czerwiec 2009 - 10:14

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Moja wcześniej wspominana konstrukcja: http://www.agrofoto....mage145312.html
Jakością uprawy wcale nie ustępuje fabrycznym które nieraz na zeschniętej glinie potrafię tylko obrócić gruzełki a przednie wałki są często już zósemkowane
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Dzisiaj, 18:55
  •  

#62 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 03 czerwiec 2009 - 10:18

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach @ Cihu/Cichu :P sorrki, nie zauważyłem :P

No ja jak stałem przed wyborem to UG zaraz odpadł bo cena, a malo sie różnił. Wachałem sie nad Bometem 3,6 ręcznym i hydraulicznym, ale jak zobaczyłem oba na własne oczy to wolałem dopłacić (już nie pamietam ile) i mięć maszyne o wiele bardziej 'masywną' i właśnie bardziej wygodną :P

Z tymi ścierniskami to racja że gruberem najlepiej, co prawda pierwszy raz robiłem czymś takim, pozatym przegapiłem sprawe z pogodą bo jak robiłem to był istny beton i potem jak popadało to bronowałem, ale i tak to pięknie wyszło :) Jak bede miał swój to nawet w nocy zaraz po sprzątnięciu słomy bede robił bo wtedy jeszcze minimalna wilgotność jest :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#63 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 12:48

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Bazowałem na takim samym kultywatorze jak u darka1972. Z tym, że nie poszerzałem, a z tyłu założyłem podwójny wał strunowy. Też myślałem o siewniku ale nie przy tym ciągniku jaki obecnie używam. Ten ręcznie składany(3.2m), wyglądający niby delikatnie ma mój znajomy i narzeka jedynie na mała trwałość elementów roboczych zębów. Jeszcze odnośnie wyglądu tego pierwszego z linku. Tam jest kratownica z profila, a kratownice inaczej przenoszą obciążenia, mocowania zęba nie wykręci i wystarczy - no może jest nieco za lekki.

Dodaj odpowiedź