Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 03 luty 2008 - 10:53

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach u mnie stoi taki już 2 rok 2.10m zmożliwością zamontowania wału strunowego , stoi bo zeszłej zimy zrobiłem nowy rozkładany ręcznie 3.2 m na wąskie łapy + 2 wały strunowe z tyłu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Dzisiaj, 01:33
  •  

#42 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 03 luty 2008 - 11:20

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Mam dwa takie okazy ale nie oryginały z Grudziąca tylko jedną samorobkę i jakiś niemiecki ( na sprzedaż ).

Tym pierwszym w tamtym roku na wiosnę przejechałem przed sadzeniem ziemniakow, ale to chyba była ostatnia jego praca w moim gospodarstwie B)
all rights reserved

#43 Share karpik9

karpik9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 luty 2008 - 11:46

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Ja mam taki kultywator z tym że przerobiliśmy go na rozkładany 3,80 wzmocniliśmy rame jeszcze tylko wał dokupić i pomalować

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 03 luty 2008 - 16:14

u mnie stoi taki już 2 rok 2.10m zmożliwością zamontowania wału strunowego , stoi bo zeszłej zimy zrobiłem nowy rozkładany ręcznie 3.2 m na wąskie łapy + 2 wały strunowe z tyłu

Czym ciągasz ?
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#45 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 luty 2008 - 18:26

moim zdaniem im wąższe łapy tym ciagnik ma lżej.Zamontuj może take coś:
http://www.agrofoto....image41079.html

Tych zębów nie da się tam zamontować ale są węższe pasujące do tego kultywatora. Ja tak zrobiłem, dołożyłem wał podwójny 2,1m i więcej zębów. 5211 ma co ciągnąć. Używam do uprawy przedsiewnej.

#46 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 14 październik 2008 - 15:20

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach u nas taki jest ale byl skracany na 2.10m bo byl za dozy i 3p niedawal rady. a jechac w pole zeby podrapac to szkoda paliwa i czasu. kultywator na sam spod i heja. a jak sie kopie to lekko do gory i znow w dol.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#47 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 październik 2008 - 17:21

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach w końcu mój kultywator 2,7m plus pojedyńczy wałek strunowy bometu 2,8m mam czym ciągać i wypróbowałem sobie, efekt taki że taki zestawik ciagnik 80km wogóle nie czuje nie trzeba napędu a ciągnik lata jak na pusto, kilkukrotna regulacja (wcześniej ustawiony był do mf 255 tak żeby mocniej jechał na wałku a zeby tylko muskały glebe) teraz jak ustawiłem żeby zęby konkretnie w glebe lazły ramiona tuz ustawione na pływająco a kultywator jechał tylko na wałku strunowym w końcu zobaczyłem jak ma wyglądać pole uprawione przedsiewnie no i ciągnik troche poczuł coś, ale jak na lambo to dużo za mało i tak.
przydał by się albo podwójny wałek strunowy, albo wał strunowy rurowy.

ps. jak kiedyś kiedyś podniosą cene na mleko to kupie wał rurowy do talerzówki UG 2,8m, jak myślicie czy taki wał to będzie dobre połączenie również z kultywatorem? bo ten strunowy wałeczek to u mnie długo niepożyje

#48 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 01 czerwiec 2009 - 15:06

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Mam okazje kupić kultywator 3m na wąskich łąpach sprężyna do C-385 + brony 3 polowe. Czy nie będzie maił za ciężko???? I czy go puszcze do np. kasowania trawy i nie będą pękać łapy???
Case <3

#49 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 15:14

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach co ty, tu sa tacy ktorzy 30 takim jezdzili,zeby sa slabsze niz ze zwyklego kultywatora,ale na piasku powinien ladnie isc.na glinie to nic nie zdzialasz,chyba ze bedzie bardzo mokro

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#50 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 15:31

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach A może ktoś napisać jaka jest różnica w uprawie między starym kultywatorem+wałek a agregatem?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 17:24

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach W nazewnictwie.

#52 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:54

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Kiedyś z szerokozębnego zrobiłem agregat uprawowo-siewny. Po 15 latach używania i kilku przeróbkach mam go dalej. Kiedyś ciągałem go MTZ-82 teraz Forterrą 10641, ma 2,7m szerokości i 21 zębów, najpierw siałem z nim Poznaniakiem potem Famarolem
Kurczę 15 lat
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#53 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 13:42

W nazewnictwie.

nie prawda... masa jest mniejsza, walki tylne slabo rozbijaja, wlasciwie to podskakuja na brylach, przednich walkow nie ma, sąsiad ciaga taki brodnicki 2,7 proxą 8441 to efekt jest w porownaniu z naszym agregatem powiedzialbym ze "mocno dupny", inne są tez zeby (serokie) i ich liczba (mniejsza), nasz agregat ma 4 rzedy zębów, wąskich, tak ustawionych ze nawet centymetr ziemi nie zostanie pozostawiony bez zruszenia.

ps: to tak jak z nazewnictem gruberów, ludzie wszystko czym mozna zruszyc sciernisko nazywaja gruberem, ale prawdziwy agregat scierniskowy z zebami, talerzami i wałem pozostawia calkiem inne pole w porównaniu z "kultywatorem", ktore tylko imitują prace porządngo agregatu scierniskowego. bo co to za agregat scietrniskowy po ktorym trzeba bronowac pole...

takie jest moje zdanie, mozna sie z nim nie zgodzic, ale gdyby sprzety 20 letnie byly by takie same jak te produkowane teraz to nikt by nie zmienial tylko ciagle urzywal starych poznaniakow i kultywatorów

#54 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 15:05

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Ja taki agregat przerobiłem sobie na Fendta do przodu dołożyłem jeszcze wałek. I podczas siewu z przodu są zemby kultywatora i wał strunowy a z tyłu Agregat uprawowo siewny:)

#55 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 16:54

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Do nieco starego kultywatora założyłem część nieco innych zębów , zagęściłem, zamocowałem wał i niemal niczym się nie różni od agregatu np: Bometu , a na pewno nie jest lżejszy. Sama nazwa Agregat Uprawowy jest szerokim pojęciem. Dałbym Ci kawałek pola, to swoim agregatem po żniwach mógłbyś tylko słomę poczesać i nie było mowy o ścierniskowym . Swojego używam do uprawy przedsiewnej, a po żniwach wybieram między talerzówką i pługami.

#56 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 17:23

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach i co niby ten bometu wazy tyle co moj? akurat to co jest w twoim linku to nie nazywalbym tego hucznie agregatem uprawowym... zwykly kultywator na cienkiej lekkiej ramie. popatrz sobie na chociazby moj agregat. jak nie widzisz roznic to trudno.

http://www.agrofoto....mage122383.html
http://www.agrofoto....mage121751.html

ps: za agregatem stoi stary kultywator... jest roznica co nie?

#57 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 23:01

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach A ten czym się różni konstrukcyjnie. Masz jeszcze wałek przed zębami, który nic nie zdziała w uprawie pożniwnej. Jest szeroki i dlatego składany, co pociąga za sobą wzrost masy. Wały ma trochę większej średnicy od tego z Bometu. Poogladaj sobie inne maszyny tego producenta, minn. podobne do Twojego agragatu.

#58 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 23:25

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach uprawa pozniwna takim agregatem? o co ci chodzi? od tego mam gruber rolmako. ja bym swojego uprawowego nie zamienil na bomet. tak sie slada ze widzialem na zywo agregat bometu skladany 3,6m ... skladany byl recznie! to dopiero co nie? mojego zeby zlozyc recznie to nie dałbym rady nawet szarpnac.

a wlasciwie to nie wiem moze po prostu przez tą jedna maszyne popsulem sobie opinie o bomecie. moze pozostale agregaty wygladaja lepiej. na stronie producenta sa podane masy ale powiem szczerze ze nie do konca wierze w masy... tak samo jak w zapotrzebowanie mocy ktore jest chyba troszke zanizone.

ps: juz czaje o co ci chodzi z ta uprawa pozniwna. zle zrozumiales mojego posta. chodzilo mi o to, ze ludzie stare "grzebaczki" nazywaja gruberami tak samo jak kultywatory agregatami uprawowymi.

a kultywator uzywalem do niedawna i jestem zadowolony ze nareszcie sprzety sie zmienily. nareszcie pola beda wygladaly ladnie przed siewem.

#59 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 03 czerwiec 2009 - 09:50

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Ja ładnych kilkanaście lat przed siewem robiłem C-360 z kultywatorem UG 2,7m na szerokich łapach i jakoś sie żyło :P Teraz mam agregat z tego 'gównianego' Bometu 3,6m hydraulicznie składany z podwójnymi wałkami z tyłu i na jakość pracy narzekać nie mogę, pole wygląda przed siewem elegancko :P Przed kupnem oglądałem kilka i musze przyznać że te z Bometu ręcznie składane mają rame taką właśnie jak na linku od @zorzyka, cieniutką że zdawała mi sie bardziej delikatna niż przy tym starym kultywatorze :) ALe hydraulicznie składane mają rame podwójną i to co jest dodatkowa jest grubsza od tej co jest w tych ręcznych :P @Cichu Napewno Bomet hydraulicznie składany nie jest delikatniejszy od Twojego Agro-Factory :) Masa agregatu z tego co dobrze pamiętam to ok.900kg i ma tyle napewno.
Widziałem też wtedy obok siebie agregaty UG i poza wiele większą ceną i sposobem składania różnicy niebyło.
Ścierniska do tej pory robiłem albo podorywke, lub ten wspomniany wcześniej kultywator z bronami i jakoś to nawet wyglądało, ale w tamtym roku pożyczyłem od kumpla grubera z Mandamu i naprawde byłem mile zaskoczony. Może w tym roku kupie takie cudo, ale się jeszcze zobaczy :)

U nas to mało kto ma agregaty uprawowe na wąskich łapach z wałkami itp. I tak większość robi starymi kultywatorami, niektórzy wałki założyli z tyłu :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 09:59

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach no ja widzialem wlasnie ten recznie skladany to byl badzo delikatny. Dlatego sie zraziłem na starcie... :P wierze ci ze ten hydrauliczny jest lepszy bo ma podwojna rame, czyli jest ciezszy.
a co do grubrerów to widze ze podzielasz moje zdanie.

ps: bodzio 1108; Cihu pisze sie przez h a nia ch. hehehe :P

Dodaj odpowiedź