Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 01 luty 2008 - 21:28

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Mamy taki agregat używamy go do dziś <nie ma kasy na 3,6m> za agregatem mamy szyne która ładnie kruszy bryły a za szyną brony podnoszone z agregatem ,nie ma kół podporowych więc jak go się wpuśc na maxa to Proxima ma co robić ale tak głęboko nim nie robimy bo łyżki ulatują zresztą na gł ok 8cm też się zdarza że uleci .Agregat ma szerokość 2,7m .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Dzisiaj, 15:13
  •  

#22 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 luty 2008 - 11:19

a jak myślicie czy można by takiegoi przerobi na sztywne łapy czy za delikatna rama?

Kiedys wychodziły oryginalne wersje tego kultywatora na sztywnych łapach. Kiedyś taki miał mój ojciec. Do dzisiaj gdzieś leżą jeszcze dwie nowe kompl. łapy. Miały nawet zabezpieczenie na kołek.
Wg. mnie jest to o wiele lepsze do uprawy na wiosne i do uprawy ścierniska, niż te szerokie sprężyste.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#23 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 02 luty 2008 - 11:33

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach też mam takie ... tylko że 3 zespolone na jednej belce, 7,8m + wały strunowe z tyłu. Jak by był bardzo mokry rok, to nadaje sie do osuszania gleby :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 02 luty 2008 - 14:39

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach My mamy taki kultywator robimy nim tylko w ogrodku ;]

#25 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 02 luty 2008 - 16:16

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach moim zdaniem im wąższe łapy tym ciagnik ma lżej.Zamontuj może take coś:
http://www.agrofoto....image41079.html
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#26 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 02 luty 2008 - 17:10

Z jaką prędkością pracujesz zetorem i ile masz zebów na tych 2,4m? czy robisz też po ściernisku tym kultywatorem?

hmmm cieżko powiedzieć z jaką prędkoscią ale 7-8 km/h pewnie. To jest 2,5 m :D ma 16 zębów. po ścierniksu tez nim robie i w optymalnych warynkach pole wyglada jak po agegacie podorywkowym bez mała
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 luty 2008 - 17:13

hmmm cieżko powiedzieć z jaką prędkoscią ale 7-8 km/h pewnie. To jest 2,5 m :D ma 16 zębów. po ścierniksu tez nim robie i w optymalnych warynkach pole wyglada jak po agegacie podorywkowym bez mała

16 zwykłych zebów na 2,4 m!!! :D i to się nie zapycha? (bo 2,4 m 2,5 to chyba nie było??) ja mam na 2,7 m 13 łap mf 255 zdycha w tym z wałkiem ale i potrafi się troche zapychac, no ale może dlatego że jest zaperzone miejscami :)

#28 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 02 luty 2008 - 17:20

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach czasem potrafi sie zapchać na wysokim ścirnisku bądź na zaperzonym polu ale z tego faktu ze potzrebuje sporo słomy to kosze nisko i mi się nie zapycha zrobie zdjecie jak bede wykonywał tak ową prace ja mam 2,5m+wałki bomet no ja wcześniej robiłem c360 to miała co robić na większej głębokości ale zetorkiem teraz to idzie jak traeba...

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 luty 2008 - 17:27

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Czy taki 2,7 dokupił bym zebów do 16 - 18 plus wałek pojedyńczy to by było optimum na proxime 72 -82km lub belarusa tak po ściernisku, czy by nie czół tego i marnował bym paliwo,
Radson coś pisał że ciąga taki coś proximą, bo jednak ten wałek niby nic ale mf 255 zdycha amenalnie na 13 łapach i płyciutko

#30 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 02 luty 2008 - 17:40

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach na moje oko to 18 zebów z podwójnymi wałkami to było by nic...... z palecem w d***e będzie latał ja u siebie jak bym dołożył ejszcze te 2 żeby tęz dałby rade spokojnie... i na większej głębokości. Wałek z pozoru tylko nie daje oporu ale jak jest juz za kultywatorem to też go trzeba ciągnać.... i jest róznica czy z wąłkiem czy bez... nie tylko w wygladzie pola ale i w tym ze z wałkami jest cieżej i to powiedziałbym zę sporo....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 02 luty 2008 - 17:49

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach ja mam jeszcze takiego za gospodarstwami ale z niego nie kozystam

#32 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 02 luty 2008 - 17:49

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach 16 zebow na 2,4 to w sam raz-ja mam taki 1,8m i ma 13lap :D

#33 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 02 luty 2008 - 18:37

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Ja takiego używam robie nim przed siewem i przed sadzeniem warzyw.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 luty 2008 - 19:25

na moje oko to 18 zebów z podwójnymi wałkami to było by nic...... z palecem w d***e będzie latał ja u siebie jak bym dołożył ejszcze te 2 żeby tęz dałby rade spokojnie... i na większej głębokości. Wałek z pozoru tylko nie daje oporu ale jak jest juz za kultywatorem to też go trzeba ciągnać.... i jest róznica czy z wąłkiem czy bez... nie tylko w wygladzie pola ale i w tym ze z wałkami jest cieżej i to powiedziałbym zę sporo....

Pisałeś ze robisz 6 - 7km/ha a ja bym chciał tak ze 12- 15 km/ha latac :D to może tak lekko i te 80km miało nie będzie szczególnie po ściernisku

#35 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 02 luty 2008 - 20:21

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Ferdek my ten agregat na początku ciągali c-360 to jak tylko troche głęboko weszed w ziemie to 60tka zdychał po wukowanym polu a teraz Proximą odrazu w orkę jedziemy to po 1 przejezdzie starczy jedynie na bruzdach troche się jeżdzi żeby je troche pozagarniać.Ferdek my mamy zwykłą skrzynie więc 2 jezdzimy ,na3 można jezdzić ale płytko ,a na 2 prędkość jest wystarcająca .

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2008 - 20:25

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach My 5 lat temu mieliśmy z sąsiadem taki kultywator na spółkę. Odsprzedaliśmy mu go, bo nam już nie był potrzebny gdyż mielismy większy kultywator i nowszy...

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2008 - 20:29

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Ja mam taki sam tylko wąskie łapy i szerokośćrobocza 2.40. :D

#38 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 02 luty 2008 - 22:05

16 zebow na 2,4 to w sam raz-ja mam taki 1,8m i ma 13lap B)

No ja mam 2,4m na 14 (15) łap. Tyle że te wąskie łapki B)

Zastanawiam się nad zmianą łap. Na takie jakie mam (takie szerokie jak łapa z czubkiem) czy na gęsiostópki ?
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#39 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 02 luty 2008 - 22:13

Pisałeś ze robisz 6 - 7km/ha a ja bym chciał tak ze 12- 15 km/ha latac B) to może tak lekko i te 80km miało nie będzie szczególnie po ściernisku

wiesz ja nie wiem dokładnie ile jeżdze bo w zetorze nie ma licznika mozę troche zanizyłem prędkość strzelałem... wstawie film jak będr robił teraz mam czym robić konkretne filmy wiec zobaczysz jak to wygląda

PS km/H a nie km/ha B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 03 luty 2008 - 10:45

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach Mozecie powiedziec jaki jest orientacyjny koszt przerobienia tego kultywatora na grubera ????? razem z zakupem luz zrobieniem wałków ????????

Dodaj odpowiedź