Ferdek07

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach

Polecane posty

Bamboocha    7
Z jaką prędkością pracujesz zetorem i ile masz zebów na tych 2,4m? czy robisz też po ściernisku tym kultywatorem?

hmmm cieżko powiedzieć z jaką prędkoscią ale 7-8 km/h pewnie. To jest 2,5 m :D ma 16 zębów. po ścierniksu tez nim robie i w optymalnych warynkach pole wyglada jak po agegacie podorywkowym bez mała


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
hmmm cieżko powiedzieć z jaką prędkoscią ale 7-8 km/h pewnie. To jest 2,5 m :D ma 16 zębów. po ścierniksu tez nim robie i w optymalnych warynkach pole wyglada jak po agegacie podorywkowym bez mała

16 zwykłych zebów na 2,4 m!!! :D i to się nie zapycha? (bo 2,4 m 2,5 to chyba nie było??) ja mam na 2,7 m 13 łap mf 255 zdycha w tym z wałkiem ale i potrafi się troche zapychac, no ale może dlatego że jest zaperzone miejscami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

czasem potrafi sie zapchać na wysokim ścirnisku bądź na zaperzonym polu ale z tego faktu ze potzrebuje sporo słomy to kosze nisko i mi się nie zapycha zrobie zdjecie jak bede wykonywał tak ową prace ja mam 2,5m+wałki bomet no ja wcześniej robiłem c360 to miała co robić na większej głębokości ale zetorkiem teraz to idzie jak traeba...


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy taki 2,7 dokupił bym zebów do 16 - 18 plus wałek pojedyńczy to by było optimum na proxime 72 -82km lub belarusa tak po ściernisku, czy by nie czół tego i marnował bym paliwo,

Radson coś pisał że ciąga taki coś proximą, bo jednak ten wałek niby nic ale mf 255 zdycha amenalnie na 13 łapach i płyciutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

na moje oko to 18 zebów z podwójnymi wałkami to było by nic...... z palecem w d***e będzie latał ja u siebie jak bym dołożył ejszcze te 2 żeby tęz dałby rade spokojnie... i na większej głębokości. Wałek z pozoru tylko nie daje oporu ale jak jest juz za kultywatorem to też go trzeba ciągnać.... i jest róznica czy z wąłkiem czy bez... nie tylko w wygladzie pola ale i w tym ze z wałkami jest cieżej i to powiedziałbym zę sporo....


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja takiego używam robie nim przed siewem i przed sadzeniem warzyw.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
na moje oko to 18 zebów z podwójnymi wałkami to było by nic...... z palecem w d***e będzie latał ja u siebie jak bym dołożył ejszcze te 2 żeby tęz dałby rade spokojnie... i na większej głębokości. Wałek z pozoru tylko nie daje oporu ale jak jest juz za kultywatorem to też go trzeba ciągnać.... i jest róznica czy z wąłkiem czy bez... nie tylko w wygladzie pola ale i w tym ze z wałkami jest cieżej i to powiedziałbym zę sporo....

Pisałeś ze robisz 6 - 7km/ha a ja bym chciał tak ze 12- 15 km/ha latac :D to może tak lekko i te 80km miało nie będzie szczególnie po ściernisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ferdek my ten agregat na początku ciągali c-360 to jak tylko troche głęboko weszed w ziemie to 60tka zdychał po wukowanym polu a teraz Proximą odrazu w orkę jedziemy to po 1 przejezdzie starczy jedynie na bruzdach troche się jeżdzi żeby je troche pozagarniać.Ferdek my mamy zwykłą skrzynie więc 2 jezdzimy ,na3 można jezdzić ale płytko ,a na 2 prędkość jest wystarcająca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My 5 lat temu mieliśmy z sąsiadem taki kultywator na spółkę. Odsprzedaliśmy mu go, bo nam już nie był potrzebny gdyż mielismy większy kultywator i nowszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam taki sam tylko wąskie łapy i szerokośćrobocza 2.40. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
16 zebow na 2,4 to w sam raz-ja mam taki 1,8m i ma 13lap B)

 

No ja mam 2,4m na 14 (15) łap. Tyle że te wąskie łapki B)

 

Zastanawiam się nad zmianą łap. Na takie jakie mam (takie szerokie jak łapa z czubkiem) czy na gęsiostópki ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
Pisałeś ze robisz 6 - 7km/ha a ja bym chciał tak ze 12- 15 km/ha latac B) to może tak lekko i te 80km miało nie będzie szczególnie po ściernisku

wiesz ja nie wiem dokładnie ile jeżdze bo w zetorze nie ma licznika mozę troche zanizyłem prędkość strzelałem... wstawie film jak będr robił teraz mam czym robić konkretne filmy wiec zobaczysz jak to wygląda

 

PS km/H a nie km/ha B)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Mozecie powiedziec jaki jest orientacyjny koszt przerobienia tego kultywatora na grubera ????? razem z zakupem luz zrobieniem wałków ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

u mnie stoi taki już 2 rok 2.10m zmożliwością zamontowania wału strunowego , stoi bo zeszłej zimy zrobiłem nowy rozkładany ręcznie 3.2 m na wąskie łapy + 2 wały strunowe z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Mam dwa takie okazy ale nie oryginały z Grudziąca tylko jedną samorobkę i jakiś niemiecki ( na sprzedaż ).

 

Tym pierwszym w tamtym roku na wiosnę przejechałem przed sadzeniem ziemniakow, ale to chyba była ostatnia jego praca w moim gospodarstwie B)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

Ja mam taki kultywator z tym że przerobiliśmy go na rozkładany 3,80 wzmocniliśmy rame jeszcze tylko wał dokupić i pomalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
u mnie stoi taki już 2 rok 2.10m zmożliwością zamontowania wału strunowego , stoi bo zeszłej zimy zrobiłem nowy rozkładany ręcznie 3.2 m na wąskie łapy + 2 wały strunowe z tyłu

 

Czym ciągasz ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
moim zdaniem im wąższe łapy tym ciagnik ma lżej.Zamontuj może take coś:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image41079.html

Tych zębów nie da się tam zamontować ale są węższe pasujące do tego kultywatora. Ja tak zrobiłem, dołożyłem wał podwójny 2,1m i więcej zębów. 5211 ma co ciągnąć. Używam do uprawy przedsiewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

u nas taki jest ale byl skracany na 2.10m bo byl za dozy i 3p niedawal rady. a jechac w pole zeby podrapac to szkoda paliwa i czasu. kultywator na sam spod i heja. a jak sie kopie to lekko do gory i znow w dol.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w końcu mój kultywator 2,7m plus pojedyńczy wałek strunowy bometu 2,8m mam czym ciągać i wypróbowałem sobie, efekt taki że taki zestawik ciagnik 80km wogóle nie czuje nie trzeba napędu a ciągnik lata jak na pusto, kilkukrotna regulacja (wcześniej ustawiony był do mf 255 tak żeby mocniej jechał na wałku a zeby tylko muskały glebe) teraz jak ustawiłem żeby zęby konkretnie w glebe lazły ramiona tuz ustawione na pływająco a kultywator jechał tylko na wałku strunowym w końcu zobaczyłem jak ma wyglądać pole uprawione przedsiewnie no i ciągnik troche poczuł coś, ale jak na lambo to dużo za mało i tak.

przydał by się albo podwójny wałek strunowy, albo wał strunowy rurowy.

 

ps. jak kiedyś kiedyś podniosą cene na mleko to kupie wał rurowy do talerzówki UG 2,8m, jak myślicie czy taki wał to będzie dobre połączenie również z kultywatorem? bo ten strunowy wałeczek to u mnie długo niepożyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Mam okazje kupić kultywator 3m na wąskich łąpach sprężyna do C-385 + brony 3 polowe. Czy nie będzie maił za ciężko???? I czy go puszcze do np. kasowania trawy i nie będą pękać łapy???


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

co ty, tu sa tacy ktorzy 30 takim jezdzili,zeby sa slabsze niz ze zwyklego kultywatora,ale na piasku powinien ladnie isc.na glinie to nic nie zdzialasz,chyba ze bedzie bardzo mokro


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A może ktoś napisać jaka jest różnica w uprawie między starym kultywatorem+wałek a agregatem?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj