claasmercator

Łożyska młocarni Claas Dominator 86 grzeją się po montażu.

Polecane posty

Witam. Jak powinien wyglądać prawidłowy montaż łożysk młocarni w dominatorze? Na co uważać podczas montażu.

 

Wymieniłem te łożyska na łożyska orginal claas, wszystko ładnie poskręcałem i mam problem. Po ok 10 min pracy kombajnu na pusto obudowy tych łożysk są gorące ręki się dłużej nie przytrzyma dotykając te obudowy.

 

Co mogłem źle zrobić podczas montażu?

 

Po 10 min pracy te łożyska powinny być zimne według mnie, zgadza się?

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tam idą łożyska z oznaczeniem C3 - powiększony luz. Na 100% takie wsadziłeś?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego te łożyska są "konusowe" czyli ustawiane na wale w jakiej pozycji chcesz. Według mnie złożyłeś młocarnie za ciasno (ściska blachy obudowy młocarni) lub za luźno (czyli rozpycha obudowe) albo masz krzywy wał młocarni. Innej opcji nie ma - chyba że kupiłeś najtańsze łożyska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raptus    10

Witaj. Na 95% przyczyną jest zbyt mocno skręcone łożysko. Są one osadzane na klinach skręcanych nakrętką jeżeli zbyt mocno skręcisz kasujesz im niezbędny luz przez co się grzeją. Nie zostawiaj tego tak bo szybko się zatrą a to niebezpieczne. Nie wiem jak to jest dokładnie w tym modelu ale w większym kombajnie dokręcając te łożyska (20211k i 20210k) nie wolno przekroczyć momentu 45Nm. Musisz zluzować nakrętki, odbić kliny i ponownie dociągnąć trochę lżej i sprawdzić czy się grzeją, po dziesięciu minutach pracy na pusto nie powinieneś wyczuć ciepła ręką.

Na co jeszcze uważać przy montażu: Oś czopa, klin i łożysko nie mogą być posmarowane, ma być na sucho.

 

A te pozostałe 5% to jeżeli są tam filce uszczelniające to sprawdź czy nie trą za mocno o wał lub nakrętki, bo też lubię dawać ładną temperaturę na obudowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj