Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łożyska młocarni Claas Dominator 86 grzeją się po montażu.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share claasmercator

claasmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Claas

Napisany 13 lipiec 2014 - 18:50

Łożyska młocarni Claas Dominator 86 grzeją się po montażu. Witam. Jak powinien wyglądać prawidłowy montaż łożysk młocarni w dominatorze? Na co uważać podczas montażu.

Wymieniłem te łożyska na łożyska orginal claas, wszystko ładnie poskręcałem i mam problem. Po ok 10 min pracy kombajnu na pusto obudowy tych łożysk są gorące ręki się dłużej nie przytrzyma dotykając te obudowy.

Co mogłem źle zrobić podczas montażu?

Po 10 min pracy te łożyska powinny być zimne według mnie, zgadza się?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łożyska młocarni Claas Dominator 86 grzeją się po montażu. Dzisiaj, 01:19
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:49

Łożyska młocarni Claas Dominator 86 grzeją się po montażu. Pewnie tam idą łożyska z oznaczeniem C3 - powiększony luz. Na 100% takie wsadziłeś?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:58

Łożyska młocarni Claas Dominator 86 grzeją się po montażu. Bo zapewne za mocno je skręciłeś

:) :)

#4 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 22:08

Łożyska młocarni Claas Dominator 86 grzeją się po montażu. Kolego te łożyska są "konusowe" czyli ustawiane na wale w jakiej pozycji chcesz. Według mnie złożyłeś młocarnie za ciasno (ściska blachy obudowy młocarni) lub za luźno (czyli rozpycha obudowe) albo masz krzywy wał młocarni. Innej opcji nie ma - chyba że kupiłeś najtańsze łożyska...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 13 lipiec 2014 - 22:45

Łożyska młocarni Claas Dominator 86 grzeją się po montażu. A nie powinny być tam łożyska wysokoobrotowe?
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#6 Share claasmercator

claasmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Claas

Napisany 13 lipiec 2014 - 23:09

Łożyska młocarni Claas Dominator 86 grzeją się po montażu. Ja kupiłem orginalne łożyska w claasie według nr katalogowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share raptus

raptus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 07:13

Łożyska młocarni Claas Dominator 86 grzeją się po montażu. Witaj. Na 95% przyczyną jest zbyt mocno skręcone łożysko. Są one osadzane na klinach skręcanych nakrętką jeżeli zbyt mocno skręcisz kasujesz im niezbędny luz przez co się grzeją. Nie zostawiaj tego tak bo szybko się zatrą a to niebezpieczne. Nie wiem jak to jest dokładnie w tym modelu ale w większym kombajnie dokręcając te łożyska (20211k i 20210k) nie wolno przekroczyć momentu 45Nm. Musisz zluzować nakrętki, odbić kliny i ponownie dociągnąć trochę lżej i sprawdzić czy się grzeją, po dziesięciu minutach pracy na pusto nie powinieneś wyczuć ciepła ręką.
Na co jeszcze uważać przy montażu: Oś czopa, klin i łożysko nie mogą być posmarowane, ma być na sucho.

A te pozostałe 5% to jeżeli są tam filce uszczelniające to sprawdź czy nie trą za mocno o wał lub nakrętki, bo też lubię dawać ładną temperaturę na obudowę.