Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mała dmuchawa do siana/złącza do rur

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 16:59

Mała dmuchawa do siana/złącza do rur Witam, kupiłem używaną dmuchawę do siana prod. polskiej małą ładowaną od boku. Problem polega na tym że z bliska nigdy nie widziałem takiej maszyny a bynajmniej jej się nie przyglądałem i przy załadunku zapomniałem o opaskach zaciskowych do rur ( o ile wgl. były... ) stąd moje pytanie czy mogę to poskładać bez opasek (rura w rurę wchodzi na ok 10 cm) ?? Ewentualnie jeżeli to konieczne to czy można gdzieś takowe kupić a jak tak to gdzie? Jeszcze bardziej ewentualnie to czym można by zastąpić oryginalne opaski zaciskowe? Rury będą poukładane tak, że pionowo do góry idą 2 rury, następnie kolanko, i od kolanka 2 rury pod kątem opierają się na belce, wszystko jest zakończone kierownicą strumienia. Proszę o poradę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mała dmuchawa do siana/złącza do rur Dzisiaj, 08:08
  •  

#2 Share przemek308

przemek308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 18:55

Mała dmuchawa do siana/złącza do rur Oj chyba bez tych opasek to nie wypali bo jednak to siano będzie szło to może sie powysuwać, a nie masz możliwości poskręcania jakoś na śruby? :D

#3 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 19:55

Mała dmuchawa do siana/złącza do rur myślałem o śrubach, blachowkrętach itp, itenteges, ale opaski to jednak opaski. Kurde lipnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share przemek308

przemek308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 09:26

Mała dmuchawa do siana/złącza do rur A nie dasz rady dorobić z czegoś takich opasek ? Ale wiesz jak dasz śruby to nie może nic wystawać do środka żeby sie siano nie czepiało :D

#5 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 10:59

Mała dmuchawa do siana/złącza do rur w małej dmuchawie (takiej ładowanej od boku) nie ma żadnych obejm do rur, po prostu jedna w drugą wchodzi i tyle i mowy nie ma aby się rozleciało, Pamiętać należy tylko aby przymocować kolano, bo jak za nim dołożysz rurę to się waży i spadnie, u mnie związałem drutem i hula jak ta lala - mam takie uszy przy rurach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 13:08

Mała dmuchawa do siana/złącza do rur Oo sensowna i konkretna odpowiedź :) Dzięki wielkie. Cd kolanka zrobiłem to tak że dorobiłem rusztowanie i wszystko za kolankiem jest już wsparte i w miarę ciasno zmontowane więc powinno być, a jak nie musi być obejm to i jeszcze lepiej.

/edit

Poskładałem bez opasek faktycznie trzyma elegancko, ładnie siano wyrzuca nic nie trzeszczy nie obluzowuje się więc raczej będzie działałać :D
Dzięki jeszcze raz za poradę :)

Edytowany przez vanhool, 12 lipiec 2014 - 20:58.

Dodaj odpowiedź